Belfastas – TOP lankytinos vietos

Belfastas – tai didžiausias miestas Šiaurės Airijoje, kuri priklauso Jungtinei Karalystei. Belfastas įsikūręs rytinėje salos pakrantėje, traukia keliautojus trumpoms atostogoms. Per keletą viešnagės dienų, lengvai susipažinsite su krašto kultūra, aplankysite lankomiausias vietas bei rasite laiko poilsiui salos paplūdimiuose.

Belfaste dar dabar galima pajusti senųjų viduramžių laikų dvasią, kurią mena išlikę statiniai, pilys.

Automobilio nuoma Belfaste

Taip pat apie praėjusio šimtmečio pasiekimus primena laivų statykla – kadaise šis miestas garsėjo savo pastatytais laivais, tarp jų ir 1912 metais pastatytu garsiuoju Titaniku.

Belfastas lankytinos vietos

Belfastas

Datuojama, kad miestas suklestėjo ir išaugo pirmojo pasaulinio karo pabaigoje, dėl savo statomų laivų, tabako gaminių ir kitų amatų. 7-9 dešimtmečiai buvo tikras neramumų laikotarpis, kuris smarkiai pakenkė miesto įvaizdžiui.

Šiandien Belfaste aktyviai vystomas turizmas, miestas ir vystomos veiklos plečiasi.

Atostogaujant Belfaste, būtų tikra nuodėmė neapsilankyti St. George turguje, kuris laikomas vienu garsiausių visoje Jungtinėje Karalystėje. Turgavietė veikia nuo XVII amžiaus pradžios, o pastatas, kuriame dabar įsikūrę prekybininkai stovi nuo XIX amžiaus. Nuvykę ten rasite šviežių daržovių, žuvies, vaisių ir kitų vietinių gėrybių.

Jeigu pradėsite kelionę nuo miesto senamiesčio, neišvengiamai išvysite pagrindines miesto susibūrimo vietas – miesto aikštę Donegall bei ten stovinčią rotušę. Būtinai prisėskite akimirkai atsigerti gardžios kavos ar arbatos vienoje iš mažų jaukių kavinukių.

Netoli rotušės lengvai rasite ir Belfasto operos rūmus. Daugelis norinčiųjų ten apsilankyti į vieną ar kitą renginį nusiperka bilietus iš anksto. Jeigu jokį koncertą neplanuojate eiti, stabtelėkite bent pasigrožėti nuostabia architektūra.

Keliaudami Donegalo gatve išvysite ir miesto katedrą – Šv. Onos bažnyčią. Tai be jokios abejonės vertas dėmesio romantizmo architektūros šedevras, pasižymintis įspūdingu dydžiu, formomis.

Paėjėjus kiek toliau, kitoje upės pusėje stovi Titanic Belfast muziejus, kuriame lankytojai supažindinami su visame pasaulyje gerai žinomo Titaniko istorija bei tragedija virtusia pirmąja jo kelione.

Daugiausiai dėmesio iš visų mieste esančių lankytinų objektų, greičiausiai susilaukia Belfasto pilis. Garsioji senuosius laikus ir didybę menanti pilis stūkso ant Cave Hill kalvos. Taigi, apsilankę šioje pilyje pamatysite ne tik ją, bet ir nuostabią miesto panoramą. Pačioje pilyje galėsite sudalyvauti ekskursijose, kuriose sužinosite daugiau apie pačią pilį ir jos istoriją. Taip pat galėsite atsikvėpti pilies restorane.

Jeigu keliaujate kartu su mažaisiais turistais, būtinai apsilankykite Belfasto zoologijos sode. Kupina įspūdžių diena bus garantuota!

Mėgstantys gamtą ir trokštantys sužinoti apie ją kur kas daugiau, nudžiugs, kadangi mieste įsikūręs botanikos sodas. Jame galėsite pasivaikščioti bei pasiklausyti koncertų.

Verta apsilankyti ir Golden Thread galerijoje, kurioje tikrai patiks meno gerbėjams. Galerijos vienas iš tikslų, populiarinti šiuolaikinius menininkus, tad joje klasikos kurinių nerasite. Tačiau ne pro šalį juk pasidomėti ir šiuolaikiniu menu!

Ulsterio muziejus talpina savyje labai daug įdomių dalykų. Atvykus susipažinsite su dinozaurų palikimu ir istorija, Egipto civilizacija bei vietine istorija. Muziejuje surasite ir meno galeriją. Pats muziejus įsikūręs netoli centro, tad lengvai pasieksite pėsčiomis.

Jeigu jau maršrutą susidarėte, tikriausiai pastebėjote, kad daugelį objektų galėsite pamatyti keliaudami pėsčiomis. Iš tiesų didelis privalumas, jog daugelis objektų įsikūrę miesto centre, lygiai, kaip ir jaukios kavinukės ar barai.

Tiesa, jeigu kelionių metu mėgstate apsipirkinėti, būtinai turite apsilankyti Victoria Square gatvėje. Tai pagrindinė vieta, kuriose įsikūrusios geriausios parduotuvės. Beje, šioje gatvėje stovi vienas iš miesto simbolių – laikrodžio bokštas.

Belfasto žemėlapisBooking.com

Mėgstantiems poilsiauti aktyviai, veiklų netrūksta. Vienų jų – dviračiai. Išsinuomojus dviratį, lengvai pasieksite visus objektus bei galėsite pasižvalgyti po apylinkes. Dviračių infrastruktūra čia kuo puikiausiai išvystyta.

Belfasto lankytinos vietos šiame video! Pažiūrėkite! 🙂