Danija – įdomiausios lankytinos vietos

Danija nesikuklina ir save reprezentuoja kaip labiausiai gyvenimu savo šalyje patenkintų piliečių valstybe.

Skandinaviškas komfortas, draugiška atmosfera, išplėtotas turizmas, visame pasaulyje žinomi ir daugelio trokštami aplankyti objektai, galiausiai priverčia patikėti, kad tai tikrai viena tinkamiausių krypčių ne tik trumpalaikėms atostogoms, o galbūt ir apsistojimui visam laikui.

Kad kiekviena diena, praleista Danijoje būtų kupina tik teigiamų emocijų, siūlome pasikliauti mūsų sudarytu maršrutu, padėsiančiu nepraleisti pro akis žymiausių statinių, atrakcionų parkų bei gražiausių krašto kampelių.

Danija lankytinos vietos

Danija

Jūsų dėmesiui –  įdomiausi lankytini objektai Danijoje:

Apsistoję Kopenhagoje būtinai nukulniuokite iki Naujojo uosto, garsaus jau vien savo nuotaikingai ryškiais, ties pakrante stūksančiais namų kvartalais. Taip pat negalite likti nepamatę Danijos simboliu jau daugybę metų laikomos mažosios undinėlės skulptūros.

Galiausiai, kokios atostogos be linksmybių?

Šiam tikslui puikiai pasitarnaus Tivoli sodai, siūlantys ne tik įprastus atrakcionus mažiesiems lankytojams, bet ir turiningą kultūrinę programą.

Po viešnagės sostinėje, kviečiame pabūti elegantiškoje Kronborgo pilyje. Vaizdingoje vietoje, palei pat jūrą pastatytas objektas turistus traukia tiek savo istorine verte, tiek ir įstabiomis menėmis, erdviomis salėmis, karališkai įrengtu interjeru.

Žavingai atrodo ir kita – Frederiksborgo pilaitė, pasitinkanti žydru, jau iš tolo pastebimu stogu, pagyvintu smailėjančių bokštelių elementais. Renesansinio stiliaus pilis skaičiuoja jau keturis šimtus metų, bet nepaisant to, sugeba išlaikyti savo didybę, prie ko prisideda ir išpuoselėti, visą teritoriją supantys barokiniai sodai.

Išties neeiline konstrukcija galėtume pavadinti Oresundo tiltą, tapusį Švedijos ir Danijos valstybių jungtimi. Net aštuonis kilometrus besitęsianti atkarpa dar turi dirbtinę salą bei kelių kilometrų ilgio tunelį.

Jei pasiilgote praeities dvelksmo, autentikos, traukite į Orhusą. Šis uostamiestis gali pasigirti unikaliu, viduramžius siekiančiu senamiesčiu, neabejotinai sužavėsiančiu bet kurį svečią. Pagrindinis vietos akcentas, žinoma, senovinė architektūra, leidžianti suvokti, kaip gyveno dabartinių danų protėviai.

Tikriausiai daugelis esate skaitę H.K. Andersono pasakas ar bent kažką girdėję apie šią asmenybę. Jei norėtumėte pamatyti kur ir kaip gyveno šis žymus danų rašytojas, nuvykite į Odensę, kur ir stovi Andersono vaikystės namai. Tuo pačiu apsilankykite Danijos geležinkelių muziejuje, pateiksiančiame daug informatyvių, negirdėtų faktų.

Bohemiška dvasia apsigaubęs Skagenas nustebins savo menišku įvaizdžiu bei ryškiais statiniais, tarsi bylojančiais, kad čia gyvena ypatingai kūrybiški, idėjų nestokojantys žmonės.

Bus ką pamatyti ir patirti Roskildės mieste. Pastarajame siūloma apžiūrėti vieną pirmųjų krikščioniškųjų bažnyčių, pastatytą dar dešimtajame amžiuje. Be visa ko, veikia įdomus vikingų laivų muziejus, suteiksiantis progą žvilgtelėti į tuometinių krašto užkariautojų naudotus laivus.

Turistams, galintiems planuotis išvyką bet kuriuo metu, vertėtų pasidomėti miestą populiarinančiu Roskildės muzikos festivaliu, kasmet sutraukiančiu minias melomanų iš viso pasaulio. Tai didžiulė muzikos, šviesų ir šypsenų fiesta, suteiksianti visą glėbį geriausių emocijų bei prisiminimų, neišdilsiančių atmintyje visą gyvenimą.

Tikrai nepasigailėsite neaplenkę Bornholmo salos. Tai nedidelis, bet patrauklus kampelis, norintiems pasimėgauti ramiu poilsiu prie jūros. Tvarkingi paplūdimiai, gaivus oras, aplink vešanti augalija sukuria tobulą atostogų scenarijų, o jei pabos tingus gulinėjimas priešais saulę, pasivaikščiokite Ronne mieste.

Manėte, kad Legolendas skirtas tik vaikams? Bent kartą apsilankę šioje žaislinių kaladėlių karalystėje būsite priversti pakeisti savo nuomonę, mat šis atrakcionų parkas orientuotas į visos šeimos poreikius.

Lego miestas su mažytėmis žinomiausių pasaulio statinių kopijomis, linksmieji kalneliai, piratų šalies linksmybės ir dar visa gausybė užsiėmimų, kurie visai dienai garantuos pakilią nuotaiką bei įkvėps svajoti.

Lankytinos vietos Danijoje

Šiame video susipažinsite su dar daugiau įdomių lankytinų vietų Danijoje ir sužinosite, kaip verta praleisti laiką šioje šalyje! 🙂

Danijos žemėlapis