Baris – Lankytinos vietos

Prie šiltosios Adrijos jūros esantis Bario miestas alsuoja pavydėtina ramybe, o kasdienis vietinių gyvenimas, kupinas atsipalaidavimo bei pietų kraštams būdingo neapsikrovimo rūpesčiais, iškarto nuteikia geram laikui.

Popietė paplūdimyje, kvapnios kavos puodelis lauko terasoje stebint praeivius ar veiksmo kupina diena lankantis žymiausiose vietose  – viskas Baryje turi savų privalumų, kuriais pasinaudoti kviečiami visi triukšmo ar perpildytų didmiesčių vengiantys turistai.

Automobilio nuoma Baryje

Nedidukas uostamiestis, visgi ganėtinai reikšmingai prisideda prie šalies ekonomikos augimo, o tam didelės įtakos turi naftos perdirbimo įmonės, išvystyta metalo, chemijos pramonė. Verta užsukti į vieną kitą restoraną, kur galima pasimėgauti tradicinės Italijos virtuvės šedevrais, kurių pagrindinė paslaptis  – itin švieži ir kokybiški ingredientai.

Baris - lankytinos vietos

Baris

Beveik visą dieną ar net daugiau galima skirti vien tik pasivaikščiojimui po Bario senamiestį. Viduramžius menančių pastatų apsuptyje suskaičiuotume bent kelias dešimtis didingų bažnyčių, o tarsi voratinklis išsiraizgiusios gatvės, kartais net primena itin siaurą bei painų labirintą.

Taigi, pažintinę ekskursiją pradėkime nuo Švento Mikalojaus bazilikos. Pastaroji iškilo prieš septynis šimtmečius, todėl nesuklystume šį objektą priskyrę vienam ryškesnių miesto simbolių. Viduje saugomos svarbios relikvijos, o Šv. Mikalojaus kapas tampa traukos centru išsiruošusiems į piligrimines keliones.

San Sabino bažnyčia įsimins savo romanikos stiliaus architektūra, puikiai išlaikytu viduramžių interjeru bei savitais, puošybai panaudotais elementais.

Objektas, kurį taip pat rekomenduotume pamatyti kiekvienam Bario svečiui – Castello Svevo pilis. Prieš tūkstantmetį pilis buvo valdovų rezidencija, kiek vėliau kalėjimas, o šiandien čia rengiamos dailininkų parodos.

San Nicola katedra žinoma savo netipiniu, bet dėmesį patraukiančiu altoriumi, beveik nesikeičiančiu daugelį metų. Įspūdingai atrodo ir spalvinga vidaus dekoro detalė  – mozaika.

Atsipūsti kviečia viena už kitą dailesnės kepyklėlės, siūlančios pasistiprinti karštais pyragėliais, riestainiais, kita konditerine produkcija.

Pasiilgusiems kažko tikro vertėtų patraukti į žygį po Bario regioną, kur esti daug gražių vietelių, kad ir tas pats Castellana urvas. Krintančių saulės spindulių apšviečiami stalaktitai ir stalagmitai atrodo pasakiškai, regis, akimirkai sustoja laikas, o požeminis pasaulis tampa ne toks ir bauginantis ar niūrus.

Po įvykių kupinos pirmosios kelionės dalies, esate nusipelnę užtarnauto poilsio paplūdimyje. Bene pagrindinis ir visų jau spėtas pamėgti Pomodoro paplūdimys, idealiai pritaikytas nerūpestingą laiką norintiems turėti poilsiautojams. Lepinkitės šiluma, žydru vandeniu bei gaiviu įdegiu, pamiršdami visas negandas, darbus ir niūrias mintis.

Viešbučių Baryje rezervacijaBooking.com

Jei laikas jūsų nespaudžia, kviečiame pasivalgyti po visą Bario regioną, neapsiribojant tik pačiu miestu. Nuostabia panorama garsėjantis Ostūnis dar nustebins pačiais netikėčiausiais kampeliais. Pagrindinis vietos ypatumas  – baltos it sniegas miestą juosiančios sienos.

Toliau nuvykite iki Lecce, kuriame aptiksite tokius statinius, kaip vyskupų rūmai.Duomo bažnyčia, amfiteatras. Dar labiau šiuo tašku susižavėsite po Lecce klaidžiodami vėlyvą vakarą, kai įsižiebia šimtai gatvių rampų.

Romantika dvelkiantis Polignano Mare, patiks norintiems jaukaus vakaro, sėdint ant aukštos uolos, nuo kurios matyti platūs jūros horizontai. Stebina ir rodos visiškai beprotiški architektūros sprendimai, kai ant pačio uolų krašto matai stūksančius namus, bet visą nerimą staiga užgožia išpuoselėtos” gėlių gatvės”.

Nepamirškite pasmaližiauti gardžiaisiais ledais, kuriuos rasite Palacezės terasoje veikiančiame restorane.

Tikrai nepasigailėsite sustoję Alberobello miestelyje. Didžiausia įžymybė čia  – unikalieji truliai (nedideli namukai baltomis sienomis), dėl kurių miestelis netgi įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tarp gyvenamųjų namų įsikūrusios ir suvenyrų krautuvėlės, praversiančios besidairantiems originalių lauktuvių dovanų artimiesiems.

Ką veikti Baryje

Bario žemėlapis

Būnant Baryje tiesiog būtina pakeliauti ir kur plačiau po regiono. Būtent dėl automobilio nuoma Baryje tokia populiari tarp turistų. Tai nėra brangu, patogu ir saugu, o jūsų laukiantys vaizdai ir nepažintos vietos tikrai to verti.

Išsinuomojus automobilį bent porai dienų galima sau leisti ir nakvynę kokiame nors nedideliame, jaukiame pajūrio miestelyje. Viešbučių rezervacija Baryje ir jo apylinkėse per booking.com sistemą leidžia tą padaryti greitai, paprastai ir nebrangiai.