Egiptas lankytinos vietos

Vienas labiausiai traukiančių turistus dalykų – atostogauti ir mėgautis šiltu oru šioje šalyje galima ištisus metus. Poilsiautojus vilioja šilta Raudonoji jūra, šiltas smėlis, kaitri saulė ir puikūs paplūdimiai. Viešbučiai, pramogos ir aptarnavimas taip pat giriami ir vertinami. Ši atostogų šali pritaikyta kiekvienam poilsiautojui. 

Pramogų ir naktinio gyvenimo ištroškę renkasi Hurgadą, šeimos su vaikučiais – komfortiškus viešbučius su privačia jūros pakrante, romantikos trokštančios poros – atokesnius kampelius. Taigi, belieka krautis lagaminus ir susidaryti sąrašiuką, ką ketinate Egipte nuveikti ir kur keliauti. Pateikiame lankytinų vietų trumpą sąrašiuką, kuris greičiau padės susiplanuoti maršrutą. 

Egiptas – lankytinos vietos

Gizos piramidės – tai vienas populiariausių lankytinų objektų esančių Gizos mieste, visai šalia Kairo. Rekomenduojama Gizos piramides apžiūrėti kartu su gidu, mat tik taip sužinoti kokias paslaptis bei įdomias istorijas slepia šis Egipto simbolis. Gizos miestą labai lengvai galite pasiekti autobusu. Nors daugelį nustebina Egipto viešasis transportas, pripažinkime, būtent taip galime pajusti šios šalies dvasią ir ji savotiškai žavi. 

Viešbučiai Egipte

Booking.com

Sfinksas – šio objekto tiesiog negalima nežinoti – apie yra girdėję ir maži ir dideli. Jau mokykloje istorijos pamokose, priėjus temą apie Egiptą, šis miesto simbolis imdavo šmėžuoti visur: vadovėliuose, testuose bei pratybose. Sfinksas dar dabar stebina visus savo aukščiu ir suvokimu, kad to meto žmonių buvo pastatytas rankomis. Ši statula tai žmogaus ir liūto junginys – to meto dievų atspindys ir galios suvokimas. Didybė tikrai pastebima – šios skulptūros aukštis 20 metrų, o ilgis – 74 metrai. 

Luksoras – dar viena puiki lankytina vieta. Besidomintiems istorija, tai puiki vieta sužinoti beveik viską apie Egiptą. Mat kadaise Luksoras buvo Egipto sostinė. Daugelis sako, kad Luksoras – tai muziejus po atviru dangumi. Ar tai tiesa, įsitikinsite ten nuvykę. 

Karalių slėnis – tai vieta, kurioje pamatysite išlikusias autentiškas kapaviečių freskas, kurios nepraradusios savo spalvų ir grožio. Jos siekia net XV a. per. Kr. Faraonės Hačepsutos atminimui skirta šventyklą yra laikoma viena gražiausių vietų Egipte.

Sinaujaus kalnas daugeliui žinomas iš religijos ir be galo svarbus visai Krikščioniškajai bendruomenei. Būtent toje vietoje Mozė gavo 10 įsakymų iš Dievo. Jeigu norėsite užkopti į Sinajaus kalną, Jums tek įveikti net 3750 laiptelius. Be jokios abejonės, nuostabiausias vaizdas atsiveria stebint saulėtekį arba saulėlydį.

Automobilio nuoma Egipte

Povandeniniai sodai – tai vadinamieji Raudonosios jūros lobiai. Viena paklausiausių pramogų Egipte – nardymas. Tai nuostabi pramoga tiek patyrusiems, tiek pradedantiesiems. Išmėginkite, garantuojame, kad parsivešite visą krūvą įspūdžių. Nardydami galėsite stebėti natūralią augmenija, dar nepaliestą žmogaus rankų.

Abu Simbelis – tai labai populiari lankytina vieta, kuri dar itin dažnai vadinama Ramzio šventykla. Ši šventykla tiesiog pribloškia savo didybe bei yra laikomas vienu didingiausiu statinių visame Egipte. Šiam statiniui jau daugiau nei 3000 metų. Šventykla tikrai verta dėmesio. 

Spalvotas kanjonas – tai dar viena pribloškianti lankytina vieta Egipte. Kadaise šiame kanjone buvo Raudonoji jūra, šiandien galima pasivaikščioti jo paviršiumi ir grožėtis tikru gamtos stebuklu. 

Egiptas lankytinos vietos

Tikriausiai keliaudami stengiatės išragauti kuo daugiau ir patirti kuo didesnį gastronominį nuotykį, Taigi, Egiptiečių virtuvė garsėja savo įvairumu, tačiau labai ryškios Artimųjų Rytų virtuvės tradicijos. Šios šalies virtuvėje dominuoja šviežios daržovės, vaisiai bei itin aštrūs prieskoniai. Egiptiečiai mėgaujasi sėdėjimu už stalo, mėgaujasi patiekalais ir bendravimu. Taigi, jeigu norite paragauti vietinių gėrybių, būtinai nusipirkite ananasų, pistacijų, vynuogių, abrikosų, melionų, graikinių riešutų, svarainių bei granatų – šios gėrybės bus gardžios ir ryškios savo skoniais.

Egipto žemėlapis

Booking.com