Berlyno zoologijos sodas

Berlyno zoologijos sodas – vienas žinomiausių ir tuo pačiu didžiausių zoo sodų visoje Europoje. Jis žavi ne tik gyvūnų gausa, tačiau ir puikiomis jų laikymo sąlygomis. Daugelis žmonių džiaugiasi, kad pamatę kaip čia gyvena gyvūnai nebe taip piktinasi pačiais zoo sodais, kurie kartais gali atrodyti kaip prasilenkiantys su morale.

Berlyno zoologijos sodas – puiki vieta visai šeimai. Čia rasite ką veikti visą dieną, tad siūlome užsukti, pasisveikinti su gyvūnais, galiausiai, pavalgyti vietinėse kavinėse ir rekomenduoti kitiems.

  • Adresas: Hardenbergplatz 8, 10787 Berlin Charlottenburg
  • Apsilankymas zoologijos sode suaugusiems kainuoja 13 EUR (arba 20 EUR, jei kartu su akvariumu), vaikams (nuo 5 iki 15 m) apsilankymo kaina atitinkamai 6,50 ir 10 EUR.
  • Darbo valandos. Zoologijos sodas dirba kasdien nuo 9 val. iki 17 val. (vasaros sezono metu nuo kovo pabaigos iki rugsėjo pradžios darbo valandos yra ilgesnės – iki 19 val.).
Berlyno zoologijos sodas

Berlyno zoologijos sodas

Nors Berlyne esantis ZOO sodas tikrai nėra vienintelis toks unikalus Europoje, tačiau kažkuo tikrai labai žavi. Kodėl? Pabandysime išskirti kelis niuansus, kurie dažniausiai paskatina apsilankyti būtent šio miesto zoo sode. Juolab, ne tik apsilankyti, tačiau ir rekomenduoti kitiems čia užsukti ir pasisveikinti su gyvūnais.

Pirmiausia šis zoo sodas išsiskiria savo dydžiu. Parkas užima net 35 ha plotą, tad įsivaizduokite kiek reikia laiko, kol pavyks jį visą apeiti. Bent jau Vokietijoje šis zoo sodas yra pats didžiausias. Svarbiausia, kad lankymo metu yra daug kavinukių bei ledainių, tad suteikite sau galimybę čia smagiai praleisti viską dieną.

Žinoma, unikalus ne tik dydis, tačiau ir labai plati gyvūnijos įvairovė, kurie kiekvienais metais vis labiau pildoma. Čia galima pamatyti daugiau nei 17 000 gyvūnų. O jie atstovauja daugiau nei 1 500 gyvūnų rūšių. Kaip jau minėjome – zoo sodas vis labiau auga, tad kiekvienais metais čia atvyksta vis daugiau naujų gyventojų. Bene, įdomu tai, kad Vokietijos zoologijos sodas pagal rūšių skaičių yra vienas didžiausių ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje!

Įdomu tai, kad šis zoo sodas atsirado tik karaliaus Frydricho Vilhelmo III dėka. Ir tik todėl, kad ji labai mylėjo egzotinius gyvūnus, norėjo juos kuo dažniau matyti ir tuo pačiu supažindinti kitus žmones. Būtent jis tapo dabartinio zoo sodo pradininku.

Ir anuomet sodas buvo labai mažas, o gyvūnų mažai, tačiau būtent jo indėlis įvardijamas kaip pats svarbiausias puoselėjant sodo gyvenimą bei didinant jo plėtrą. Nuo XIX amžiaus zoo sodas tapo atviras visiems lankytojams ir jį mielai lanko ne tik Vokietijos gyventojai, tačiau visos Europos ir net pasaulio.

1913-ais metais zoo sode atsirado ir didelis akvariumas, kuris pritraukė dar daugiau lankytojų ir tuo pačiu stebino gyvūnijos gausa. Juk jūros gyventojai buvo dar mažiau pažįstami nei kad žemės, tad lankytojai mielai čia rinkosi, o zoo sodas vis labiau augo. Deja, II Pasaulinio karo metais, kaip ir visas Berlynas, taip ir jo zoo sodas buvo labai nuniokotas, tad prireikė daug laiko, ko jis vėl tapo toks, koks buvo ir dar geresnis.

Per karą iš turimų 4000 gyvūnų išgyveno vos 100. Tiesa, toks didelis nuopuolis ir tragedija praradus tiek gyvūnų neatėmė motyvacijos sukurti tokią gyvūnijos vietą, kurioje kiekvienas galėtų mokytis pažinti kitų kraštų gyvūnus.

Kiekvienais metais šį zoo sodą aplanko daugiau nei 3 milijonai žmonių, kurie džiaugiasi ne tik gyvūnijos gausa, tačiau ir geromis jų laikymo sąlygomis. Nors daugelis gyvūnų mums jau pažįstami, tačiau tikrai galima rasti tokių apie kuriuos galbūt net neteko girdėti. O pažinti žemės gyventojus – svarbu ir vaikams, ir suaugusiems.

Berlyno zoo sodas

Berlyno zoologijos sodas žemėlapyje