Bernas – TOP lankytinos vietos

Šveicarijos sostinė Bernas alsuoja europietiška dvasia ir yra vienas tų miestų, kuriame norisi užsibūti ilgiau nei planuota.

Jaukią ir svetingą atmosferą kuria ne vien preciziška tvarka bei nuolat atnaujinami fasadai, o ir žavinga architektūra, istorinės reikšmės objektai, žaliosios oazės, didelis dėmesys kultūrinio paveldo, amžių eigoje prigijusių tradicijų puoselėjimui.

Automobilio nuoma Šveicarijoje

Išskirtiniu regiono bruožu tampa gausus meškos atvaizdo naudojimas simbolikoje ar net miesto emblemose, kas reprezentuoja visą kraštą, jo didybę bei savarankiškumą.

Diena Berne neprailgs, atvirkščiai – įsitraukę į veiklų sūkurį net nepajusite kaip už horizonto pasislėps paskutiniai saulės spinduliai. Rekomenduojame jums aplankyti šias miesto įžymybes.

Bernas lankytinos vietos

Bernas

Berno senamiestis bet kuriuo paros metu atrodo neprilygstamai, ką patvirtina garbingas UNESCO pasaulinio paveldo įvertinimas. Didelės dalis čia aptinkamų objektų stūkso dar nuo 15 amžiaus. Neįmanoma nepastebėti vyraujančių gotikinių elementų, bendram peizažui suteikiančių rafinuotos elegancijos prieskonio.

Dešimtys unikalių fontanų, ramiai per miestą tekanti Arės upė, nuo kurios tilto, ko gero, geriausiai matoma viso senamiesčio panorama su ryškiai raudonų stogų namų kvartalais, malonus aptarnavimas kavinėse, restoranuose, rankų darbo suvenyrus siūlantys įsigyti vietiniai meistrai- tai, kuo turistui įsimena Berno centrinis taškas.

Taip pat neaplenkite miesto pasididžiavimo – Parlamento rūmų. Pastarieji iškilo dar 1902 metais ir iki šiol išlieka bene labiausiai lankomu Berno architektūriniu paminklu. Šį gėrį pastebėsite jau iš toli, mat įspūdingas rūmų stogą puošiantis kupolas puikiai regimas net iš palyginti nemenko atstumo. Jei pasiseks, galbūt pateksite ir į vidų, kur lydimi gido sužinosite nemažai su statiniu susijusių paslapčių, istorinių  užkulisių.

Susipažinkite su Berno praeitimi miesto istorijos muziejuje, kur saugomi vertingi eksponatai, dokumentai ir kiti apie sostinės praeitį liudijantys atributai.

Besidomintys menu, kviečiami pasidairyti po impresionizmo šakos atstovo Paul Klee šedevrų ekspoziciją. Iš viso po vienu stogu priskaičiuojama per keturis tūkstančius skirtingų šio talentingo menininko darbo vaisių.

Viešintiems Berne siūlome pasibūti šurmulingiausia gatve laikomoje Lokio aikštėje. Tokį pavadinimą aikštė įgavo po to, kai čia atsivėrė lokio duobė. Kadangi šioje zonoje susitelkusios žymiausios parduotuvės, maitinimo įstaigos, vasaros terasos, tai ir praeivių nestinga kiaurus metus.

Jei jau prakalbome apie lokius, tai negalime nepaminėti ir šiuolaikiškumu lankytojus sužavinčio meškų parko. Jame išvysite bent keturias rudakailes meškas, kurioms sukurtos kuo labiau gyvenimą natūralioje gamtoje primenančios sąlygos. Po pažinties su rudosiomis būtybėmis, prisėskite puodeliui arbatos šalimais įsikūrusioje, atviruko vertą panoramą dovanojančioje kavinėje.

Neabejingi gamtai, augalams, renkasi Berno botanikos sode. Čia apžiūrėsite ne tik Alpėms būdingos augmenijos, o ir egzotiškųjų Azijos kraštų ar Amerikos žemyne paplitusių medžių, gėlių, krūmų rūšis. Sode yra daugelio simpatijas spėjęs užkariauti Palmių namas, net atšiauriausią žiemą džiuginantis bananų, ananasų, kavos ar cukranendrių derliumi.

Prie to pačio paminėtume karališkąjį rožių parką. Nuo seno aukštuomenės klasei priskiriamos gėlės bei puikiai šiai vietai tinkantis vandens telkinys, sudaro tobulą duetą, akimirkai nukelsiantį į nepaprastą gėrio ir estetikos kupiną pasaulį.

Edukacinė ekskursija Ementalio slėnyje paliks neišdildomų įspūdžių puokštę. Šimtmečius atgal prasidėjęs tradicinio ementalio sūrio gamybos procesas smalsuolius domina iki šiol. Gaminys vertinamas dėl malonaus riešutinio poskonio, o gigantiškos skylės, dažnai primena animaciniuose filmukuose naudotą sūrio ekranizaciją.

Jei ketinate Berne lankytis rudens pabaigoje, būtinai sudalyvaukite didžiausiame krašto festivalyje- svogūnų turguje. Be svogūninių daržovių, mugėje įsigysite vaisių, naminių sūrių, originalių suvenyrų, paskanausite karšto vyno ir šiaip pabūsite tarp linksmai nusiteikusių žmonių.

Viešbučių Berne rezervacijaBooking.com

Viešbučių rezervaciją Berne, kaip ir likusioje Šveicarijoje, geriausia atlikti dar internetu. Kainos šalyje aukštos, tad natūralu, jog ir nakvynės norėsis pigesnės. O internete paieškoms galima skirti kur kas daugiau laiko, o kartais netgi pasiseks rezervuoti nakvynę akcijos metu. Dar viena alternatyva norintiems sutaupyti – paieškoti kempingo kur nors Berno apylinkėse.

Ką veikti Berne

Atraskite dar keletą vietų, kurias taip pat vert pamatyti, lankantis Berne!

Berno žemėlapis