Baltarusija – lankytinos vietos

Jei iki šiol nebuvote susimąstę, kad pakankamai turiningą savaitgalio išvyką galima apturėti vos už kelių dešimčių kilometrų nutolusioje Baltarusijoje, norėtume jums pateikti bent kelis svarius argumentus, neabejotinai paskatinsiančius bent jau apsvarstyti tokią galimybę, o gal net rimtai susigalvoti spontanišką kelionę trumpam prasiblaškymui.

Vertėtų akcentuoti, kad šioje valstybėje esama ne vieno lankytino objekto, vienaip ar kitaip susijusio ir su Lietuva, mat dauguma stūksančių pilių mena dar Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Įspūdį paliekantys statiniai nėra viskas, kuo gali pasigirti kaimynė. Norintiems visapusiškai pažinti šį kraštą siūloma aplankyti muziejus, cerkves, tradicinius miestelius bei kaimiškas vietoves.

Baltarusija - lankytinos vietos

Pilis Baltarusijoje

Kaip ir dera pradėsime nuo pagrindinio šalies miesto – Minsko. Sostinėje rekomenduojama aplankyti dailiąją Šv. Mergelės Marijos katedrą, bene pirmąją Minske iškilusią Šv. Petro ir Povilo cerkvę, kerintį Žibintų parką, ankstesnių kartų vietinių gyventojų gyvenimo būdą ir įpročius pristatantį Liaudies architektūros muziejų, baltarusių meno, dailės, buities muziejus bei nuostabią apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nepakartojama panorama turinčią nacionalinę biblioteką.

Automobilio nuoma Baltarusijoje

Taigi, kokias pilis Baltarusijoje išvysti privalu kiekvienam turistui? Sąrašo viršuje puikuojasi viena žymesnių ir daugiausiai aptarinėjama viduramžių laikų Miro pilis. Kadaise šis architektūrinis perliukas buvo Radvilų giminės nuosavybė ir būtent tuo metu iš gotikinės pilis paversta į renesanso stiliaus statinį. Be visa ko, ypatingas dėmesys skirtas interjerui, tad pagrindinėmis dekoro medžiagomis rinktasi marmurą, gobeleną ar neįkainojamus žymių dailininkų darbus.

Šiandien kvadratinis architektūros paminklas didžiuojasi gigantiškais bokštais, visiškai restauruotu fasadu bei garbingu UNESCO paveldo titulu.

Negalime nepaminėti kito tiems patiems šeimininkams priklausiusio objekto – Nesvyžiaus pilies. Pastaroji iškilo dar 1583 metais, išsiskirdama erdvumu, elegantiškais parkais, vandens telkinių gausa, taip sukuriant itin jaukią, harmoningą aplinką. Pavaikštinėję pilies teritorijoje užsukite į Kristaus kūno bažnyčią, kurioje saugomi Radvilų sarkofagai.

Na, o topą užbaigia palis, tapusi karaliaus Mindaugo prisaikdinimo vieta. Anuomet Naugarduko pilis garsėjo kaip tvirtumu ir santūrumu išsiskiriantis statinys, tačiau iki mūsų dienų išliko tik pamatai. Visgi, to pakanka, kad būtų galima susidaryti įspūdį apie šios pilies svarbą bei galią, kai ji dar pilnai atliko savo vaidmenį.

Tiesa, važiuodami pro Lydą turėsite galimybę išvysti ir kitą pilį, pastatytą būtent kunigaikščio Gedimino iniciatyva.

Atkreipkite dėmesį išvydę kelio ženklą su nuoroda į Rožana gyvenvietę. To priežastis yra iškilioji ir tikrai nepaprastai graži Sapiegų šeimos rezidencija. Čia viskas alsuoja prašmatnumu bei neeiline prabanga, kviečiančia pasmalsauti, kaip gi gyveno elitui priklausiusi visuomenės dalis.

Būtinai pasisvečiuokite Gardino mieste. Vaizdingos apylinkės slepia bent kelis vertingus šedevrus, kaip šimtmečius skaičiuojančią Naująją pilį, Koložos cerkvę, bene populiariausią kultūrinę vietą- Gardino teatrą ir kitas įdomias stoteles, kurioms neliksite abejingi.

Negirdėti faktai iš Baltarusijoje vykusių mūšių, karų istorijos, svarbiausi įvykiai, formavę dabartinį šalies veidą pasitinka Didžiajame Tėvynės karo muziejuje, glaustai apžvelgiančiame tūkstančio metų laikotarpį ir kartų kaitą.

Pasiilgusiems aktyvios pramoginės veiklos vertėtų patraukti link Augustavo. Čia sudarytos idealios sąlygos romantiškiems, pažintiniams pasiplaukiojimams garlaiviu po Augustavo kanalą.

Keliaujantiems šaltuoju metų laiku, o ypač žiemos sezonu rekomenduojame nepraleisti progos pabūti tikrų tikriausioje Senio Šalčio rezidencijoje, įkurtoje Belovežo girioje. Pasakiškos dekoracijos pradžiugins ne tik mažuosius, o ir jų tėvelius, kurie prisimins tas nuostabias vaikystės akimirkas bei nesuvaidintą švenčių laukimo jaudulį.

Viešbučių Baltarusijoje rezervacijaBooking.com

Keliauti po Baltarusiją malonu dar ir dėl tikrai pigių viešbučių bei nakvynės namų. Šioje šalyje kelionės biudžeto dalį, skirtą viešbučiams, galite drąsiai skaičiuoti dvigubai mažesnę nei keliaujant kur nors Italijoje. Tiesa, čia netrūksta ir tikrai žemos kokybės nakvynės pasiūlymų. Tad geriausia nakvynės vieta pasirūpinti iš anksto, rezervuojant viešbutį internetu. Taip galėsite peržiūrėti daug nuotrauktų ir paskaityti kitų lankytojų atsiliepimus. Galimybės, jog papulsite į kokią nors labai nemalonią vietą ženkliai sumažės.

Lankytinos vietos Baltarusijoje

Baltarusijos žemėlapis