Ayia Napa – Lankytinos vietos

Po šiuo, mums neįprastu pavadinimu slepiasi tikras pramogų ir linksmybių rojus. Turistai į Ayia Napą kurortą plūsta ne tik dėl Ibizą primenančių įspūdingų vakarėlių, bet tuo pačiu sugundyti įstabių paplūdimių, gigantiškų atrakcionų parkų ar galimybės paskanauti šviežios, vietoje sugautos žuvies patiekalų.

Trokštate pasinerti į naktinio gyvenimo sūkurį? Tada pernelyg nenutolkite nuo centro, o ieškantiems kuklesnio laisvalaikio, daugiau privatumo, siūlome rinktis atokesnes pakraščio zonas. Šis taškas turėtų patikti mėgstantiems nardymą bei vandens sportą, nes povandeninio pasaulio žavesys čia palieka neišdildomus įspūdžius.

Tad ko galime tikėtis iš Ayia Napa ir kuo šis kurortas jus dar nustebins?

Ayia napa lankytinos vietos

Ayia napa

Ayia Napa vienuolyną, neabejotinai vertėtų priskirti prie ryškesnių kurorto objektų, kuriančių bendrą vietovės veidą. Tai dar 15 amžiuje iškilęs statinys, kurio statybą iniciavo tuo metu salą užėmę venecijiečiai. Vienuolyne gyveno išskirtinai tik moterys, o daugiau gyventojų aplink pradėjo rastis gerokai vėliau (maždaug 18 amžiaus antroje pusėje), kai atsirado pirmasis gyvenamasis namas.

Prieš pat įėjimą į vienuolyną, tiesiog neįmanoma nepastebėti tikro gamtos stebuklo- milžiniško medžio, tituluojamo vienu pirmųjų, išaugusių Kipro regione. Šalimais turėtumėte išvysti ir vieną žinomesnių skulptūrų “I love Napa”.

Automobilio nuoma Kipre

Be to, visa gatvė garsėja, kaip nenuilstamai veikiančių diskotekų, naktinių klubų, barų ir kavinių meka. Turbūt neverta stebėtis, kodėl aplink zuja tiek daug jaunų žmonių. Visgi, jei širdyje dar jaučiatės turintys parako, rekomenduojame ir savo kailiu įsitikinti naktinio gyvenimo Ayia Napoje galia!

Tik pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams, nepatingėkite anksčiau atsikelti ir patraukti link vienos gražiausių vietų – Cape Greco kyšulio. Laukinės gamtos apsuptyje neegzistuoja jokios taisyklės, būdingos didmiesčių kasdienybei, tad galima visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis auksinėmis akimirkomis.

Būtinai nuvykite prie legendinio Ayia Napa akveduko. Anksčiau šis, romėnų laikus menantis šedevras buvo naudojamas vandeniui tiekti vienuolyne gyvenantiems žmonėms, o dabar prie akveduko griuvėsių įsiamžinti renkasi pažintines ekskursijas susiorganizavę turistai.

Ganėtinai įdomi ir turininga popietė nusimato susiruošusiems į Thalassa jūros muziejų. Vos prieš penkiolika metų duris atvėrusi erdvė, pasiruošusi atskleisti nemažai jūrą gaubiančių paslapčių. Čia esama įvairių eksponatų, tarp kurių net kelių tūkstantmečių senumo archeologinių radinių pavyzdžiai.

Vandens atrakcionų parkai tampa puikia atrakcija visais metų laikais, o ypač, kai ten, kur esi vasara tęsiasi be jokių pertraukų. Net pačius išrankiausius turistus, mačiusius rodos jau viską, turėtų nustebinti spalvingasis Waterwold. Jame didžioji dalis dekoracijų atvaizduoja senovės Graikijos mitines būtybes, be kurių neapsieina populiariausi graikų literatūros kūriniai.

Nuobodžiauti nebus kada, nes ir vaikai ir jų tėveliai bus pakviesti išbandyti nusileidimo takus, įmantrius baseinus bei kitus smagius užsiėmimus vandenyje.

Nissi paplūdimys priskiriamas vienų kokybiškiausių, esančių Ayia Napoje topui, tad išsiilgusiems saulės, ausiai malonaus ir taip raminančio jūros ošimo, ši vieta taps tikru atradimu.

Viešbučių Aiya Napoje rezervacijaBooking.com

Poilsiautojų patogumui pastatyti gultai, veikia paplūdimio barai, skamba šiuolaikiška muzika, o naktimis atmosferą kaitina ritmingi šokiai.

Ar esate dalyvavę putų vakarėlyje? Greičiausiai ne, bet būtent tokiu nekasdienišku renginiu galite pasidžiaugti Ayia Napoje. Šokių aikštelės, užpildytos muilo putomis, atrodo kaip viena didelė vonia, kurioje trumpam vėl grįšite į vaikystę.

Tad tokia ta Ayia Napa, įtraukianti, kupina veiksmo, priverčianti nusišypsoti ir pajusti visišką euforiją. Tačiau dėl vieno sutinka visi, bent kartą pabuvę šioje vietovėje – tai atostogų sostinės titulo nusipelniusi kryptis.

Video: Ayia Napoje

Ayia Napos žemėlapis

Keliauti po Kiprą, to pačiu užsukant ir į Aiya Napą patogiausia nuomotu automobiliu. Nors ir gali stebinti eismas kaire kelio puse, tačiau automobilio nuoma šiame mieste tikrai populiari. O prie neįprastos krypties eismo greitai priprantama.

Pigiausia, greičiausia ir paprasčiausia viešbučių Aiya Napoje rezervacija – žinoma per booking.com sistemą. Tie, kas išbandė, puikiai tą žino. Didelis pasirinkimas, patogi paieška, geros kainos ir nemokama rezervacija – viskas, ko reikia, jog šita kelionės dalis nekeltų papildomo bereikalingo streso.