Dortmundas – TOP lankytinos vietos

Vokietijos miestas Dortmundas labiausiai atpažįstamas iš alaus, anglies bei plieno pasiūlos. Seniau šis miestas buvo vadinamas šių trijų komponentų sostine.

Nors šiuo metu Dortmundas gali būti labiau siejamas su ekonominiu stabilumu, aukštu pragyvenimo lygiu bei kultūros gausa, tačiau kai kurie vis dar renkasi šį regioną tik todėl, kad kadaise čia buvo labai stipri karinė pramonė, o būtent istorijos vingiai labiausiai ir žavi.

Automobilio nuoma Dortmunde

Nors kaip ir daugelis kitų Vokietijos miestų savu metu Dortmundas buvo labai nualintas karo, tačiau šiuo metu tikrai pilnai „stovi ant kojų“ ir laukia smalsių turistų, kurie nori geriau pažinti vokišką gyvenimo tempą.

Dortmundas lankytinos vietos

Dortmundas

Dortmundo alaus daryklos muziejus

Kaip jau minėjome, šis miestas labiausiai garsėja savo alumi, tad nieko keisto, kad čia galite rasti muziejų, kuriuose eksponuojami su alaus darymu susiję atributai. Muziejuje galite rasti eksponatus, kurie pasakoja alaus gaminimo istoriją nuo viduramžių iki šių dienų. XX amžiaus viduryje Dortmundas buvo laikomos Europos alaus sostine, tad nieko keisto, kad šiam periodui skiriama bene daugiausia dėmesio.

Florijono televizijos bokštas

Florijono televizijos bokštas buvo pastatytas XX amžiaus viduryje ir tuo metu buvo pats aukščiausias pastatas Vokietijoje. Nors šiuo metu Vokietijoje jau yra aukštesnių pastatų, tačiau Dortmunde jis vis dar išlikęs kaip pats aukščiausias. Aplink bokštą ir prie jo kiekvienais metais rengiama labai daug įvairiapusiškiausių festivalių, kurie suburia žmones iš visos Vokietijos.

Turgaus aikštė

Jeigu norite namiškiams parvežti lauktuvių – tokiu atveju siūlome apsilankyti Senojoje turgaus aikštėje. Čia galite ne tik apsipirkti, tačiau ir pavalgyti labai jaukiose kavinėse, kurios dažnai siūlo tradicinius Dortmundo patiekalus. XII amžiuje ši aikštė buvo labai svarbi ekonominė vieta, kurioje amatininkai sudarydavo svarbius verslo sandėrius. Taip pat aikštėje galima rasti fontaną, kuris laikoma pasimatymų vieta. Sakoma, kad jeigu čia įvyks pirmas pasimatymas – draugystė tęsis visą likusį gyvenimą.

Gamtos istorijos muziejus

Tai dar viena unikali vieta, kurioje kiekvienas gali atrasti savyje gamtos žmogų. Jeigu norite geriau pažinti žemės istoriją – tokiu atveju būtinai čia apsilankykite. Kadangi studentams ir moksleiviams taikomos nuolaidos – būtinai pasidarykite pažymėjimus. Muziejuje eksponuojami dinozaurų skeletai, taip pat akmenys, kurie buvo rasti prieš daugelį milijonų metų, taip pat rasite ir prieš 55 mln. metų gyvenusio ponio iškamšą, kristalus, vabzdžių fosilijas ir panašiai. Tai vieta, kuri padės pažinti Jums dar neatrastą žemę.

Meno ir kultūros istorijos muziejus

Meno ir kultūros istorijos muziejus yra unikali vieta, kurioje kiekvienas užsukęs gali pasisemti naujų potyrių taip pat atrasti savyje menininką. Čia rasite labai daug unikalių paveikslų, skulptūrų, baldų ir interjero rankdarbių, kurie ne tik eksponuojami, tačiau kai kuriuos galima ir įsigyti.

Hoesch muziejus

Dar vienas muziejus, tačiau jame rasite ne menininkų darbus, tačiau plieno gamybos technologijos ir kitus su plienu susijusius eksponatus, kadangi Dortmundas anksčiau buvo plieno bei anglies sostinė. Plienas šiame regione buvo aktyviai vystomas net  160 metų, tad nenuostabu, kad per šį laikotarpį pavyko tikrai labai daug pasiekti. Užsukę lankytojai gali geriau pažinti plieno pramonę, taip pat, pamatyti natūralią plieno liejyklą, kadangi būtent joje yra įsikūręs visas muziejus.

Dortmundas turi platų nakvynės namų bei viešbučių tinklą, tad verta čia pasilikti nakvynei. Tai puiki vieta savaitgalio kelionėms, kadangi per porą dienų pamatysite pagrindinius objektus. Geriausia čia keliauti vasaros metu, kadangi temperatūra siekia iki 20-ies laipsnių. Žiemą – nuo 0 iki 5 šilumos. Nors maitinimo vietų gausa Jus nustebins, tačiau taupantys turėtų pirkti maistą prekybos centruose.

Viešbučių Dortmunde rezervacijaBooking.com

Ką veikti Dortmunde

Dortmundo žemėlapis