Berlynas – TOP lankytinos vietos

Berlynas dažnai pavadinamas vienu gražiausių miestų visoje Europoje. Na, bent jau tikrai yra vienas labiausiai lankomų miestų Europoje, o dažniausiai turistų mąstai ir parodo – ką nori daugelis pamatyti ir kad tam tikros vietos yra populiaresnės nei kitos.

Nuotykių, kultūros dvasios bei istorijos šaknų ieškantys žmonės mielai lanko Berlyną. Juk tai vieta, kur ne tik smagiai praleisite laiką, tačiau tuo pačiu „atsikąsite“ istorijos, geriau pažinsite šio krašto regioną, kuris turi artimą santykį ir su Lietuva.

O toliau, Jūsų dėmesiui, nurodysime labiausiai lankytinas vietas, kurias turi pamatyti kiekvienas esantis Berlyne.

Berlynas - lankytinos vietos

Berlynas

Brandenburgo vartai

Šie vartai tikriausiai žinomi visiems. Tai – Berlyno simbolis, kuris reprezentuoja istorinius įvykius įvykusius dar XVII amžiuje. Tai neoklasikinio stiliaus kolonos, kurias puošia labai daug smulkių detalių, bareljefų, o juose atsispindi mitologinės būtybės perteikiančios tam tikras idėjas bei simbolius.

Vartų išorė dekoruota didingai atrodančia Kvadriga. Tai – keturių arklių trempiamas vežimas, kuris simbolizavo mūšius ir pergales. Ši didinga kolona Napoleonui užėmus Vokietiją buvo išgabenta į Prancūziją, o po karo vėl grįžo į Berlyną. Po Berlyno sienos griūties šie vartai tapo laisvės simboliu, kurie vėl atnešė taiką į kasdienybę.

Muziejų sala

XIII amžiuje Muziejų saloje apsigyveno pirmieji žmonės, tad ši vieta skaičiuoja ne vieną šimtmetį. Šiuo metu miestas turi beveik pusę milijono gyventojų, tad tikrai gana didelis. Lyginti galima su Vilniumi. Netoli Berlyno katedros galima rasti muziejų gausą, todėl ši vieta ir yra vadinama „Muziejų sala“.

Čia yra daugiau nei 140  muziejų ir po truputį skaičius vis auga. Tad kiekvienas norintis pajusti daugiau kultūros – turėtų lankytis čia. O muziejai yra labai skirtingi. Ir istoriniai, ir meno, ir architektūros bei specifinių eksponatų. Kiekvienas ras kažką, kas jiems tai yra įdomu.

Berlyno katedra

Didinga Berlyno katedra taip pat gali būti pavadinama miesto simboliu. Nors per II Pasaulinį karą ji buvo labai smarkiai apgriauta ir reikėjo daug laiko, kol jai vėl buvo sugrąžinta autentika, tačiau šiuo metu katedra atrodo labai įspūdingai. Jos stilius – neobarokinis, tad pažymi smulkmenomis, detalėmis, kurios kuria prabangos įspūdį.

Berlyno siena

Svarbią istorinę prasmę turinti Berlyno siena svarbi ne tik vokiečiams, tačiau ir visiems europiečiams, taip pat lietuviams. Net 1,3 km ilgio siena, tiek jos išliko šiuo metu, Šaltojo karo metais skyrė rytinę ir vakarinę Vokietiją.

Šiuo metu ant sienos galima rasti labai daug menininkų kūrinių, kurie reprezentuoja susivienijimą, taip pat, laisvę ir galiausiai – pasirinkimo galimybę, kurios tuo metu neturėjo žmonės. Apskritai Berlyne labai daug dėmesio skiriama šiai sienai, kadangi ji ne tik šaltojo karo simbolis, tačiau tuo pačiu ir prievartos, kurios šiuo metu stengiasi išvengti visa Europa.

Reichstagas

Reichstagas – išskirtinai atrodantis architektūros statinys, kurį kiekvienas gali aplankyti visiškai nemokamai. Tai – kupolo formos būstinė, kurioje šiuo metu dirba Parlamentas. Nuo kupolo atsiveria labai graži Berlyno panorama, tad  būtinai čia apsilankykite. Tiesa, jeigu norite tapti lankytoju – iš anksto reikia užsiregistruoti internetu. Ne visada visi norintys telpa, tad rezervacija yra būtina.

Unter den Linden gatvė

Unter den Linden – viena pagrindinių Berlyno gatvių, kurioje aktyviai „gimsta“ nauji restoranai, kavinės, tuo pačiu muzikantai stebina nuostabiomis melodijomis, galiausiai, bibliotekos, pramogomis bei kitos vietos. Kiekvienas čia ras ką veikti, tad praeiti pro šią gatvę yra būtina.

Nuostabusis Berlynas turi ką parodyti. Visko aptarti nepavyks, tad siūlome apsilankyti, susipažinti ir jeigu patiko – rekomenduoti kitiems.

Ką veikti Berlyne

Berlyno žemėlapis