Augustavas – lankytinos vietos

Augustavas yra gana dažnas lietuvių pasirinkimas, kurie renkasi šį kraštą tiek dėl nuostabios gamtos, tiek senovinės aplinkos. Greta miškų taip pat vingiuoja upė, kuria galima plaukti laiveliais. Nuolatos rengiamos mini išvykos, kurių metu apiplaukiama tam tikra teritorija ir pasigrožima gamta. Galima bilietus pirkti internetu, tačiau tikrai nebūtina, kadangi tokias paslaugas teikia ne vienas upeivis, tad dažniausiai kai jau esate Augustavę tikrai rasite laivuką, kuris jus nuplukdys.

 

Augustavas – lankytinos vietos

Augustavo kanalas – gražiausia miesto vietaAugustavas lankytinos vietos

Štai bene daugiausia dėmesio sulaukia Augustavo kanalas, kuriuo plaukti mes Jums ir siūlome. Kuriant kanalą buvo stengiamasi sujungti dvi upes – Vyslą ir Nemuną. Kanalo kasimas pradėtas dar 1824-ais metais, tačiau tęsėsi gana ilgai. Jame buvo padaryta net 18 šliužų ir 23 užtvankos. Kanalui naudotos raudonos ir baltos plytos, tad derinys atrodo tikrai gražiai. Daugelis juokauja, kad šios spalvos žaliame miško fone atrodo labai skoningai. Netyčia, tačiau rezultatas – gražus.

Žygimanto Augusto aikštė – svarbi ir lietuviams

Kaip ir išduoda pavadinimas – aikštė buvo statyta stengiantis pagerbti Ldk ir Lenkijos karalių Žygimantą Augustą. Paminklas buvo pastatytas 2007-ais metais. Netoli aikštės taip pat yra labai gražus parkas, kuriame galima pasivaikščioti, vasaros metu nusipirkti ledų ir panašiai. Tiesa, parkas gražiai atrodo ir žiemos metu, dažnai puošiamas lemputėmis, tad net ir šaltomis dienomis atrodo labai jaukiai.

Viešbučių Augustave rezervacijaBooking.com

Čenstachovos Dievo Motinos bažnyčia

Čenstachovos Dievo Motinos bažnyčia buvo pradėta statyti ir baigta kurti tais pačiais metais – 1921-ieji. Anksčiau šis pastatas buvo cerkvė, tad savyje turi savotiško religinio atspalvio skonį, kuris nėra būdingas Lenkijai. Nuostabiai atrodo ne tik bažnyčios išorė, tačiau taip pat ir vidus, tad pasigrožėkite šiuo architektūriniu objektu iš visų pusių.

Šv. Jėzaus širdies Mažesnioji bazilika

Šv. Jėzaus širdies Mažesnioji bazilika džiugina ne tik savo grožiu, tačiau ir funkcionalumu. Nors joje šiuo metu vis dar vykdomos religinės apeigos, tačiau dažnai įtraukiami pasaulinio gyvenimo potėpiai, pavyzdžiui, dainos, šokiai ir taip toliau. Bazilikoje taip pat galite rasti Faustinos Kovalskos relikvijas, kurios prieinamos kiekvienam, kuris nori pasigrožėti.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Dievo Motinos Škaplierinės bažnyčia su varpine

Dievo Motinos Škaplierinės bažnyčia su varpine yra dar vienas religinis objektas, kuris vertas Jūsų apsilankymo. Tiesa, daugelis čia ateina ne todėl, kad nori paklausyti mišių, tačiau todėl, kad greta varpinės yra šulinys, kuriame stebuklingas vanduo. Sakoma, kad sugalvojus norą ir garsiai jį ištarus prie šulinio – jis išsipildys.

Širvo ežeras – pramogaujantiems

Augustave yra ne vienas vandens telkinys, kuris labai puikiai tinka maloniam poilsiui. Verta išskirti Širvo ežerą, kuris mėgstamas ne tik vasaros metu, kadangi kai oras geras – galima čia maudytis, tačiau ir žiemą, kadangi vanduo užšąla ir ežeras tampa labai smagia čiužinių vieta. Dažnai greta ežero net siūloma pačiūžų nuoma, tad būtinai pasinaudokite tokia galimybe.

Nors Augustavas dažniausiai lietuvius traukia dėl savo gamtos, tačiau čia galima pasigrožėti ir architektūra, taip pat, pavalgyti labai skanaus vietinio maisto, kuris leis Jums palepinti savo skonio receptorius.  Kiekvienais metais čia rengiama labai daug švenčių, juolab, atsidaro vis daugiau maitinimo vietų, kuriose, kaip teigia savininkai, siūlomas pats skaniausias lenkiškas maistas.

Augustavo žemėlapisBooking.com