Belgija – TOP lankytinos vietos

Jeigu mėgstate skaniai pavalgyti, o alus yra vienas skaniausių gėrimų – tokiu atveju būtinai turite apsilankyti Belgijoje!

Ar žinojote, kad ši šalis kartais yra pavadinama alaus sostine?!

Būtent čia Viduramžiais vietiniai vienuoliai gamino patį skaniausią alų, kuris šiuo metu yra prieinamas kiekvienam, kuris nori pavalgyti skaniai bei sočiai.

Ne visi žino, tačiau Belgija taip pat vadinama ir bulvyčių fri sostine, o kai kurie priduria, kad midijos yra nacionalinis šios šalies patiekalas.

Akivaizdu, kad atvykus čia galėsite paragauti labai daug bei įvairaus maisto. tačiau ką veikti Belgijoje be valgymo ir kur išvaikščioti suvartotas kalorijas?

Belgija lankytinos vietos

Belgija

Briugė

Briuge galima pavadinti vienu gražiausiu miestų visoje Belgijoje. Kai kurie teigia, kad tai vienas gražiausių miestų ir visoje Europoje. Kai kuriems jis atrodo tarsi iš paveikslėlio, primenantis Romeo ir Džiuljetos pasaką, kadangi kanalų bei floros simfonija sukuria romantikos vaizdinius.

Tuo pačiu bene labiausiai šis miestas žavi dėl išlikusios Viduramžių dvasios, kuri padės Jums keliauti laiku ir tuo pačiu pamatyti kur kas šviesesnę viduramžių pusę, kuri yra išlikusi iki šių dienų.

Briuselis

Beveik visada šalių sostinės sulaukia daugiau dėmesio, kadangi čia aktyviausiai vystoma kultūra, daugiausia įvairaus maisto žinoma, dažniausiai aktyviausi žmonės gyvena būtent Briuselyje.

Tuo pačiu Belgijos sostinė, kaip jau minėjome, yra visos Europos centras.

Būtent čia yra įsikūrę vieni svarbiausių pastatų, institucijų, kuriose diskutuojama apie ES ateitį. Žinoma, čia apsilankyti gali visi, kurie tik nori, tačiau reikia sekti ekskursijų laikus ir internetu užregistruoti į Jums labiausiai patinkančią. Tuo pačiu mieste yra labai daug jaukių gatvelių, daug kavinių, taip pat gotikinių pirklių namų, kurie Jums taip pat padės pajusti Viduramžių dvasią. O dar paltus architektūrinių statinių bei muziejų pasirinkimas… Tiesiog reikia čia atvykti.

Antverpenas

Nuostabioji Belgija turi labai daug išskirtinio grožio istorinių miestų, kurie mums padeda keliauti laiku. Dar vienas puikus pavyzdys yra Antverpenas. Viduramžiais šis miestas buvo ypač svarbus prekybos centras.

Tiesa, ne tik Viduramžiais, tačiau ir šiuo metu Antverpenas labai dažnai pavadinamas Belgijos prekybos centru, o daugiausia dėmesio čia skiriama deimantams. Būtent šiame mieste įvyksta daugiau nei 70 % visame pasaulyje aptariamų su deimantais susijusių sandorių, tad šis faktas miestui suteikia tikrai dar daugiau žavesio.

Gentas

Gentas yra dar vienas istorinis miestas, kuris atrodo užsilikęs praeityje. Tačiau gerąja prasme, kadangi nuostabiai vingiuojančios gatvelės bei architektūriniai statiniai taip pat padės pažinti Vidurinių amžių dvasią ir tuo pačiu mėgautis visais moderniojo pasaulio malonumais.

 Monsas

Monsas yra visai netoli Prancūzijos, tad verta aplankyti šį miestą tokiu atveju, jeigu keliaujate į meilės šalį. Taip pat šis miestas labiausiai lankomos ne tik dėl strategiškai patogios vietos, tačiau dėl nuostabių kalvų. Kartais jis ir yra vadinamas kalvų miestu.

Turnė

Turnė mieste esanti katedra, kuri buvo statyta XII amžiuje, yra įtraukta į UNESCO paveldo objektų sąrašą, tad jeigu norite pamatyti įstabų architektūrinį šedevrą – būtinai turite čia atvykti. Ne tik dėl katedros, tačiau ir dėl daugiau nuostabių statinių, kurie leis jums keliauti laiku.

Vaterlo

Turbūt puikiai žinomas arba bent jau girdėtas Vaterlo miestas yra svarbus istorinis statinys. Būtent jame 1815-as metais vyko svarbus mūšis prieš Napoleoną. Tai buvo vienas žymiausių XIX amžiaus mūšių ir deja dėlto, kad jo metu žuvo daugiau nei 30 tūkst. karių.

Nors Belgija labai įvairi ir skirtinga, tačiau dažniausiai joje norisi lankytis dėl istorinės dvasios, kuri dažniausiai sužavėjusi taip daugiau ir nepaleidžia.

Gražiausios Belgijos vietos

Dar daugiau nuostabių Belgijos lankytinų vietų šiame video! Pažiūrėkite!

Belgijos žemėlapis