Balstogė – lankytinos vietos

Balstogė – nepaprastai gyvas, dailia architektūra, svetingumu bei lankytinų vietų įvairove turistus traukiantis kraštas. Mieste puikiai dera tiek klasikinio, modernaus ir šiuolaikiško stiliaus objektai, tiek ir ramybe dvelkiantys parkai, žaliosios oazės, įnešančios daugiau natūralumo į mūriniais fasadais nusėtas gatves.

Balstogėje verta apsilankyti ieškantiems visapusiško poilsio, bet kartu norintiems šiek tiek praplėsti savo akiratį, pagilinti žinias apie kaimyninę valstybę bei jos istorinius užkulisius. Esame įsitikinę, kad Balstogėje praleisite įspūdingą savaitgalį, o galbūt  susigundysite užsibūti ir kiek ilgėliau.

Balstogė - lankytinos vietos

Balstogė

Abiem atvejais rekomenduojame susidaryti konkretų maršrutą, kuriame vietos turėtų atsirasti šiems taškams.

Kosciuszko turgaus aikštė – bene populiariausia vieta, kurioje renkasi ne tik turistų grupelės, bet ir patys vietiniai mėgsta pavaikštinėti, apsipirkti ar užsukus į kokią jaukią kavinukę išgerti puodelį kavos. Jei esatę iš tų, kurie čia pirmą kartą, rekomenduotume aplankyti garsiąją, barokinio stiliaus rotušę, pastatytą dar 1761 metais. Pastarosios numatoma paskirtis buvo administracijos darbo vieta, tačiau galiausiai tapo gaisrininkų stebėjimo bokštu, parduotuvių kūrimosi centru.

Automobilio nuoma Balstogėje

Rotušėje veikia įdomus muziejus, lankytojams pristatantis daug unikalių eksponatų, liudijančių apie reikšmingą, įvykių nestokojusią miesto praeitį. Galima sakyti, šis taškas atspindi ir visos Balstogės kultūrinius ypatumus, architektūrinį braižą, iš ko galima spręsti apie viso krašto įvaizdį.

Tęsdami pažintinę ekskursiją būtinai skirkite šiek tiek laiko vieno išskirtinio objekto apžiūrai. Kalbame apie pačius įvairiausius jausmus keliančią Šv. Marijos katedrą. Kadangi šis statinys buvo ilgalaikis projektas, tai ir vienintelio architektūrinio braižo jame nėra. Gotika, renesansas, neogotika – tai trys ingredientai, kartu tampantys ypatingo produkto sudedamosiomis dalimis. Visgi, nevertėtų apsiriboti tik išore, nes ne ką mažiau įspūdingesnis turėtų pasirodyti ir vidus.

Puošnumo interjere tikrai nepagailėta. Mediniai altoriai gausiai dekoruoti prabangiomis aukso, bronzos detalėmis, spalvingomis mozaikomis, įmantriais raižiniais. Pakėlus akis į viršų, žvilgsnį prikausto neeilinio grožio katedros langai, vertingi religinės tematikos paveikslai, skulptūrėlės, kiti ryškūs elementai.

Tikras istorinis palikimas, menantis dar aštuonioliktą amžių yra elegancija alsuojantys Branickio rūmai. Anuomet tai buvo viena iš svarbesnių karališkųjų rezidencijų, apsuptų vešliais parkais, įmantriais sodais, skulptūromis. Iki šiol rūmai kelia neeilinį susižavėjimą, todėl yra įtrauktini į kiekvieną turizmo agentūrų siūlomą maršrutą turistams. Be visa ko, reiktų paminėti, kad šiuose rūmuose įkurtas medicinos universitetas.

Jei pasijusite šiek tiek nuvarginti šurmulio, patraukite link Las Zviežyneco draustinio. Patikiname, čia pajusite nusiraminimą ir turėsite įsiminsiančią popietę. Kelis šimtmečius atgal, draustinio teritorijoje buvo apgyvendinami laukiniai gyvūnai. Pastarieji tapdavo Branickių šeimos medžioklės laimikiais. Dabar ši vieta domina gamtai neabejingus miesto svečius, ypač atvykstančius su mažaisiais šeimos nariais, kuriems juk taip patinka stebėti laisvai judančius žvėrelius. Džiugina akis ir augalijos įvairovė. Pievos neaprėpiami laukai, šaltinėliai.

Visai netoli Balstogės galima aptikti įdomia stotelę – Dinozaurų parką. Pastarajame išvysite tikslias pirmtakų milžinų kopijas, o norėdami turėti išties informatyvų vizitą, užsisakykite gidą, papasakosiantį daug vertingos informacijos apie dinozaurų laikus.

Apžiūrėjus visus eksponatus, pasilinksminkite atrakcionų parke bei išbandykite kartingą.

Tad tiek patraukliausių Balstogės įžymybių aptarėme šį kartą. Žinoma, beklaidžiodami mieste sutiksite ir visokių neįvardintų paminklų ir statinių, bet juos mes paliksime kaip staigmeną, kad būtų ko laukti, tikėtis, dėl ko nustebti bei ką aptarti grįžus namo.

Viešbučių Balstogėje rezervacijaBooking.com

kaip ir visoje Lenkijoje, viešbučių kainos Balstogėje tikrai nesikandžioja. Geriausia viešbučių ar nakvynės namų rezervacija pasirūpinti iš anksto – internetu galite pažiūrėti nuotraukas, paskaityti kitų lankytojų atsiliepimus. Taip bus daug lengviau išsirinkti tikrai tą, ko norite. O ir kainų bei bei pasirinkimo galite tikėtis tikrai geresnių.

Ką veikti Balstogėje

Balstogės žemėlapis