Bordo lankytinos vietos

Prancūzijos miestas Bordo yra ta universali gyvenvietė, kuri labai puikiai suderina klasiką su modernumu. Vaikštant gatvelėmis galėsite keliauti laiku, kadangi greta modernių pastatų taip pat matyti seni, Viduramžius datuojantys pastatai, kurie gana neblogai išlikę iki šių dienų. Galbūt tai labiausiai ir traukia turistus atvykti į Bordo, kuris būdamas gana paprastas tuo pačiu yra toks ypatingas.

Miestas yra įsikūręs visai netoli Garonos upės. Būtent vandens taikinys ir paskatino vietinius daugiau dėmesio skirti žemdirbystei. Čia labiausiai puoselėjami vynuogynai. O iš jų gaminamas visame pasaulyje puikiai žinomas Bordo vynas, kuris patenkina tiek inteligentiško, tiek paprasto žmogaus skonio receptorius. Edukacijų daug, pats miestas – unikalus ir žmonės labai draugiški, tad tikrai rasite čia ką veikti.

Bordo lankytinos vietos

Bordo lankytinos vietos

Bourse aikštė

Vienas svarbiausių ir bene daugiausia dėmesio sulaikančių objektų yra Bourse aikšte. Ji pradėta formuoti dar XVIII amžiuje. Šiuo metu džiugina jos išpuoselėtumas, kadangi atrodo tikrai labai puikiai. Kai kurie istorikai bei architektai teigia, kad ši aikštė yra geriausias pavyzdys, kuris tinkamai reprezentuoja šio miestelio dvasią. Tai – puikus pavyzdys, kuriuo gyvena vietiniai. Galima sakyti, kad tuo pačiu tai yra ir pati gražiausia miesto puošmena.

Aikštėje taip pat pamatysite ir nuostabius architektūros statinius, kurie kvepia didybe. Joje rasite ir Biržos rūmus, ir Muitinės muziejų, galiausiai, centre stovi didingas Trijų gracijų muziejus, kuris padės atsivėsinti labai kaitriomis dienomis. Tai viena svarbiausių vietų mieste. Joje renkasi ne tik svečiai, tačiau ir vietiniai.

Automobilio nuoma Bordo

Bordo miškas

Jeigu pasiilgote gamtos, tokiu atveju puiki lankytina vieta yra ir Bordo miškas. Tiesa, tai yra dirbtinai sukurtas miškas vietiniams, kad jie turėtų kur pasiilsėti po dienos darbų. Greta miško yra vandens telkinys, tad tai bendrai aplinkai suteikia dar daugiau išskirtinumo bei unikalumo. Daugelis vietinių čia ateina leisti laiką su šeimomis bei savo augintiniais, užsiima sportu arba paprasčiausiai valgo skanius sumuštinius jaukių išvykų metu. Miškas yra prižiūrimas, tad pasivaikščiojimas jame bus malonus.

Dax terminis šaltinis

Dax terminis šaltinis yra bene pati populiariausia pramoga šiame regione, tad užsukti čia siūlome ir Jums. Anksčiau terminio šaltinio malonumais galėjo mėgautis tik kilmingieji, o šiuo metu kiekvienas norintis pasijausti karališkai – turi tokią galimybę. Atviras šaltinis tapo tik XVIII amžiuje. Žinoma, šiuo metu jis yra griežtai prižiūrimas, tad galite jaustis visiškai ramūs, kad čia galėsite išsimaudyti, atsigerti ir tuo pačiu nepergyventi dėl higienos stokos. Skaičiuojama, kad šio šaltinio vanduo turi labai daug žmogui naudingų mineralų, taip pat, jame pagaminama daugiau nei 1500 tonų purvo per dieną. O gautas purvas naudojamas įvairioms procedūroms, kurios padeda susigrąžinti gražią išvaizdą bei labai puikią savijautą.

Viešbučiai BordoBooking.com

Šv. Katerinos gatvė

Bordo siūlome aplankyti vieną svarbiausių, o gal net ir pačią svarbiausią gatvę šiame mieste. Ji buvo pavadinta Šv. Katerinos garbei. Pirmiausia buvo pastatyta koplyčia, o paskui ir ištiesta visa gatvė, kuria kiekviena diena praeina tūkstančiai žmonių. Šiuo metu gatvėje yra labai daug prekeivių ir tuo pačiu menininkų, kurie savo persormansais stengiasi uždirbti. Galbūt tuo ir yra unikali ši gatvė. Ji labai išskirtinė, ji labai įvairiapusė ir tai jai suteikia savotiško žavesio.

Šv. Petro kvartalas

Kalbant apie pasivaikščiojimus taip pat dėmesio vertas ir Šv. Petro kvadratas. Dar viena religinė vieta, kurioje daug apstu ir religinių objektų: bažnyčios, cerkvės ir taip toliau. Taip pat rasite ir daug namų, kurie buvo statyti vienu stiliumi, tad tai suteikia šiais aplinkai daugiau išskirtinumo  ir tuo pačiu unikalumo.

Toks tas Bordo. Gana paprastas, tačiau tuo pačiu ir labai ypatingas. Kuo daugiau laiko čia praleisite – tuo geriau pažinsite, atrasite ir galbūt net pamilsite.

Bordo žemėlapisBooking.com