Andora – TOP lankytinos vietos

Andora nėra dažnai turistų tarpe aptarinėjamas vietovardis, kadangi miniatiūrinės valstybės dideliu populiarumu negali pasigirti jau vien dėl gajaus mito, kad nedidelėje teritorijoje nebus ir pakankamai dėmesio vertų įžymybių.

Bet tai visiškai neatitinka realybės.

Tuo šiandien bandysime įtikinti visus, stereotipais besivadovaujančius skeptikus, iki šiol net neatkreipdavusius dėmesio į tokias kryptis kaip mūsų akiratyje atsidūrusi Andora.

Automobilio nuoma Andoroje

Čia nerasite Eifelio bokšto ar Egipto piramidžių, bet būsite apsupti itin draugiškos atmosferos, paslaugių ir visada pasiruošusių pagelbėti vietinių, o įstabus kraštovaizdis bei dešimtys vienas už kitą patrauklesnių lankytinų vietų neleis nė akimirkai pasigailėti pasirinkimo atvykti būtent į šią šalį.

Andora lankytinos vietos

Andora

Ekskursiją po Andorą geriausia pradėti nuo sostinės Andora la Velja. Esant šiame taške būtina aplankyti unikalųjį senamiestį, bene pirmąjį Europos parlamento pastatą bei padegustuoti vieno mėgstamiausių andoriečių produktų – sūrio tam skirtame edukaciniame muziejuje.

Tęsdami pažintį su apylinkėmis turėtumėte pasidomėti ne tik akiai malonios išvaizdos, o ir neginčytina istorine verte pasižyminčiais Casa de la Vall rūmais. Kadaise Buskuetų šeimai priklausęs statinys, šiandien yra šalies parlamento būstinė.

Jei vertinate relikvijas, skirkite laiko pasivaikščiojimui Marginedos tiltu. Nors pastarasis nėra labai prašmatnus, bet pakanka žinoti faktą, kad tilto istorija prasidėjo prieš gerokai daugiau nei kelis šimtmečius ir tai jau sukelia ypatingus jausmus. Be visa ko, įspūdingai atrodo ir konstrukciją supančios aplinkos peizažas.

Kitas reikšmingas objektas, kurio irgi nevalia aplenkti – Pal bažnyčia. Pastaroji priskiriama prie seniausių religinės tematikos statinių, iki šiol puošiančių Andoros gatves. Kiek nebūdingas dizainas tik prideda įvairovės, kas vietai suteikia dar daugiau žavesio.

Andoros religiniu centru laikomas Enkamas, gali pasigirti elegantiškąja katedra, kurią rekomenduojama pamatyti kiekvienam turistui bei visai prie pat veikiančiu religinio meno muziejumi, eksponuojančiu nemenką garsiausių menininkų paveikslų kolekciją.

Viešint svečiame krašte neabejotinai norėsis užsukti į vieną kitą muziejų, suteikiantį progą sužinoti papildomos informacijos apie šalies kultūrines ypatybes, papročius, gyvenimo būdą. Tam puikiai pasitarnaus Encamp Casa Cristo namas, kuriame išvysite anuometinių valstiečių buityje naudotus įrankius, baldų pavyzdžius.

Apsilankę Maketų muziejuje jausitės tarsi mažesnėje Andoros versijoje, kur žmogus tampa tikru milžinu, nes žymiausių šalies statinių kopijos sumažintos dešimtys kartų.

Technikos gerbėjai bus pamaloninti Automobilių muziejuje. Be pirmųjų keturračių transporto priemonių galima pamatyti ir motociklų modelius.

Kvapų magija užburs Kvepalų muziejaus lankytojus. Būsite pakviesti į atradimų ir pačių geriausių emocijų kupiną kelionę po aromatų bei jų variacijų pasaulį, sužinosite kaip gimsta pasaulinio pripažinimo sulaukiantys kvepalai ir ko reikia norint išgauti tikrai kokybišką prekę.

Andoroje papramogauti gali net ir žiemos sporto mėgėjai. Pas de la Casa kurorte rasite viską, ko reikia norint patirti šaltojo sezono privalumus. Siekiant pateisinti lankytojų lūkesčius, teikiamas tik aukščiausio lygio aptarnavimas, esama trasų, skirtų profesionalams, pradedantiesiems, vaikams, nuolatos atnaujinama bei prižiūrima sniego danga, nuomojamas inventorius.

Po aktyvios dienos užsukite į parduotuves, siūlančias kokybiškus vilnonius drabužius ar kavines, patieksiančias skaniausių regiono virtuvės patiekalų.

Neeiline atrakcija taps “Geležies kelio“ programa. Lydimi gido pasigėrėsite turtinga gamta, pažinsite geležies rūdos pramone, nuo seno buvusia svarbiausia pramonės sritimi Andoroje, išmoksite atpažinti šiuo metalu turtingus klodus, stabtelėsite ties La Farga kalvės, Mina de Lorts šachtos, iš kur atgabenta geležis virsdavo apčiuopiamais dirbiniais.

Viešbučių Andoroje rezervacijaBooking.com

Andora nuostabi dar ir tuo, jog net leisdami laiką savo viešbučio balkone gali grožėtis puikiais vaizdais. Tad jei ši šalis ir nėra didelė, joje pasilikti nakčiai ar dviems tikrai verta. Viešbučių rezervacija Andoroje internetu leidžia pasirinkti būtent tai, ko norite jūs – su gražiausiais vaizdais ir didžiausiais balkonais rytinei kavai.

Ką veikti Andoroje

Aprašyti visas lankytinas vietas net ir tokioje mažoje valstybėje kaip Andora yra sunku, todėl dalinamės video, kuriame pamatysite dar daugiau įdomių ir jūsų apsilankymo laukiančių vietų!

Andoros žemėlapis