Dublinas – TOP lankytinos vietos

Prie Lifio upės žiočių įsikūręs Dublino miestas, neretai garsėja savo pub’ais, kurie prisipildo miesto aplankyti atvykusių turistų.

Tiesa, šis miestas turistus vilioja ne tik galimybe paragauti vieno skaniausio alaus, tačiau ir savo nepaprasto grožio gamta, išlikusiomis pilimis, parkais, galerijomis ir kitomis lankytinomis vietomis.

Istorijos entuziastai, turės progą aplankyti ne vieną Dublino muziejų. Vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis pamatysite kuo gyvena vietiniai bei, kaip linksminasi atvykėliai. Be abejonės, Dublinas – šauni vieta savaitgalio išvykai.

Automobilio nuoma Dubline

Rekomenduojame iš anksto susidaryti Dublino lankytinų vietų sąrašą, kadangi Dublinas bei jo apylinkės turi nemažai ką Jums parodyti.

Tiesa, kai kurie lankytini objektai nutolę nuo miesto, tad pasidomėkite automobilių nuoma ar kitomis keliavimo alternatyvomis. Žinoma, keliauti automobiliu kur kas paprasčiau bei greičiau.

O mes jums pateikiame Dublino TOP lankytinas vietas, kurias privalu pamatyti.

Dublinas lankytinos vietos

Dublinas

Dublino miestas tikrai turi kuo pasipuikuoti. Pirmiausia, tai XIII amžiaus šedevras – Kristaus katedra, kuo tikriausias ankstyvosios gotikos ir romanikos stiliaus pavyzdys. Nepamirškite apsilankyti ir katedros viduje, nes ten saugoma viena svarbiausių relikvijų – miesto globėjo Šv. Lauryno širdis.

Dar vienas nuostabus XIII amžiaus architektūros paminklas – Šv. Patriko katedra. Sakoma, kad tai bene viena didžiausių bažnyčių visoje Airijoje. Jeigu atvyksite pasigrožėti šia angliškoji gotikos stiliaus katedra, pasivaikščiokite aplinkui – netoliese teka šaltinis, kurį vietiniai laiko šventu.

Miesto rotušė – tai vienas svarbiausių statinių mieste. Kadaise tai buvo reikšminga miestiečių susibūrimo, politikavimo vieta.

Šiandien šio pastato viduje saugomi vieni svarbiausių simbolių: didysis miesto kardas, didžioji lazda, svarbūs miesto dokumentai ir kiti lobiai.

Norite didybės? Apsilankykite Dublino pilyje, kuri šiandien yra atvira lankytojams. Atvykę galėsite apžiūrėti paveikslų galeriją, prabangias Šv. Patriko ir Šokių menes, Karališką koplytėlę ir baugius požemius. Pailis atstatyta XVII amžiuje, kada kilęs gaisras pasiglemžė senąją tvirtovę.

Ieškantieji virpulių ir adrenalino turėtų apsilankyti Kilmainham buvusiame kalėjime. Šiame pastate buvo kalinami asmenys, kovoję už Airijos nepriklausomybę, tad šis kalėjimas tapo savotišku tautos simboliu.

Šiandien čia galėsite sudalyvauti ekskursijose po kameras, būsite supažindinti su anų laikų kankinimo metodais ir įranga, apsilankysite kiemelyje bei muziejuje.

Nepasigailėsite apsilankę didžiausiame miesto parke visoje Europoje – Phoenix parke, esančiame Dubline. Tai tikra ramybės oazė tiems, kurie trokšta pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti ramybe. Parkas įkurtas dar XVII amžiuje, o jame galima apžiūrėti Fenikso koloną, Popiežiaus kryžių, obeliską, Airijos prezidento rezidenciją.

Jau minėtame Fenikso parke 1830 metais įkurtas zoologijos sodas, kuriame galėsite pasidomėti ten gyvenančiais įvairių rūšių gyvūnais ir išbandyti įvairias pramogas.

Sakoma, kad viena svarbiausių lankytinų vietų Dubline yra Gineso alaus darykla. Net jeigu ir nesate dideli alaus mėgėjai, Jus tikrai sudomins pasakojama šio alaus istorija, gamybos procesai – juk tai neatsiejama airių kultūros dalis.

Jeigu mėgstate lankytis muziejuose, tai Dubline Jūsų lauks tikra jų virtinė. Nacionalinis Airijos muziejus – vieta, kurioje sužinosite viską apie šalies istoriją, tradicijas ir kultūrą.

Taip pat įdomiai praleisite laiką archeologijos muziejuje, kuriame susipažinsite senovėje naudotais buities įrankiais, ginklais ir kitais radiniais.

Gamtos mokslų muziejus sutraukia gamtos mylėtojus ar smalsuolius besidominčius gyvūnija. Taigi, šiame muziejuje sužinosite apie ankščiau vyravusias gyvūnų rūšis. Išvysite ir gyvūnų iškamšas.

Dublino žemėlapisBooking.com

Nuo Dublino nutolusiose apylinkėse taip pat yra ką pamatyti. Pavyzdžiui, nuo miesto vos 50 kilometrų nutolęs Glendalocho slėnis, garsus vis dar stūksančiais VI amžiaus įkurto vienuolyno griuvėsiais. Vienuolynas veikė iki XIV amžiaus pabaigos. Šiandien šioje vietovėje išvysite katedros, koplytėlių ir kitų pastatų liekanas. Visus šiuos griuvėsius supa nuostabūs gamtos vaizdai, ežerai, kalvos.

Dublino lankytinos vietos šiame video!