Bauska – lankytinos vietos

Bauskė (arba Bauska) yra vienas paprasčiausių, tačiau tuo pačiu ir vienas unikaliausių Latvijos miestų. Jo senamiestis datuojamas XV amžiuje, tad jame puikiai atsispindi Viduramžių gyvenimo tempas. Tiesa, pats miestas yra kiek senesnis, tad vaikštant gatvelėmis galima pamatyti išties daug senų objektų, kurie padeda keliauti laiku.

Viešbučiai BauskojeBooking.com

Bauskė – nedidelis, tačiau labai jaukus miestelis, kuris laukia turistų. Jūsų dėmesiui nurodysime pačius svarbiausius lankytinus taškus, kurie padės geriau pažinti miestelio unikalumą.

Bauskė: lankytinos vietos

Taigi, ką būtina aplankyti viešint šiame mieste ar tiesiog keliaujant pro šalį?

Bauskės pilis

 

Vienas svarbiausių šio miestelio objektų, kuris dažnai vadinamas miesto simboliu – nuostabaus grožio pilis, kuris žavi išskirtinę architektūra. Pilis buvo statyta dar XV amžiuje. Pastatyta Livonijos ordinui, kurio tikslas buvo apsisaugoti nuo LDK. Taigi, šis miestelis turi gana glaudų santykį su senovės Lietuva. 

Tiesa, pasibaigus karams ilgainiui šiame miestelyje apsigyveno žmonės, jis tapo ypač patrauklus žvejams, kurie ieškojo ramios vietos gyvenimui. 

Pilies architektūra kvepia Renesanso pradžia. Tai geriausiai išduoda jos manevringumas. Tiesa, statyta dar Viduramžiais, laikantis griežtų kanonų, tad šie du stiliai glaudžiai persipina. Pilį supa labai graži gamta. Pasivaikščioti po unikalią pilį bei jos aplinką verta visais metų laikais. Juokaujama, kad Bauskė keičia savo išvaizdą.

Bauska lankytinos vietos

Rundalės rūmai

 

Ne visai pačioje Bauskėje, tačiau gana netoli jos taip pat verti dėmesio ir Rundalės rūmai. Kiekvieną dieną juose apsilanko šimtai turistų. Kai kurie sako, kad šie rūmai yra tarsi latviškasis Versalis. Ką tai reiškia? Kad jie labai prabangūs. Galbūt net per prabangūs kaip kad nedideliam Latvijos miesteliui. Rūmus projektavo architektas B. F. Rastrelis. Rūmų stilius puikiai atspindi Baroką, kadangi yra gana manevringas ir tuo pačiu laisvas. Rūmai buvo statyti XVIII amžiuje, puikiai išlikę iki šių dienų. Greta rūmų galite rasti išskirtinio grožio parką, kuriame pasivaikščiojimai rekomenduojami ištisus metus. Šiuo metu didinguose rūmuose veikia muziejus, kuriame galite plačiau susipažinti su Latvijos istorija, juolab, šių rūmų paslaptimis.

Bauskės senamiestis

 

Pasikartosime, kad viena gražiausių vietų šiame miestelyje yra unikalus senamiestis. Net ir būdamas visiškai paprastas jis atrodo labai įspūdingai. Na, galbūt kaip ir visi senamiesčiai, kurie alsuoja istorija ir padeda keliauti laiku. Kadangi čia nuolatos šurmuliuoja žmonės – nuobodu tikrai nebus. 

Taip pat rasite labai daug kavinukų, kuriose galima paskanauti tradiciniais latvių patiekalais. Vaikštant galite grožėtis pastatas iš XVI ar XVII amžiaus. Jų čia gana daug, o tai ir suteikia Senamiesčiui savotiško žavesio.

Automobilio nuoma Latvijoje

Automobilių muziejus

 

Tie, kurie mėgsta transporto priemonės, būtinai turi apsilankyti ir automobilių muziejuje, kuris Jums padės geriau pažinti skirtingas markes, juolab, pamatyti tokių transporto priemonių, kurios šiais laikais jau neberieda gatvėmis. Žinoma, džiuginkite ne tik akis, tačiau ir ausis, kadangi gidai ir muziejininkai Jums gali papasakoti labai daug įdomių istorijų, kurios padės geriau suvokti senovės mašinų svarbą šalyje ir tuo pačiu Bauskės mieste. Eksponatų daug, tad pasivaikščiojimas po muziejų tikrai neprailgs, norėsis praleisti daugiau laiko nei bus eksponatų.

Šv. Georgijaus cerkvė

 

Miestuose geriausiai jų istoriją atskleidžia įvairūs religiniai objektai, kurie parodo kaip gyveno žmonės, kokius dievus išpažino, juolab, kokią svarbą jų gyvenime atliko religija. Štai labiausiai dėmesio verta Šv. Georgijaus cerkvė, kuri yra ne tik ryškus religinis, tačiau taip pat ir architektūrinis objektas. Ji buvo pastatyta 1881-ais metais ant kalvos, tad tai jai suteikia daugiau savotiško žavesio. Kadangi pati cerkvė yra labai ryškios spalvos – ji tikrai nelieka nepastebėta. Norite ar ne, tiktina, kad joje apsilankysite.

Kalvių dirbtuvės

 

Jeigu norite ne tik pasigrožėti aplinka, tačiau ir išbandyti kažką praktiško – tokiu atveju siūlome apsilankyti Bauskės kalvių dirbtuvėse. Čia galėsite išmokti labai daug amatų, kurie galbūt vėliau gyvenime Jums pravers.

Bauskė labai dažnai nuvertinama. O gaila, kadangi šis gana nedidelis miestelis tikrai yra unikalus ir gali Jums padėti geriau pažinti Latviją.

Bauskos žemėlapisBooking.com