Budapeštas – TOP lankytinos vietos

Labai dažnai Budapeštas vadinamas vienu gražiausiu, o gal net ir pačiu gražiausiu miestu visoje Europoje? Kodėl? Labiausiai aki traukia karališko stiliaus architektūra, kuri puošia ne tik prabangius pastatus, tačiau ir verslo centrus. Taip pat miestas garsėja ir labai gerai išpuoselėtu kulinariniu paveldu, kuris leidžia džiaugtis kasdien valgomu labai skaniu maistu, galiausiai, SPA malonumais, kurie labai įvairūs, tad kiekvienas ras tai, ką jam labiausiai tinka.

Žinoma, mieste galima rasti ir labai daug lankytinų objektų, kurie padės geriau pažinti regioną ir jo žmones. Su pačiais svarbiausiais supažindinsime šiame straipsnyje.

Budapeštas lankytinos vietos

Budapešto lankytinos vietos

Vengrijos parlamento rūmai

Vengrijos parlamento rūmai yra vienas gražiausių Budapešto pastatų. Jie išsiskiria tuo, kad yra pats didžiausias pastatas visoje Vengrijoje, tad jo dydis – traukos aspektas. Jame yra daugiau nei 700 patalpų, tad galite įsivaizduoti, kokia pastato didybe ir tuo pačiu kiek jame galima atlikti skirtingų funkcijų. Patys rūmai buvo pastatyta remiantis Londono rūmų pavyzdžių, tad galima ieškoti bruožų, kurie atspindi angliškąją dvasią. Iš viso rūmus puošia net 242 skulptūros, taip pat, labai daug mažų bokštelių, kurie suteikia pastatui išskirtinumo bei elegancijos.

Automobilio nuoma Budapešte

Karaliaus rūmai

Dar vienas unikalus ir dėmesio vertas pastatas yra karališkieji rūmai, kurie yra pastatyti greta Dunojaus, ant labai aukštos kalvos, tad atrodo išties karališkai, puikiai atitinka pavadinimą. Patys rūmai čia buvo pastatyti jau XIII amžiuje, tačiau XVIII atkurti ir taip perstatyti Habsburgų rūmai. Juose apsilankyti tikrai galima kadangi pastate rasite Szechenyi nacionalinę biblioteką. Dėmesio verta ir pastate esanti galerija, kurioje eksponuojami tiek šių dienų, tiek jau anapilin išėjusių menininkų darbai, galiausiai, Budapešto muziejus, kuris padės geriau susipažinti su Vengrijos gyvenimo tempu.

Dunojaus upė

Galbūt kiek juokingai skamba pasiūlymas apsilankyti prie upės, tačiau vietų, kurios turi skoningą tokie prieigą – daug, tad kuria nors būtinai pasinaudokite. Upė dalija miestą į dvi dalis – Budą ir Peštą, tad ji savotiškai atlieka ir valdžios kontroliavimo funkciją.  Taip pat ši upė yra gana gerai išpuoselėta kruiziniams laivas, tad nesvarbu, ar norite labai trumpo pasiplaukiojimo, ar visos dienos kelionės – tikrai rasite upininkus, kurių organizuojamas plaukimas Jums patiks.

Viešbučiai BudapešteBooking.com

 Žvejų bastionas

Budoje, kurią minėjome anksčiau, taip pat galime rasti ir neogotikinio stiliaus terasą, kuri labai vertinama dėl nuostabios panoramos nuo kurios ji atsiveria. Anksčiau Žvejų batalionas buvo vieta, kur susirinkę žvejai dalinosi savo grobių ir rodė laimikius. Pats bastilionas taip pat yra puoštas 7 bokštais. Jie simbolizuoja 7 gentis, kurios dar IX amžiuje atvyko į Vengriją ir taip apsigyvenusios pradėjo „auginti“ miestus, kurie yra ir šiais laikais.

 Gelerto viešbutis

 

 Gelerto vešbutis yra skirtas ne tik apsistojimui, tačiau vertinamas ir kaip lankytina vieta, kuri tikrai atims žadą savo elegancija bei prašmatnumu. Jau XIII amžiuje buvo žinomos čia esančio vandens savybės. Kad jos – gydo ir tuo pačiu suteikia galimybę išlaikyti savo jaunystę. Būtent todėl šis viešbutis yra taip vertinamas. Čia atvykstama ne tik permiegoti, tačiau pailsėti ir tuo pačiu įkvėpti daugiau energijos, susigrąžinti jaunystę, pamiršti ligas. Šia SPA – vienas brangiausių šalyje, tačiau, tikime, ir kokybė ne tik kad atitiks, tačiau net ir pranoks Jūsų lūkesčius.

Sečeni terminė pirtis

Nuostabus grožio pirtis tikrai vertinama ne tik dėl savo išvaizdos, tačiau labiau dėl funkcijų, kurias ji atlieka. Kokios jos? Tai galimybė atsipalaiduoti ir pamiršti ligas, ypač lėtines, kadangi pirtyse naudojamas vanduo pasižymi gydomosiomis savybėmis. Nors pirtis yra šiuolaikiška, tačiau ritualai atliekami remiantis senomis tradicijomis, kurios metai iš metų perduodamos profesionalų profesionalams. Puikiai atrodo ir pats pirties pastatas, kuri buvo statyta 1913-ais metais.

Budapešto žemėlapisBooking.com