Dresdenas – TOP lankytinos vietos

Galime drąsiai  sakyti ir patys vokiečiai sutiktų su tuo, kad Dresdenas yra vienas gražiausių Vokietijos miestų. Bene labiausiai žavi kultūros sintezė, kuris suvienija tiek istorinius objektus, tiek šiuolaikinius menus.

aip pat žavi miesto architektūroje puikiai atsispindintys meniniai stiliai: Renesansas, Klasicizmas, galiausiai, Dresdeno geografinė padėtis nulemia ir išskirtinę gamtos dvelksmo dvasią.

Automobilio nuoma Drezdene

Kai kurie teigia, kad šis miestas yra mažoji Florencija ir jeigu Italija Jums per toli – tokiu atveju Vokietija yra tinkamas ir puikiai atstojamas pasirinkimas. Ir nors mieste yra labai daug turistų, kurie tarsi akimis geria ši miesto grožį, tačiau jame galime pasijausti labai unikaliai, galbūt net individualiai, nes masinėje turistų gausoje pavyksta pajusti šio miesto nuostabumą.

Taigi, aptarsime, ką verta pamatyti Dresdene.

Dresdenas - lankytinos vietos

Dresdenas

Senamiestis

Bene visų miestų Senamiesčiai sulaukia daugiausia dėmesio, kadangi nėra nieko maloniau kaip vaikščioti siauromis gatvėmis, kurios gali jus nukelti į Viduramžius. Ne išimtis yra ir Dresdenas, kuris turi tikrai labai gražų senamiestį. Nors pati teritorija nėra labai didelė, tačiau tikrai įspūdinga ir dažniausiai paskatina apeiti ją bent jau du kartus. Labiausiai akis traukia unikali architektūra bei maži nameliai, taip pat teatrai bei muziejai, kurie įsikūrę autentiškuose ano meto pastatuose.

Dievo motinos bažnyčia

Pačiame centre galite rasti didingai atrodančią Dievo motinos bažnyčia, kurios ieškoti neteks, nes ji išsiskiria savo aukštumu. Tai yra miesto simbolis, kuris taip pat siejamas su taika. Nors II Pasaulinio karo metais ji buvo visiškai nuniokota, tačiau šiuo metu atstatyta ir tikrai laukia visų, kurie nori pažinti ne tik dievą, tačiau ir įdomią architektūrą. Baroko stiliaus interjeras bei eksterjeras – kažkas tokio ypatingo, puošnaus bei didingo. Apsilankykite bei susipažinkite.

Aukštoji bažnyčia

Dar vienas religinis statinys tiems, kurie lankydamiesi Dresdene daugiausia dėmesio nori skirti architektūrai. Nors ši bažnyčia nėra tokia įspūdinga, kaip kad pirmoji aptarta, tačiau kadangi netoli – aplankyti vistiek verta. Tiesa, nors išorė atrodo labai lakoniška ir galbūt net šalta, tačiau jos interjeras dažniausiai atima žadą, kadangi palyginus su išore – labai jaukus. Greta bažnyčios  galima rasti net 85 metrus siekiančią varpinę, kuri atrodo labai elegantiškai.

Rezidencinė pilis

Automobilių nuoma Dresdene suteikia galimybę patogiai aplankyti ir tolimesnius objektus. Vienas iš jų yra rezidencinė pilis. Jos atsiradimo istorija datuojama kartu su šio miesto įsikūrimu. Nors metų eigoje ši karališka rezidencija turėjo labai daug savininkų – šiuo metu tai yra miesto valdomas pastatas. Kiekvienas smalsus turistas turi galimybę apsilankyti viduje ir pamatyti senovines papuošalų kolekcijas bei fotografų ekspozicijas.

Pilnico pilis

Pilnico pilis yra dar vienas architektūrinis šedevras, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio. Jame šiuo metu yra įsikūrę įvairūs amatų rūmai, kurie leidžia ne tik susipažinti su darbais, tačiau ir pačiam juos praktiškai atlikti, išbandyti.

Žaliojo skliauto muziejus

Jeigu norite iš arčiau susipažinti su labai brangiai gaminiais – tokiu atveju siūlome apsilankyti šiame unikaliame Žaliojo skliauto muziejuje. Jame galite rasti labai plačią brangakmenių kolekciją, taip pat, auksines skulptūras, deimantus, rubinus… Na, brangius akmenis, kurie labai dažnai yra pavadinami pačiais geriausiais moterų draugais.

Transporto muziejus

Dar vienas unikali vieta, kur galite susipažinti su specializuotais objektais – Transporto muziejus. Ši vieta tikrai sudomina ne tik tuos, kurie labai domisi transportu. Dažniausiai eksponatų gausa nepalieka abejingų net ir tų, kurie neturi vairavimo teisių.

Mėlynasis tiltas

Jeigu jau esate Dresdene tuo pačiu siūlome nepamiršti aplankyti ir Mėlynojo tilto, kuris nutiestas per Elbės upę. Tiltas buvo baigtas statyti dar XIX amžiuje, tad jau ne vieną šimtmetį datuojamas jo funkcionalumas. Užlipus ant tilto nuo jo atsveria unikalūs apylinkių vaizdai.

Viešbučių Dresdene rezervacijaBooking.com

Viešbučių rezervavimas Dresdene greičiausiai atliekamas internetu, tad prieš vykdami susiraskite vietą, kurioje apsistosite.

Ką veikti Dresdene

Dresdeno žemėlapis