Boržomis – lankytinos vietos

Boržomis lietuviams dažniausiai atpažįstamas iš mineralinio vandens, kuris suteikia daugiau energijos ir padeda puikiai jaustis bei įkvėpti gyvybės.

Tiesa, nors ir visi puikiai žino Boržomio pavadinimą, tačiau ne visi žino, kad šis mineralinio vandens pavadinimas kilo nuo kurortinio miestelio, kuris yra Gruzijoje.

Jeigu esate sužavėtas šio vandens gydomosios savybėmis, skoniu bei tekstūra – tokiu atveju būtinai turite atvykti į Gruziją ir paskanauti šio vandens tiesiai iš šaltinių, juolab, papildomai išbandyti nuostabiausias procedūras, kurios padės Jums susigrąžinti jaunystę ir tuo pačiu maksimaliai pailsėti.

Boržomio kurortas yra Kurio slėnyje. Jus džiugins ne tik gydomosios žemės savybės, tačiau taip pat ir nuostabi gamta.

Boržomi SPA

Jeigu norite pamiršti visus rūpesčius ir paprasčiausia visiškai atsipalaidavus leisti kūnui geriau pasijausti – tokiu atveju būtinai turite aplankyti Boržomi SPA. Jų yra ne vienas ir jie skiriasi savo siūlomomis paslaugoms, tačiau visi labai puikūs ir visi orientuoti į turisto poreikius, kurie paprasčiausiai nori pasipoilsiauti ir pasigydyti.

Taip pat siūlome nepamiršti aplankyti ir mineralinio vandens parką, kuris padės Jums patirti daug neatrastų potyrių ir tuo pačiu pasijausti geriau.

Paskutinio Rusijos imperatoriaus vasarnamis

Jeigu norite pamatyti, kaip gyveno paskutinis Rusijos imperatorius Nikolajus II, tiksliau, kur jis ilsėjosi ir kokia aplinka jį supo – tokiu atveju būtinai turite apsilankyti vasarnamyje, kuris šiuo metu visiems smalsuoliams yra atvėręs savo duris. Vasarnamyje galima pamatyti ir imperatoriaus gyvenimo „likučių“, paliktų daiktų bei kitų eksponatų, kurie dvelkia prabanga. Būtent čia atvykdavo ilsėtis imperatorius ir būtent jis tapo vienu pagrindiniu asmeniu, kuris atvėrė šio regiono duris.

Timotes Ubani yra vienuolyno kompleksas

Timotes Ubani vienuolyno kompleksas yra unikalus pastatas, kurį galite rasti gamtos prieglobstyje. Bene tai labiausiai ir žavi bei paskatina išėjus iš SPA plačiau pasivaikščioti po vietoves ir susipažinti su aplinka.

Pats vienuolynas yra labai mažas, tačiau labiausiai traukia akis tai, kad jį apsupusi gamta. Taip sukuriamas tarsi pasakos vaizdinys, rezultatas atrodo skoningai, galiausiai, X amžiuje pastatytas vienuolynas domina ir dėl ilgaamžiškumo. Svarbiausia, kad patį vienuolyną rasite nesunkiai, kadangi iki jo važiuoja net ir viešasis transportas.

Boržomio–Charagaulio nacionalinis parkas

Jeigu esate gamtos mylėtojas, tokiu atveju būtinai turite aplankyti šį parką. Jame yra išlikusi nuostabaus grožio gamta. Ir nors  dominuoja gamta, tačiau galima rasti ir patogias komunikacijas, kurios yra pritaikytos turistų poreikiams.

Boržomio–Charagaulio nacionalinis parkas labiausiai žavi tuo, kad jame galima pamatyti labai daug skirtingų augalų. Gražią dieną čia galima vaikščioti visą dieną. Verta pabrėžti ir tai, kad šis nacionalinis parkas yra pats didžiausias Europoje, tad jeigu atvykote ilsėtis ir norite kuo daugiau laiko praleisti gamtoje – tokiu atveju siūlome ilgus pasivaikščiojimus, kurie padės ir sutikti ir išlydėti saulę.

Borjomi kraštotyros muziejus

Jeigu norite geriau pažinti šį regioną ir tuo pačiu visą Gruziją – tokiu atveju siūlome apsilankyti Borjomi kraštotyros muziejuje. Tuo pačiu tai pats seniausias muziejus visoje Gruzijoje. Jis buvo atidarytas 1926-ais metais, tad tai jam suteikia dar daugiau žavesio bei unikalumo.

Muziejuje galima rasti labai daug informacijos ne tik apie šio regiono istoriją, tačiau tuo pačiu ir florą, fauną bei žmones, kurie čia gyvena, jų tradicijas.

Boržomis – nuostabi vieta, kurioje kiekvienas gali rasti kažką, kas jį paskatina įsimylėti šią vietą.

Video apie Boržomį

Susipažinkite su Boržomiu artimiau šiame video!

Boržomio žemėlapis