Brėmenas – lankytinos vietos

Brėmenas – labai mielas ir jaukus miestelis. Būtent taip jį dažniausiai apibūdina tie žmonės, kurie nors kartą lankėsi jame. Ir nors jis ne tik mažas, tačiau jaukumu tikrai labai kvepia. Tiesa, tai labai puikus miestas savaitgalio kelionei.

Per porą dienų pamatysite pagrindines ir daugiausia dėmesio sulaukiančias vietas, geriau pažinsite  Brėmeną, galiausiai, paskatinsite kitus čia atvykti, kadangi kartą sužavėjęs jis taip paprastai nepaleidžia.

Brėmenas savo dydžiu labai primena Vilnių. Ne tik plotu, tačiau ir gyventojų skaičiumi, kadangi jų turi kiek daugiau nei 500 tūkst. Miestas per 60 km yra nutolęs nuo Šiaurės jūros, tad netoli ir kurortinės vietos, kurios taip pat laukia turistų. Tačiau apie viską nuo pat pradžių.

Taigi – vietos, kurias reikia pamatyti, jeigu jau esate Brėmene.

Brėmenas - lankytinos vietos

Brėmenas

Brėmeno miesto muzikantai

Turbūt visi puikiai pikiai žino istoriją apie Brėmeno muzikantus, kurie ieško savo gyvenimo sėkmės. Nieko keisto, kad esant šiame mieste aplankyti skulptūrą, kuri reprezentuoja šią istoriją yra būtina. Taip, tai tik paprasčiausia skulptūra, tačiau simbolika, kurią ji perteikia, sužavi. Muzikantus galite rasti visai greta Rotušės, tad tuo pačiu aplankysite daugiau objektų.

Legenda pasakoja, kad siekiant būti sėkmingu reikia palaikyti asilą už kojos, tad daugelis žmonių tai ir daro. Nors visa skulptūra yra pilkos spalvos, tačiau asilo koja – auksinė. Ji – apčiupinėta, kadangi žmonės tiki, kad tai jiems padės pasiekti laimę. Pabandykite ir jūs.

Rotušė

Kaip jau minėjome, einant lankyti muzikantų pamatysite ir Rotušę. Kadangi tai svarbiausias miesto pastatas – siūlome sustoti ir pasigrožėti jo architektūra. Smulkios detalės bei jų gausa tikrai atrodo labai žavingai, tad skirkite jai bent kelias minutes ir galbūt tai liks Jūsų atmintyje ilgai.

Šv. Petro katedra ( St. Petri Dom) ir Biblijos sodas

Šv. Petro katedra (St. Petri Dom)  buvo pastatyta dar 1043-ais metais, tad būtent išskirtinis jos bruožas ir yra ilgaamžiškumas. Tiesa, pati atrodo taip pat skoningai, raudonos plytos dvelkia senove. Aplink katedrą rasite ir Biblijos sodą, kur galima ramiai praleisti laiką bei pasiilsėti.

Böttcherstrasse

Böttcherstrasse – iš pirmo žvilgsnio paprasčiausiai siaura gatvelė, tačiau ji tikrai turi kažką labai įspūdingo ir galbūt net mistiško. Daugelis teigia, kad atsisukus į ją priekiu norisi vis žiūrėti, ji tarsi hipnotizuoja. Ją galite rasti žiūrėdami į miesto Rotušę sau už nugaros, tad viskas, ką reikia pamatyti, vienoje vietoje. Nors pati gatvelė labai siaura ir paprasta, tačiau einant pro ją pamatysite labai daug veiksmo. Šioje gatvėje dažniausiai buriasi menininkai, kurie prekiauja unikaliais dirbiniais.

Schnoor

Schnoor dažnai pavadinama viena gražiausių miesto vietų. Dar gražiau – kartais ji pavadinama pasakiška vieta, kuri atrodo tarsi stebuklinga. Mažos, siauros ir labai trumpės gatvelės – jos simbolis. Taip pat jose galima rasti įsikūrusius mažus spalvotus namukus, kurie taip arti vienas kito, jos atrodo, kad susispaudžia tarpusavyje. Galima rasti tokių plonų gatvelių, kur praeiti gali tik vienas žmogus, tad prasilenkti niekaip nepavyks. Tačiau būtent tai ir suteikia šiai mažai gatvelei tokį įstabumą. Vaikščiokite, lįskite ir apžiūrėkite kiekvieną kampelį.

Brėmeno parkai

  1. Wallanlagen parkas. Šame parke galima rasti malūną. Nors jis ir neveikia, tačiau nusifotografuoti prie jo tikrai verta.
  2. Bürgerpark parkas. Tai puiki vieta tiems, kurie labai mėgsta gamtą. Tai tobula vieta ilgiems pasivaikščiojimams ir maloniems piknikams.

Rododendrų parkas. Šis parkas labiausiai išsiskiria juose augančiais rododendrais. Sakoma, tai didžiausias rododendrų parkas Europoje.

Ką veikti Brėmene

Brėmeno žemėlapis