Bergenas – TOP lankytinos vietos

Bergenas yra antras pagal dydį miestas Norvegijoje, tad jis dažnai turistų lankomas vien todėl, kad yra didelis, o kuo miestas didesnis – tuo daugiau jame kultūros, žmonių ir galimybių.

Ir tikrai taip, kadangi Bergene yra labai daug objektų, kurie verti dėmesio ir kurie gali Jums padėti geriau pažinti Norvegijos gyvenimo tempą.

Automobilio nuoma Bergene

Taip pat verta pabrėžti, kad Bergenas dažniausiai žinomas dėl uosto, kuris atveria galimybes žvejams papildyti ne tik laivus žuvimi, tačiau ir kišenes pinigais, kadangi būtent čia atvežamos pagautos žuvys plačiai parduodamos visoje Europoje.

Tikėtina, kad ir Jūs valgėte žuvies, kuri buvo laikoma Bergeno uoste.

Bergenas lankytinos vietos

Bergenas

„Fløien“ kalnas

„Fløien“ kalnas yra viena labiausiai lankytinų vietų Bergene, kuri tikrai nusipelno jai skirto dėmesio. Pakilti į kalną galima funikulieriumi, tad pats kilimo procesas bus tikrai malonus ir bijantieji aukščio nejus didelio diskomforto, kaip kad lipant laiptais arba mažu takeliu.

Pasiekti kalno viršūnę su keltuvu pavyks vos per 10 minučių, o nuo kalno viršaus atsiveria nuostabaus grožio fiordai.

Daugelis turstų noriai čia atvyksta per saulėlydį, kadangi tuomet metas gražiausias. Tiesa, prie funikulieriaus susidaro eilės, tad apsiskaičiuokite laiką. Kalno viršuje Jūsų laukia ne tik nuostabi panorama, tačiau ir parduotuvės bei kavinės, tad tikrai rasite čia ką veikti.

Žuvų turgus

Vienas pagrindinių Bergeno skiriamųjų bruožų yra žuvies turgus, kuriame galima ne tik įsigyti skanios ir šviežios žuvies, tačiau taip pat pabendrauti su vietiniais ir tuo pačiu žvejais.

Sakoma, kad čia vyksta pati aktyviausia miesto socializacija, tad jeigu persikraustėte į Bergeną – susirasti naujų draugų atvykite į žuvų turgų. Papildomas privalumas, kad čia galima ne tik pirkti, tačiau ir degustuoti, tad ragaukite jūros gėrybių iki soties.

Bergeno senamiestis

Dar viena unikali vieta, kuri tikrai verta dėmesio, yra Bergeno senamiestis, kuris padės Jums keliauti laiku.

Žinoma, labiausiai akis patraukia nuostabaus grožio senovinė architektūra. Taip pat puikiai atrodo siauros ir grindiniu grįstos gatvelės, žavi ir piešiniai, kurie yra tapomi menininkų ant sienų. Senamiestyje yra ir vieni garsiausių miesto statinių, pavyzdžiui, Nacionalinis teatras.

„Flåmsbana” geležinkelis

Geležinkeliu reikia ne tik grožėtis, tačiau ir realiai jį išbandyti. Įdomu tai, kad geležinkelio tinklas tęsiasi net  20 km vien per kalnus. Taigi, važiuodami šiuo maršrutu siekite ne konkretaus tikslo, tačiau pasigrožėkite gamta, kuria pasigirti gali Norvegija. Nuostabiai atrodys ne tik miškai, tačiau ir fiordai.

Pasivažinėjimas tikrai smagus ne tik puiku oru, tačiau ir lietingomis dienomis. Kelionės metu taip pat galima pravažiuoti net 20 tunelių, o pats maršrutas trunka iki valandos.

Uostas

Bergeno uostas yra dar viena dėmesio verta vieta. Pirmiausia turite žinoti, kad jis yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą, kad tai jam suteikia dar daugiau unikalumo bei svarbos. Taip pat greta uosto buvo statomi patys pirmi miesto pastatai, namai, tad būtent šioje vietoje ir kūrėsi gyvenvietė.

Kiekvienais metais į šį uostą atvyksta iki 300 kruizinių laivų, kuriuose Bergeną pasiekia apie pusę milijono keleivių.

Muziejai

Galiausiai, Bergenas žavi ne tik gamta, tačiau ir kultūra. Mieste yra ne vienas muziejus, kurie yra suskirstyti savo tematika, tad neverta lankyti visko, puikiai užteks tik tų vietų, kurios Jums labiausiai domina.

Muziejų amžius siekia net XIX amžiaus vidurį, tad jie žavi ne tik senoviniais eksponatais, tačiau ir ilgaamžiu savo veikimu. Taip pat vienas Bergeno muziejų gali pasigirti pačia didžiausia meno dirbinių kolekcija, kuri didžiausia ne tik Norvegijoje, tačiau lyginant su visomis Skandinavų šalimis.

Bergeno žemėlapisBooking.com

Bergenas – labai gražus miestas, tad kartą čia apsilankius dažniausiai norisi sugrįžti dar kartą. Kadangi šiuo metu tai realizuoti galimybės yra labai atviros – pasinaudokite jomis ir suteikite sau galimybę pažinti ne tik Bergeną, tačiau ir visą Norvegiją, kurią savyje talpinti gali vienas miestas.

Bergeno lankytinos vietos video: