Bulgarija – TOP lankytinos vietos

Apie Bulgariją kalbama labai įvairiai. Kol vieni džiaugiasi, kad šalyje paslaugų kainos yra mažos, tad prieinamos lietuviui, tuo tarpu kiti teigia, kad mažesnė akina dažniausiai trukdo mėgautis geresne kokybe, tad čia jau kiekvienas turi susidėlioti savo prioritetus. Bet kuriuo atveju, Bulgarija tai ne tik poilsio malonumai. Tai šalis, kuri gali Jus supažindinti su aktyviomis pramogomis, taip pat – nuostabia gamta. Akis traukia ir gražūs žmonės, skanus maistas, tad tikime, kad atostogos bus puikios.

Aptarsime labiausiai dėmesio vertas vietas, kurios padės suprasti – kas yra Bulgarija ir kodėl ji taip traukia turistus.

Bulgarijos lankytinos vietos

Sofija

 

Bulgarijos sostinė Sofija yra taip pat ir pats didžiausias šalies miestas. Kaip ir kitų šalių sostinės, taip ir ši, labiausiai vertinama dėl senamiesčio, senovinės architektūros, žinoma, džiugina ir kosmopolitiški žmonės, kurie atvėrę savo duris turistams. Čia rasite ne tik labai daug istorinių. objektų, tačiau ir kultūrinių renginių, kurie dažnai yra nemokami, tad būtinai juose turite apsilankyti. Sotinėje dėmesio ypač vertas Vitoška bulvaras, žinoma, visada lankomas ir Aleksandro Nevskio soboras, kurio viršų puošia net 12 auksu dabintų kupolų.

Bulgarija lankytinos vietos

Rilos vienuolynas

 

Jeigu esate Bulgarijoje, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti ir Rilos vienuolyne, kuris yra įtrauktas į UNIESCO kultūros paveldo sąrašą. Tai yra pats didžiausias Bulgarijoje esantis vienuolynas, kuris buvo pastatytas ir apgyvendintas X amžiuje. Kadangi vienuolynas yra 1 100 metrų aukštyje virš jūros lygio – pastatas matyti gana puikiai, o užlipus – atsiveria graži panorama. Vertinamas ne tik pats pastatas, kaip svarbus istorinis statinys, tačiau taip pat ir jame esanti biblioteka, kurioje saugoma daugelis reikšmingų šaltinių, knygų, kurios prieinamos ne kiekvienam.

Viešbučiai BulgarijojeBooking.com

Varna

 

Trečias pagal dydį Bulgarijos miestas Varnas taip pat yra vertas Jūsų dėmesio. Tai bene pats populiariausias pajūrio kurortas, kuris džiugina gražiais paplūdimiais ir geru oru beveik visais metų laikais. Varnoje, žinoma, verti dėmesio ne tik labai gražūs paplūdimiai, tačiau taip pat ir istorijos muziejus, jūrų muziejus bei kiti objektai, kurie padės geriau pažinti ne tik mistą, šalį, tačiau ir tam tikras konkrečias gyvenimo sferas.

Veliko Tarnovo

 

Veliko Tarnovo yra miestas garsėjantis nuostabia gamta. Šiltuoju metų laiku jį supa žaluma, tad būdami gamtoje galėsite mėgautis miesto malonumais. Čia taip pat Jus tikrai sužavės mažos gatvelės, kurios sukasi ratu, žinoma, meno galerijos, kultūriniai objektai ir panašiai. Miestelis atrodo kaip iš paveiksliuko, pastatai tarsi lipa vieni ant kitų. Būtent tai dažniausiai ir palieka didžiausią įspūdį. Nereikia lankytis muziejuose, kai visas miestelis – pats kaip muziejus.

Automobilio nuoma Bulgarijoje

Melnikas

 

 Melnika yra gana mažas, tačiau tikrai labai gražus ir dėmesio vertas miestelis, kurį turite aplankyti, jeigu jau esate Bulgarijoje.  Miestelis labiausiai garsėja savo vyno gaminimo tradicijomis, tad ne tik susipažinti su jomis, tačiau ir paskanauti nuostabių gėrimų – gali kiekvienas. Taip pat netoli Melniko miestelio galėsite išvysti ir unikalius gamtos stebuklu – piramides. Jos susiformavo natūraliai, suteikia aplinkai magiškumo.

 

Neseberis

 

Neseberis yra dar vienas dėmesio vertas miestelis, kuris labiausiai turistus traukia dėl nuostabios gamtos. Anksčiau čia buvo žvejų gyvenvietė, tad šios kultūros pėdsakų galima rasti iki šiol. Kai kurie šį miestelį vadina tarsi muziejumi po atviru dangumi, kadangi namai, kiemai, visa aplinka – jauki, magiška. Paprasta, tačiau unikali.

Belogradčiko uolos

 

 Galiausiai, keliaujantys per Bulgariją taip pat turėtų aplankyti ir Belogradčiko uolas, kurios vadinamos vienu iš įspūdingiausiu natūraliai susiformavusių objektų Bulgarijos. Gana mažoje teritorijoje, kuri siekia iki 50 kv. metrų atsirado uolos, kurios siekia net 200 metrų aukštį. 

Bulgarijos žemėlapisBooking.com