Edinburgas – populiariausios lankytinos vietos

Škotijos sostinė – Edinburgas turistiniuose vadovuose garsėja kaip savo viduramžių laikus primenančiu senamiesčiu, vykstančiais festivaliais, vaizdingu kraštovaizdžiu bei istoriniu paveldu.

Daugelis keliautojų įsimyli šį miestą iš pirmo žvilgsnio, kadangi čia yra viskas ko reikia trumpoms ir įsimintinoms atostogoms: jaukus senamiestis su restoranais ir barais, įdomios vietos įžymybės bei parkai – žaliosios oazės gamtos mylėtojams.

Automobilio nuoma Edinburge

Edinburgo populiarumą patvirtina faktas, kad jis yra antroje vietoje po Londono, kaip daugiausiai turistų sulaukiantis miestas Jungtinėje Karalystėje.

Norint kaip reikiant pasižvalgyti po miestą ir geriau jį pažinti, neužteks tik vienos dienos. Verta pasiplanuoti ilgesnę viešnagę šiame žavingame mieste. Pateikiame populiariausias Edinburgo lankytinas vietas, ką verta pamatyti, ir ko vertėtų nepraleisti Edinburge:

Edinburgas lankytinos vietos

Edinburgas

Savo kelionę pradėkite nuo garsiosios Edinburgo pilies, kurios kasmet atvyksta apžiūrėti gausybė turistų. Pilis laikoma tikru architektūros šedevru bei šalį reprezentuojančiu simboliu. Kadaise ši pilis atliko gynybinę funkciją, vėliau buvo rezidenciją, o dar vėliau kalėjimas.

Apie turtingą šios pilies istoriją sužinosite ekskursijos metu taip pat galėsite apsilankyti pilyje įsikūrusiame karo muziejuje.

Dar vieni rūmai, viliojantys atvykusius šalies svečius – tai Palace of Holyroodhouse rūmai pastatyti XV amžiuje, tačiau šiandien galima išvysti XVII amžiaus rekonstrukciją. Kadaise šiuose rūmuose rezidavo karalienė Elžbieta II.

Meno gerbėjai turėtų apsilankyti Nacionalinėje Škotijos galerijoje, kurioje eksponuojami Europos dailininkų darbai. Be šios, Edinburge yra dar keletas jus galbūt sudominsiančių galerijų: Modernaus meno galerija bei portretų galerija.

Škotijos rašytojų muziejus – dar viena puiki vieta meno ir kultūros gerbėjams. Ar žinojote, kad Edinburgas yra laikomas poezijos miestu? Taigi, šiame muziejuje dėmesys skiriamas trims garsiausiems škotų rašytojams: R. Bernsui, V. Skotui bei R. L. Stivensonui. Parodoje išvysite autoriams priklausiusius daiktus, parašytus rankraščius. Pastatas, kuriame įsikūręs šis muziejus taip pat ne ką mažiau patrauks akį.

Grassmarket aikštė, tai istorinė vieta, kurioje nuo XV amžiaus čia rinkdavosi vietiniai Edinburgo gyventojai. Būtent šioje vietoje buvo parduodami gyvuliai bei vykdomos egzekucijos. Aikštėje slypi gausybė istorijų, ne vieną legendą galima išgirsti iš vietinių lupų.

Pabuvojus aikštėje, prisėskite viename iš barų ar kavinukių, jų čia apstu – kiekviename jų pajusite tam tikras užuominas, kurios primins, kad esate Škotijoje.

Puikus atokvėpis gamtoje jūsų laukia apsilankius ant turistų gausiai lankomo Artūro kalno. Legenda byloja, jog Edinburgo miestas buvo įkurtas ant septynių kalvų, o viena jų pavadinta Artūro vardu.

Jeigu užlipsite į šio kalno viršūnę, jums prieš akis atsivers nuostabi Edinburgo miesto panorama, ežerai ir kalvos.

Jeigu jau susiplanavote aplankyti visus svarbiausius lankytinus objektus mieste, pasilikite vietos ir dar vienam – tai Karališkoji mylia, pagrindinė miesto gatvė, kurioje niekada nenutyla šurmulys.

Ši gatvė tęsiasi visą mylią, o joje apstu barų, kavinukių, restoranų bei parduotuvėlių. Čia galėsite pasiklausyti gatvės muzikantų bei pažiūrėti gatvės aktorių pasirodymų.

Jeigu keliaujat kartu su mažaisiais turistais, skirkite laiko ir Edinburgo zoologijos sodui, kuriame daugiausiai dėmesio susilaukia gyvenančios pandos. Pačiame sode gyvena apie 1000 įvairiausių rūšių gyvūnų.

Jeigu domitės laivais ar laivyba, užsukite pasižvalgyti į Karališkąjį laivyną, kuris po 40 metų tarnystės jūroje atvėrė duris lankytojams.

Edinburgo žemėlapisBooking.com

Pabaigai, norėdami pažinti Škotijos kultūrinį gyvenimą, privalote apsilankyti škotiško viskio paveldo muziejuje. Sutikite, visi puikiai žino, kad škotiškas viskis vienas geriausių pasaulyje. Jame galėsite susipažinti su Škotijos nacionalinio gėrimo tradicijomis, sužinosite dar negirdėtų įdomybių, kuriomis galėsite pasidalinti grįžę su savo draugais.

Edinburgo lankytinos vietos VIDEO