Bazelis – lankytinos vietos

Bazelis paliks jums tik geriausią įspūdį apie šį margaspalvį bei unikalų Europos tašką. Tai dar vienas Šveicarijos perlas, kurį aplankę, tikrai nepasigailėsite!

Nuo seno prekybos ir paslaugų centru laikytas miestas ir dabar gali pasigirti parduotuvių, gamyklų, kultūrinių įstaigų gausa, o svarbiausia – išraiškingais, dėmesį traukiančiais namų fasadais, kurie Bazeliui suteikia dar daugiau žavesio.

Bazelis lankytinos vietos

Bazelis

Pažinkite miestą vaikštinėdami siauromis senamiesčio gatvelėmis, sužinokite įdomių faktų iš istorinės praeities dairydamiesi po muziejų ekspozicijas, padegustuokite išskirtiniu skoniu pasižyminčių šveicariškų sūrių ar įsigykite vieną kitą niekutį lankytojų nestokojančiuose turguose.

Automobilio nuoma Šveicarijoje

Mes jums pasiūlysime kelis pačius populiariausius ir labiausiai jūsų dėmesio vertus lankytinus objektus Bazelyje.

Bazelio senamiestis iškarto pakerės savo dailia architektūra ir ypatinga, žodžiais nenupasakojama atmosfera. Aplink stūkso puošnūs, skirtingo architektūrinio braižo pastatai, plyti erdvios, gyvybingumu nesiskundžiančios aikštės, veikia šviežius maisto produktus tiekiantis turgus, suvenyrų krautuvėlės, kavinės, garsių prekių ženklų parduotuvės.

Vertėtų aplankyti išvaizdžiąją miesto rotuše, stovinčia palei pat Reino upės krantine. Abejingų nepaliks ne tik pastato eksterjeras, o ir bendras šios vietos peizažas.

Tikra miesto pažiba – gotikinio stiliaus katedra, skaičiuojanti jau daugiau nei aštuonis šimtmečius. Statinys vertinamas ne vien dėl ilgaamžiškumo. Bene pagrindine ypatybe tampa katedros bokštai dvyniai, kartu laikomi Bazelio simboliu. Taip pat vertėtų paminėti, kad šalia šventovės rudenį galima sudalyvauti įspūdingoje rudens mugėje.

Jei savo ekskursijos maršruto neįsivaizduojate be kultūrinės dalies, edukacinių užsiėmimų, patikiname – Bazelyje tam skirtų taškų apstu. Visą dienos planą galima susidėlioti jau vien iš muziejų, teatrų, meno galerijų lankymo. Iš visos gausybės rekomenduotume nepraleisti progos pabūti Tinguely muziejuje. Pastarasis dedikuotas mieste pasižymėjusio menininko Jeanu Tinguely garbei. Pastate sukaupta nemenka kūrėjo darbų kolekcija, o pačiame Bazelio centre išvysite ir geriausiai žinoma menininko kūrinį – Tinguely fontaną.

Vienas už kitą patrauklesni, originalūs ir kiekvienas savas istorijas turintys paveikslai laukia užsukusių į Dailės muziejų.

Liksite nustebinti, o gal net šokiruoti po ekskursijos Bayeler Foundation muziejuje. Pastarajame aptiksite bent kelis šimtus vienetų šiuolaikiškų, futuristinės tematikos eksponatų, kuriems perprasti dar gali prireikti laiko.

Su senovės civilizacijos paslaptimis supažindina vertingų archeologinių radinių kolekciją pristatantis Antikos muziejus; Bazelio apylinkių papročius, tradicijas, gyvenimo ypatumus išsamiai nupasakoja Kultūros muziejus, o širdį virpinančius žydų tautos išgyvenimus aiškiai ir suprantamai kiekvienam pateiks Žydų muziejus.

Galbūt kada susimąstėte, kaip gimsta kokia nors medžiaga, be kurios jau neįsivaizduojame savo kasdienybės? Tokiu atveju smalsumą patenkinsite nuvykę į Popieriaus muziejų. Čia sužinosite kaip gaminamas, perdirbamas popierius, kaip kito jo gamybos technologija ir galimai iš naujo pradėsite vertinti iki šiol savaime suprantamu laikytą produktą.

Omega laikrodžių muziejuje pamatysite galybę šių mechanizmų modelių, pradedant pačiais pirmaisiais, primityviausiais įrenginiais ir baigiant tokiais laikrodžiais, kokius naudojame šiandien. Be visa ko, už lankymąsi muziejuje neteks pakloti nė cento.

Atrakcija pradžiuginsianti visą šeimą – popietė Bazelio zoologijos sode. Teritorijoje apgyvendintos tiek Europos žemyne, tiek ir egzotiškiausiuose pasaulio kampeliuose paplitusios gyvūnų rūšys, atskirose erdvėse esama terariumų su gyvatėmis, vorais ar ypač retais vabalais.

Įdomu turėtų būti ir Botanikos observatorijoje, kur veši augalija, akis džiugina įmantriausios gėlės, o kaktusų šiltnamis kviečia pasidairyti po šių gamtos kūrinių pasaulį.

Norime paraginti susiruošusius vykti į Bazelį būtinai išragauti vietinių gamintojų pasididžiavimo – sūrių. Skirtingų skonių, kvapo bei formos sūriai, tiesiog traukia prie savęs kaip magnetai. Tuo pačiu tai būtų puiki idėja lauktuvių dovanai.

Viešbučių Bazelyje rezervacijaBooking.com

Viešbučių rezervacija Bazelyje tikriausiai nenustebins jūsų kainomis. Šveicarija nėra pigi šalis, tai galioja ir Bazelio miestui. Viešbučio rezervacija internetu gali šiek tiek pagelbėti – didelis pasirinkimas, jokio skubėjimo, kartais pasitaikančios akcijos – pagrindiniai dalykai, kurie padeda sutaupyti ieškant nakvynės.

Lankytinos vietos Bazelyje

Šiame video supažindinsime jus su dar daugiau lankytinų vietų, kurias turite aplankyti Bazelyje!

Bazelio žemėlapis