Briuselis – TOP lankytinos vietos

Briuselis, galima sakyti, yra Europos Sąjungos sostinė, tad šio miesto svarbumo nepaneigs niekas.

Tiesa, šis miestas žavi ne tik tuo, kad yra politiškai labai svarbus centras, tačiau ir dėl nuostabios architektūros, kultūros, istorinių pastatų, taip pat, meno centrų, muziejų be daugelio kitų objektų, kurie dažniausiai paskatina kartą čia atvykus prižadėti kad dar kada nors apsilankysite vėl.

Briuselis išsiskiria ir tuo, kad čia laikomos net trys oficialios kalbos – prancūzų, olandų bei vokiečių, tad dėl savo įvairumo šis miestas kosmopolitiškas, įvairus ir tuo pačiu labai laisvas, mielai priima visus. Mes jus supažindinsime su įdomiausiomis Briuselio lankytinomis vietomis.

Briuselis lankytinos vietos

Briuselis

Didžioji aikštė

Jeigu jau esate Briuselyje, tokiu atveju būtinai turite aplankyti Didžiąja aikštę, kadangi tai vieta, kurioje renkasi labai daug žmonių ir būtent šios aikštės didybė bei elegancija sulaukia daugiausia dėmesio, atrodo tokia galinga bei didinga.

Nuo XI amžiaus aikštėje veikė turgus, kuris anuomet buvo vienas didžiausių turgų visame pasaulyje. Taip pat XV amžiuje aikštę papuošė ir Gildijos namai, taip pat, netoli iškilo Rotušė. Ir nors metų eigoje aikštė vis keitėsi, tačiau ir šiais laikais ji turi labai daug ką parodyti ir atskleisti.

Šioje aikštėje galite pamatyti ne vieną objektą, kuris vertas Jūsų laiko bei dėmesio:

  • Miesto rotušė, kuri ilgainiui tapo vienu svarbiausiu miesto simboliu.
  • Karaliaus namas, kuriame kadaise gyveno šalies karaliai. Šiuo metu pastate yra miestų muziejus, kuriame galite rasti XVI amžiaus gobelenų bei paveikslų.
  • Daug dėmesio sulaukia ir anksčiau mūsų paminėti gildijų pastatai. Juos jungia net 6 objektai, kurie kurti neoklasicistiniu stiliumi.

Besišlapinančio berniuko skulptūra

Turbūt daugeliui iki šiol vis dar yla klausimas, kodėl Besišlapinančio berniuko skulptūra yra tokia populiari ir kodėl tiek daug žmonių ją taip mėgsta. Galbūt tai, kad ji buvo statyta dar seniai. 1619-ais metais ir tuo metu buvo kurta siekiant perteikti šalies karinę dvasią.

Ilgainiui kiekvienas atvykęs svečias šiam berniukui atveža po kostiumą. Šiuo metu jis turi daugiau nei 650 kostiumų, kurie yra demonstruojami miesto muziejuje. Jame taip pat galima rasti ir lietuvių delegacijos atvežtus kostiumus berniukui.

Karaliaus rūmai

Jeigu esate karališkosios šeimos gerbėjas, tokiu atveju būtinai turite aplankyti karaliaus rūmus, kurie yra oficiali monarchų giminės būstinė ir gyvenamoji vieta.

Parlamento kvartalas

Modernūs pastatai puikiai dera greta istorinių pastatų. Modernių pastatų komplekse galite pamatyti vienus iš svarbiausių institucijų, kurios dirba Europos Sąjungos naudai. Jeigu norite – galite apsilankyti būstinių viduje, tačiau reikia palaukto meto, kuomet organizuojamos ekskursijos.

Penkiasdešimtmečio parkas

Penkiasdešimtmečio parkas buvo sukurtas tada, kai norėjosi kaip nors įamžinti Belgijos 50 nepriklausomų gyvavimo metų. Parko viduryje yra rūmai, kuriuos sudaro triumfo arka bei parodų paviljonai. Anksčiau čia veikė prekybos mugės, o šiuo metu muziejai, kuriuose galite plačiau susipažinti su Belgijos gyvavimo istorija.

Bruparck

Jeigu norite pamatyti, kaip atrodo Europa iš viršaus, tokiu atveju būtinai apsilankykite Brutapark, kuriame yra daugiau nei  300 Europos įžymių pastatų. Žinoma, rasite ir Lietuvos objektus. Visas parkas sumažintas 1:25 masteliu.

Cathedrale Sts-Michel et Gudule

Cathedrale Sts-Michel et Gudule yra viena pagrindiniu Belgijos sostinių. Pati katedra buvo pradėta statyti dar XIII amžiuje, o statybos truko net tris šimtmečius, tad akivaizdu, jog per tokį ilgą laiko tarpą buvo sukurtas tikrai skoningas rezultatas.

Briuselis labai įvarus ir čia galima rasti tiek skoningų pastatų, tiek senove dvelkiančių objektų. Būtent įvairumas labiausiai ir žavi, nes kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka bei patinka.

Briuselio lankytinos vietos ir pramogos

Susipažinkite su dar daugiau lankytinų vietų Briuselyje ir sužinokite, kokias atrakcijas siūlo šis miestas!

Briuselio žemėlapis