Bilundas – lankytinos vietos

Bilundas vienas tų neatrastų perliukų, kuriam nedvejojant vertėtų skirti artimiausias vasaros atostogas visiškai nepasigailint savo sprendimo.

Bilundas tai miestas, subalansuotas šeimos poilsiui, kartu išbandant ir aktyvias pramogas.

Nesiginčysime, kad populiariausia lankytina vieta išlieka Legolendo parkas, tačiau nereiktų apsiriboti šiuo kaladėlių rojumi, nes aplink galima aptikti dar daugiau neprastų vietelių, tad susidarius konkretų maršruto planą, turėsite turiningą, teigiamų emocijų kupiną laisvalaikį.

Štai ko nevalia aplenkti lankantis Bilunde.

Bilundas lankytinos vietos

Bilundas

Bilundo bažnyčia. Gan neįprasti maldos namai, žavintys savo šiuolaikiškumu bei įvairiapusiškumu, 1973 metais iškilęs statinys, pagrindinis centrinės miesto dalies objektas, po savo stogu glaudžiantis biblioteką, teatrą, kavinę, parodų salę.

Grene bažnyčia. Pastarosios ypatybė- pirmtakės bažnyčios palikimas( pamatai, varpas, taurė), taigi galima sakyti, kad tai praeities ir dabarties architektūrų junginys.

Bilundo skulptūrų parkas. Puiki proga kvėpuojant grynu oru pasigrožėti įmantriais granito, plieno, bronzos šedevrais, stovinčiais po atviru dangumi. Tarp galybės eksponatų yra ir “Mažojo Princo”, “Svajoti, gyventi, žaisti” skulptūros.

Vandel muziejus. Domina lankomo krašto istorija, praeities užkulisiai? Visa reikalinga informacija, vertingų reliktų paroda, supažindinanti su pirmųjų vietovės gyventojų buitimi, tradicijomis, pateikiama Vandel muziejuje. Čia pamatysite namų apyvokos reikmenų, tapybos darbų kolekciją ar net tikroviškai įrengtą to meto valstiečių virtuvę.

Jelingas. Pasauliniu paveldu laikomas kaimas paliks įspūdį tiek savo gamtiniu peizažu, tiek ir archeologiniu paveldu, pilkapiais, runomis.

Karensminde žemės ūkio muziejus. Turistams šiame muziejuje siūloma iš arti pamatyti žemės dirbimo tradicijas devyniolikto ir dvidešimtojo amžių sandūroje.

Randboldolo muziejus. Jame viskas sukasi apie vandenį. Po apsilankymo iš naujo pradėsite vertinti šį, nuo gyvybės žemėje neatsiejamą dalyką, būsite paskatinti susimąstyti apie ekologiją ir atsakingo vartojimo svarbą.

Safario zoologijos sodas. Visiems šeimos nariams tinkanti pramoga- apsilankymas Safario zoologijos sode. Pastarajame išvysite tokius egzotiškus gyvūnus kaip drambliai, žirafos, zebrai, kupranugariai ir kiti.

Grene Sande. Šiek tiek prasijudinti padės žygis po Grene Sande teritoriją. Susiliekite su gamta pamiršdami visus rūpesčius, įkvėpkite tyro oro gurkšnį ir įsiamžinkite fantastiškame kopų fone.

Legolendo atostogų kaimas. Pasijuskite tarsi vaikai arba nustebinkite savo atžalas apsistodami žaidimų karalystėje – Legolendo kaime. Didžiuliame plote rasite visko, ko reikia kiekvieno mažojo svajotojo trokštamoms atostogoms. Žaidimų aikštelės, teminės laukinių vakarų, piratų erdvės, indėniško stiliaus palapinės, stovyklos, taps bene ryškiausiu gyvenimo nuotykiu, apie kurį diskusijos netils kiaurus metus.

Lalandija. Kita įdomi stotelė, siūlanti išbandyti vandens čiuožyklas, baseinus, sūkurines vonias, pažaisti boulingą, golfą ir atsipalaiduoti kaip to esate verti.

Lego gamykla. Turbūt didžioji dauguma vaikų bent kartą gyvenime yra bandę kažką sukurpti iš spalvotųjų lego kaladėlių. Aišku, konstruoti tikrai malonu, bet sužinoti kaip gaminamos lego detalės dar ryškesnė patirtis, todėl rekomenduotume susiorganizuoti ekskursiją į Lego gamyklą.

Per kelias valandas sužinosite tai, ko galbūt nenutuokėte iki šiol apie pasaulinio prekės ženklo iškilimą bei įdedamą triūsą, kad gerbėjų skaičius nuolatos išliktų stabilus.

Legolendas. Ir galiausiai pasiekėme aukščiausią tašką – Legolendą. Netrokštančių jame atsidurti bent akimirkai mažuma, todėl lankantis Danijoje ir ju olabiau pačiame Bilunde, neužsukti į konstruktorių meką būtų didelis praradimas. Minilendas su šimtus kartų sumažintomis pasaulio žymiausių architektūrinių pastatų kopijomis, lego miestai, pilys ir net lego žmonės, čia pasitiks visur, kur tik aprėpia akys.

Bilundo lankytinos vietos

Dar daugiau lankytinų vietų Bilunde šiame Video! Pažiūrėkite!

Bilundo žemėlapis