Aberdynas – TOP lankytinos vietos

Aberdynas labai dažnai vadinamas pačia gražiausia Škotijos gėle. Kodėl? Dažniausiai apsilankius šiame mieste labiausiai akis patraukia gamta. Ne tik tada, kuri yra natūrali, tačiau ir ta, kurią sukūrė gamta. Nuostabios gėlės,vaismedžiai ir viskas tobulai tarpusavyje dera, matyti sintezė. Svarbiausia, kad žmogaus gamta visiškai neprieštarauja tai gamtai, kuri yra susikūrusi natūraliai, tad bene tai labiausiai ir žavi.

Viešbučiai AberdyneBooking.com

Žinoma, Aberdynas džiugina ne tik gamta, tačiau ir smėlingais paplūdimiais, taip pat, golfo aikštynais, kurie prieinami daugeliui, prekybos centrais, naktinio gyvenimo purslais, galiausiai, meniniais performansais, kurie reguliariai rengiami.

O ką pamatyti, kai čia esate?

Aberdyno lankytinos vietos

Šv. Macharo katedra

Šv. Macharo katedros pastatymo data skaičiuojama dar 581-ais metais. VI amžiaus meninis šedevras buvo sukurtas Šv. Macharo. Pilnai katedra buvo įkurta tik XII amžiuje, tad ne vieną šimtmetį tobulinama ir keičiama. Kas labiausiai traukia turistus? Nuostabus interjeras, kuris tviska tarsi auksas. Atrodo labai brangiai, tad galbūt ir kertasi kiek su religinėmis tiesiomis, tačiau jeigu užsukite ne dėl dievo, tačiau meno ir architektūros – tikrai liksite sužavėti.

Aberdyno universitetas ir Karaliaus koledžas

Aberdyno universitetas yra lankytina vieta, kurioje apsilankyti turėtų ne tik tie, kurie ieško mokymosi įstaigos, tačiau ir tie, kurie mėgsta neįprasto stiliaus architektūrą. Tiek universitetas, tiek Karaliaus koledžas buvo pastatyti dar XV amžiuje, tad turi ilgametes tradicijas, kurias bandoma puoselėti iki šiol. Labiausiai išskirtinis universiteto bruožas yra didelis bokštas, kuris puošia pastatą. Pagal poreikius galima pasivaikščioti po universitetą ir apžiūrėti meno, gyvūnų, mokslinės įrangos kolekcijas. Apsilankykite internetiniame puslapyje ir sužinokite – kuriuo metu galima užsisakyti ir kokie universiteto lobiai yra atveriami turistams.

Brig o’Balgownie: Seniausias Škotijos tiltas

Grįžtant prie nuostabios gamtos taip pat dėmesio vertas ir Škotijos tiltas, kuris ypač nuostabiai atrodo vasaros ir pavasario metu, kai visi medžiai aplinkui žaliuoja. Daugelis teigia, kad vaizdas – kaip iš atviruko, tad apsilankyti verta, tiesa?  Tiltas buvo pastatytas XVII amžiuje, tad taip pat vertinamas dėl ilgaamžiškumo. Nors kas kelis dešimtmečius jis vis atnaujinamas, tačiau išlaikomas natūralumas ir pirminis stilius.

Automobilio nuoma Aberdyne

Tolbooth muziejus

Aberdyno židiniu vadinamas Castlegate yra pats ryškiausias įrodymas, kad šis miestas yra labai senas. Būtent architektūroje geriausiai atspindi šimtmečio dvasia. Tolbooth bokštas yra pats seniausias viso miesto pastatas, kuriame rasite išskirtinių eksponatų iš sunkių laikų, kai žmonės buvo kankinami. Jeigu Jus domina siaubas – tokiu atveju tai bus pati įdomiausia muziejaus vieta, kuri paliks daugiausia įspūdžių. Dauguma muziejaus eksponatų yra iš XVII amžiaus, tačiau kolekcija nuolatos pildoma.

Duthie parkas ir David Welch žiemos sodai

Tęsiame nuostabios gamtos Aberdyną aprašymus ir siūlome Jums apsilankyti Duthie parke. Tai yra vienas didžiausių uždarų parkų visoje Europoje. Uždaras todėl, kad jame bandoma palaikyti precizine tvarką, taip pat, jame sodinami išskirtiniai augalai, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra. Jeigu nesinori keliauti labai toli, kad pavyktų pamatyti kaktusų bei kitų egzotiškų augalų – tokiu atveju šis parkas jums puikiai tiks, kadangi augalų pasiūla išties labai plati bei labai įvairi. Parko dydis siekia net 44 arus!

Aberdynas lankytinos vietos

Aberdyno meno galerija

XIX amžiuje pastatyta meno galerija traukia ne tik tuos, kurie yra meninės širdies. Paprasčiausiai eksponatai yra tokie įvairūs ir tokie išskirtiniai, kada čia kiekvienas ras dalelę savęs ir tuo pačiu tai, kas jam yra įdomu. Čia rasite tokių garsių menininkų darbus, kaip kad: Charles Rennie Mackintosh, William Dyce, Thomas Faed, John Philip,  Monet, Sisley, Bonnard, Pissarro ir t.t.

Provosto Skenės namai

XVII amžiaus provokatorius, prekybininkas seras George’as Skene’as iš Rubislovo – turtingas žmogus, kurio namai šiuo metu  yra paversti muziejumi. Bene labiausiai čia lankomasi ne todėl, kad domina šio žmogaus asmenybė, tačiau dėl jo turtų ir prabangos, kurioje jis gyveno.

Aberdyno žemėlapisBooking.com