Estija – lankytinos vietos

Nuostabioji Estija lietuvių akyse labai dažnai nuvertinama. Paprasčiausiai tautiečiai galvoja, kad ši šalis labai primena mūsų gimtinę, tad paprasčiausiai neverta čia keliauti, galbūt geriau rinktis tolimesnius kampelius. Toks požiūris į šią nuostabią šiaurinę šalį yra gana klaidingas, kadangi estai – nuostabūs žmonės, o nuostabūs žmonės geba sukurti, išlaikyti ir dalintis nuostabia valstybe.

Viešbučiai Estijoje
Booking.com

Estijoje yra labai daug įvairiausių lankytinų objektų. Neįmanoma aptarti visų. Išskirsime kelis pagrindinius, kurie galbūt geriausiai iliustruoja šią šalį ir padeda suprasti – kaip gyvena vietiniai, kokia ta Estija. Tikėtina, kad kartą apsilankius norėsis čia grįžti vėl.

Lankytinos vietos Estijoje

  • Talinas

Bene daugiausia dėmesio visose šalyje pirmiausia sulaukia sostinės. Paprasčiausiai jos būna geriausiai išpuoselėtos, taip pat jose geriausiai išsilaikęs senamiestis. Būtent toks yra ir Talinas, kurios kvepia Viduramžiais ir tai dažniausiai paskatina kartą apsilankius sugrįžti dar kartą į šį nuostabų miestą. Talino senamiestis yra vienas geriausiai išlikusių viduramžių senamiesčių visoje Europoje. Taigi, čia turi apsilankyti tie, kurie nori keliauti laiku.

  • Saremo sala

Lietuvoje gana dažnai aptarinėjama Saremo sala, kuri vilioja ne tik unikalia gamta, tačiau ir kultūrinių objektų gausa. Tiesa, Estija turi kur kas daugiau salų. Paprasčiausiai ši tankiausiai apgyvendinta, tad atostogauti čia tiesiog tampa paprasčiau dėl gerai tam pritaikytos infrastruktūros. Ši sala dažniausiai vertinama dėl unikalios gamtos, kadangi salą apsupę miškai atrodo tikrai labai šauniai. Šioje saloje galite rasti ir įvairių lankytinų objektų, tad tikrai nepabos mini atostogos. Tai puiki kryptis savaitgaliui.

  • Tartu

Estija lankytinos vietos

Jeigu norite pamatyti, kaip gyvena Estijos studentai, tokiu atveju tereikia atvykti iki Tartu, kuris labai dažnai vadinamas universitetų miestu. Tai reiškia, kad čia likę ne tik daug senų universitetų, kurie žavi savo architektūra, tačiau taip pat džiugina ir studentų entuziazmas, kadangi reguliariai ir aktyviai rengiami įvairūs renginiai bei susibūrimai, kuriuose gali dalyvauti ne tik studentai, vietiniai, tačiau ir miesto svečiai. Tartų miestelyje taip pat yra nemažai unikalių muziejų. Pavyzdžiui, daug dėmesio sulaukia žaislų muziejus.

Automobilio nuoma Estijoje

  • Pernu

Dar vienas jaukus miestelis Estijoje, kuris dažniausiai žavi paprastumu bei unikalumu. Šis miestas labai dažnai vadinamas vasaros sostine. Tiesiog šiltuoju metų laiku daugelis čia atvyksta praleisti savo atostogų. Tiesa, šis miestas nuo lietuviškos Palangos skiriasi  tuo, kad Pernu kur kas labiau išlaikęs savo autentiškumą, akis džiugina gamta bei istoriniai objektai. Nuostabaus grožio balti paplūdimiai, žinoma, svarbus papildomas privalumas. Miestas įkurtas dar XIII amžiuje. Šiuo metu čia galite rasti daug aptarnaujančių vietų, kaip kad kavinės, barai ir t.t.

  • Haapsalu

Dar vienas jūrinis miestelis, kurį vanduo supa net iš trijų pusių. Taip, oras gana atšiaurus, tačiau jeigu norite pasigrožėti minimalizmu ir paprastumu, tokiu atveju šis miestelis yra puikus pasirinkimas. Anksčiau, dar XVIII amžiuje, čia buvo įsikūrusios pagrindinės turtuolių vasaros rezidencijos. Šiuo metu visas miestelis kur kas paprastesnis, tačiau kaip jau minėjome – labai jaukus bei mielas.

  • Viljandis

Viljandis yra dar vienas paprastas, mažas miestelis, kuris net ir būdamas toks mažas yra labai unikalus. Daugelis teigia, kad tai yra vienas gražiausių miestelių Estijoje. Jis yra įsikūręs tarp Pernu ir Tartu, o kadangi dažniausiai tampa pusiaukele tarp lankomų miestų – turistų čia taip pat gana nemažai. Šiame mieste kiekvienais metais rengiamas unikalus Viduramžių festivalis, kuris kiekvienais metais sulaukia vis daugiau dėmesio. Festivalyje lankosi svečiai iš visos Estijos.

  • Somos nacionalinis parkas

Dar vienas unikalus gamtos kampelis Estijoje. Jų yra tiek daug, tad natūraliai kyla klausimas, kuriuos labiausiai verta lankyti. Jeigu jau važiuojate per Estiją, tokiu atveju Somos nacionalinis parkas yra vienas būtiniausių lankytinų objektų. Žinoma, čia lankomasi dėl unikalios gamtos. Kadangi galima pasirinkti iš daugelio skirtingų žygių – rasite tinkamiausią pagal Jūsų fizinį pasirengimą. Juk grožėjimasis gamta turi būti malonumas, o ne darbas.

Tokia ta Estija. Labai įvairi ir labai unikali. Jeigu dar neteko lankytinos šios mūsų “kaimynės” – būtinai užsukite.

Estijos žemėlapisBooking.com