Chanija – TOP lankytinos vietos

Kretoje yra labai daug vertų dėmesio regionų, kurie leis pasimėgauti saulės voniomis ir tuo pačiu maksimaliai atsipalaiduoti. Vienas tokių regionų yra Chanija, kuri dažnai vadinama gražiausia ir galbūt labiausiai išvystyta Kretos vieta, kuri pritaikyta turistams. Mieste gyvena net 60 tkst. Gyventojų, tad jis tikrai nėra mažas. Tiesa, čia galima rasti ne tik daug besišypsančių žmonių, kurie padės Jums susiorganizuoti smagias atostogas, tačiau taip pat ir įvairiausių lankytojų objektų, kurie užtikrins, kad prisiminimai dar ilgai alsuos.

Chanija lankytinos vietos

Mitropoleos (Athinagora) aikštė

Aikštė yra suformuota XX amžiaus viduryje, tad tai gana naujas statinys. Ji yra išsidėsčiusi prieš Mergelės trijų kankinių bažnyčią, tad čia apsilankydami naujausi bent jau kelis zuikius, kadangi verta aplankyti skirtingus objektus. Taip pat aikštėje pamatysite ir ne vieną kavinę, kur galima valgyti skaniai ir sočiai, juolab, skulptūras, kurios yra skirtos garsiausiems salos visuomenininkams, menininkams ir t.t.

Trimartyri (Mergelės Trijų Kankinių) bažnyčia

Minėtoje aikštėje greta dėmesio verta ir Trimartyri (Mergelės Trijų Kankinių) bažnyčia, kuri labiausiai traukia jaukia, gal kiek paprasta, tačiau tikrai unikalia, architektūra. Bažnytėlė turi unikalų varpinės bokštą, kuris signalizuoja apie valandas.

Viešbučiai ChanijojeBooking.com

Chanijos folkloro muziejus

Chanijos folkloro muziejus yra tradicinis miestelio žmonių iš kartos į kartą perduodamas paveldas. Ansamblis ne tik dainuoja, tačiau tuo pačiu ir skleidžia žinią apie vietinių gyvenimą. Rodoma, kaip gyveno žmonės XIX amžiuje. Muziejuje taip pat rasite labai daug eksponatų, kurie padeda atrasti ne tik žmonių vargus, tačiau ir malonumus. Kadangi vietiniai buvo gerai įvaldę rankdarbius – eksponuojamos staklės, mokoma, kaip reikia austi ir t.t.

Chanijos archeologijos muziejus

Dar viena vieta, kurioje galite geriau pažinti vietinių gyvenimą yra Chanijos archeologijos muziejus, kuris įkurtas XX amžiaus viduryje. Senais laikais pradinė jos paskirtis buvo vienuolynas, kuris anuomet laikomas pačiu gražiausiu pastatu visose apylinkėse. Šiuo metu muziejuje žmones džiugina eksponatų gausa. Daugiausia orientuojasi į krietiečių gyvenimą, tačiau galima rasti ir kitų kultūrų eksponatus.

Automobilio nuoma Chanijoje

Sintrivani (uosto aikštė)

Sintrivani (uosto aikštė) taip pat verta Jūsų dėmesio. Ji yra greta judraus uosto, tad vaikščiodami bet kokiu oru čia tikrai sutiksite labai daug žmonių. Pačioje aikštėje yra labai daug kavinių, labai daug maitinimo vietų bei kitų panašių pramogas ir malonumus siūlančių verslininkų. Siūlome išbandyti vietinių jūros gėrybes, kurios tikrai nepalieka abejingų.

Kretos jūrų muziejus

Dar viena unikali vieta, kuri buvo įkurta 1973-aus metais yra Kretos jūrų muziejus, kuriame galite susipažinti ne tik su flora bei fauna, kuri gyvena jūroje, tačiau taip pat ir su laivybos ypatumais, kurie vietiniams buvo gyvenimo dalis. Svarbiausia, kad muziejus pateiktas gana inovatyviai, naudojantis kompiuterius, td eksponatų apžiūra bus tikrai maloni.

Chanija lankytinos vietos

Chanijos karo muziejus

Chanijoje yra tikrai ne vienas muziejus, kuris vertas Jūsų dėmesio ir dar vienas gana geras pasirinkimas yra karo muziejus. Kaip ir išduoda pavadinimas – čia geriausia lankytis tokiu atveju, jeigu norite pamatyti ginkluotę, aprangą bei susipažinti su vietinių kuriamomis strategijomis, kurios padėjo laimėti ne vieną kovą.

Firka tvirtovė

Firka tvirtovė yra dar vienas apsauginis statinys, kuris padėjo išvengti priešų puolimų. Jis buvo pastatas tam, kad pagrindinės įėjimas į uostą būtų pilnai apsaugotas. Anksčiau ši tvirtovė buvo naudojama kaip kareivinės, taip pat, čia buvo kankinami žmonės, pastatas naudotas kaip kalėjimas.

Chanijos žemėlapisBooking.com