Bukareštas – TOP lankytinos vietos

Bukareštas – Rumunijos sostinė, modernus miestas, kuris kvepia senove. Bene tai labiausiai ir traukia turistus. Kad toks paprastas, toks gana senas miestas yra toks modernus, išmanus ir jame gyvenantys žmonės yra kosmopolitiški ir tuo pačiu laisvi. Bukareštas taip pat vadinamas ir kultūros, ekonomikos centru, jis vertinamas dėl kultūrinių objektų gausos, vienuolynų, kurių architektūra yra atimanti žadą, taip pat, gamtos, kuri tikrai nepaliks abejingų.

Šis nuostabus miestas – puiki kryptis tiek kelioms dienoms, tek savaitei ir dar ilgiau. Apsilankykite ir tikime, kad norėsis grįžti dar kartą.

Bukareštas – TOP lankytinos vietos

Rumunijos Parlamento rūmai

 

Turbūt sutiksite, kad skirtingose šalyse valdžia dažniausiai įsikūrusi gražiausiose vietose, senuose pastatuose, kurie dvelkia istorija. Ne išimtis yra ir Rumunijos Parlamento rūmai Bukarešte. Sakoma, kad tai vieni prabangiausių rūmų visame pasaulyje. Jie yra įrašyti net į Guineso rekordų knygą dėl prabangos. Pastato interjeras puoštas marmuru, bronza, taip pat ir krištolu, tad nustebsite jo išskirtinumu ir tuo pačiu elegancija. Pasivaikščioti po rūmų vidų – galima, tad būtinai išbandykite šią galimybę.

Bukareštas lankytinos vietos

Automobilio nuoma Bukarešte

Cismigiu sodai

Cismigiu sodai yra vieni gražiausių sodų visoje šalyje. Juos galima pamatyti Bukarešto centre. Tai yra vienas populiariausių parkų visame mieste. Plotas siekia net 17 hektarų ir kiekvienas metras – nuostabiai išpuoselėtas. Ne tik gamta, tačiau ir dekoro elementai, suoliukai bei skulptūros. Taip pat čia galima pasiplaukioti valtimis, žiemos metu sukuriama dirbtinė čiuožykla, kurioje gali kiekvienas išbandyti savo čiuožimo gebėjimus.

Bene labiausiai soduose vertinami egzotiniai augalai, kurių labai daug ir kolekcija yra nuolatos pildoma. Nuo tokių, kurie auga pačioje Rumunijoje, iki tokių, kurie yra atvežti iš labai tolimų kraštų. Sodai nuolatos puoselėjami. Būtinai juose apsilankykite nepriklausomai nuo to, koks tuo metu yra metų laikais. Jie nuostabiai atrodo visada. Taip pat tai yra puiki vieta fotosesijoms.

Bukarešto senamiestis

Bukarešto senamiestis yra viena gražiausių miesto vietų. Nors joje dominuoja senove, tačiau su ja labai gražiai susipina modernizmas, kuris suteikia galimybę turistams ilsėtis komfortabiliai ir taip, kad apie viską būtų pagalvota.

Viešbučiai BukarešteBooking.com

Taigi, siūlome pasivaikščioti po labai siauras ir vingiuotas gatveles, kurios simbolizuoja Viduramžių laikus. Taip pat vertas dėmesio ir Universitate pastatas, kuris akis traukia dydžiu, tad tikrai jį pamatysite. Vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis taip pat praeisite ir Nicholo bažnyčia. Ji atvira beveik visą dieną, tad užsukite pasigrožėti ir interjeru, ne tik eksterjeru. Vaikščiodami taip pat pamatysite kelias statulas, kurios dažnai laikomos svarbiausiais miesto simboliais: Gheorghe Lazar, Ion Heliade Radulescu, Spiru Haret ir Mihai Voievod. Visos šios asmenybės prisidėjo prie Rumunijos šalies puoselėjimo, atvedė į mokslą bei meno pasaulį.

Pergalės aveniu

Pergalės aveniu pasiekiama vaikštant senamiesčiu, miesto centru, tad viskas – pakeliui. Ši vieta sulaukia labai daug turistų dėmesio, tad įvertinkite tai, kad visą dieną ir visais metų laikais gali tekti pabuvoti minioje. Būtent šioje vietoje stovi garsiausi pasaulio pastatai, kurie turi didelę istorinę reikšmę: Cantacuzino rūmai, kurie puikiai atspindi baroko prabangą, taip pat,  aveniu yra ir istorinė revoliucijos aikštė, CEC štabas ir kiti svarbūs pastatai, kurie leis geriau pažinti šalį ir būtent šį miestą.

Triumfo arka

Bukarešte dėmesio ir apsilankymo verta ir triumfo arka, kuri dažnai vadinama vienu įdomiausiu istoriniu pastatu visoje šalyje, ji buvo pastatyta po kovos už nepriklausomybę XIX amžiuje. Pačios arkos aukštis siekia beveik 30 metrų, tad atrodo įspūdingai.

Bukarešto žemėlapisBooking.com