Batumis – lankytinos vietos

Batumis labai dažnai pavadinamas pačiu skaidriausiu ir gražiausiu Gruzijos perlu.

Kiekvienais metais čia apsilanko milijonai turistų, kuriuos labiausiai traukia švelnus klimatas, aktyvus naktinis gyvenimas, puikus oras ir, žinoma, nuostabaus grožio gamta.

Prie Juodos Jūros kranto esantis kurortas labai dažnai pavadinamas nuostabiausiu šios jūros miestu, kuris laukia lietuvių, kurie nori atrasti Gruzijos grožį ir tuo pačiu patirti naktinio gyvenimo jėgą.

Žinoma, Batumyje galima ne tik gulėti paplūdimyje ir linksmintis. Čia yra kelios pagrindinės lankytinos vietos, kurios puikiai reprezentuoja šios miesto dvasią. Apsilankykite, pasigrožėkite ir džiaukitės atradę vieną gražiausių kurortų visame pasaulyje.

Batumis lankytinos vietos

Batumis

Šokantis fontanas

Jeigu norite pamatyti gražų, nelabai seniai statytą objektą, tokiu atveju 2009-ųjų metų statinys Šokantis fontanas yra puikus pasirinkimas. Šiuo metu šis fontanas labai dažnai pavadinamas Batumio vizitine kortele, kadangi jį kiekvieną dieną lanko šimtai turistų. Fontanas kinta pagal muziką, kuri keičiama, o ir šoka visą dieną: rokas, klasikinė muzika, pop muzika… Papildomai naudojamos ir šviesų instaliacijos, kurios fontanui suteikia dar daugiau žavesio.

Gegužės 6-osios parkas

Nuostabus grožio parkas atviras visiems tapo tik 1881-ais metais. Šiuo metu tai lankytina vieta, kurioje dažniausiai atvykstama pasisemti idėjų, paprasčiausiai pavalgyti pietus ir pamiršti rūpesčius. Tuo pačiu verta aplankyti parke esantį akvariumą bei delfinariumą,  vaikams siūloma labai daug atrakcionų, galiausiai, nedidelis zoo sodas, kur galima susipažinti su įvairiais gyvūnais.

Batumo akvariumas

Jeigu parke gyvūnijos jums buvo per mažai, tokiu atveju būtinai apsilankykite net 1966-ais metais atidariusi Batumo akvariumą, kuriame gyvena daugiau nei 100 skirtingų rūšių jūros gyventojų. Taip pat nuostabiai atrodo ne tik žuvys, tačiau ir augalai.

Archeologijos muziejus

Jeigu gamtos jau užtenka ir norite kiek geriau pažinti Batumio gyvenimo ritmą, tokiu atveju siūlome apsilankyti archeologijos muziejuje, kur rasite ne tik šio keisto, tačiau ir eksponatų iš visos Gruzijos. Muziejus veikia jau nuo 1994-ųjų metų, tad kolekcija per tiek metų prisipildė ir šiuo metu eksponatų gausa tikrai labai įvairi. Ypač daug dėmesio skiriama ir turistai labai mielai lanko mokslo bei kultūros parodas, žinoma, akis traukia ir archeologiniai radiniai, kurie nukels jus į praeitį.

Batumio bulvaras

Šio bulvaro statybų pradžia datuojama dar XIX amžiuje, tačiau per dvaro gyvenimo laikotarpį bulvaras daug kartų keitė savo išvaizda. Žinoma, tuo pačiu plėtėsi ir teritorija. Šuo metu viso bulvaro ilgis siekia net 7 km, tad norėdami lėtai praeiti ir apžiūrėti parduodamus gaminius – teks eiti tuos kelis kilometrus visą dieną. Žinoma, poilsiui visada siūlome apsilankyti vietinių kavinukėse, taip pat, atrakcionuose, žinoma, pasėdėti ant skoningų, menininkų kurtų, suoliukų bei pasigrožėti fontanais.

Argo keltuvas

Jeigu norite pasižiūrėti, kaip atrodo Batumis iš paukščio skrydžio – tokiu atveju siūlome pasinaudoti Argo keltuvu, kuris iškels jus į 250 metrų aukštį virš jūros lygio. Nuo čia galite pamatyti nuostabaus miestelio grožį, taip pat Juodosios jūros pakrantę, žinoma, vaizdingus kalnų peizažus. Taip pat šioje vietoje rasite ir kavinukę bei restoraną, kur galima skaniai pavalgyti ir susipažinti su vietine virtuve.

Technologijų muziejus

Jeigu norite sužinoti su kokiais projektais šiuo metu dirba Batumio mokslininkai – tokiu atveju siūlome aplankyti šio miesto technologijų muziejų. Jis pradėjo veikti dar 2007-ais metais ir šiuo metu čia galite rasti tikrai labai daug įdomių bei akis traukiančių eksponatų.

Nuostabusis Batumis turi ką pasiūlyti. Kuo daugiau jo pamatysite – tuo geriau pažinsite Gruziją. O ji tokia įvairi, tokia graži ir kvapni. Atraskite jos grožį patys!

Batumio lankytinos vietos

Susipažinkite su gražiausiomis Batumio vietomis šiame video!

Batumio žemėlapis