Estijos kriokliai

Kol vieni keliauja tūkstančius kilometrų, kad pamatytų gamtos grožį – tuo tarpu kiti unikalumo ieško visai šalia. Šįkart mes ne apie nuostabią Lietuvą, tačiau visai netoli jos esančią Estiją, kuri būdama tokia maža ir, atrodo, tokia paprasta – turi labai daug ką parodyti. Čia esti daug ežerų, miškingų laukų, lygumų bei kitų vandens telkinių, kurie žavi savo unikalumu.

Viešbučiai EstijojeBooking.com

Bene daugiausia dėmesio sulaukia Estijos kriokliai. Jie suteikia savotiško žavesio šiai lygumų šaliai. Nurodysime kelis, kurie verčiausi Jūsų dėmesio.

Estijos kriokliai

Estijos kriokliai

  • Jagalos krioklys

Vienas gražiausių krioklių šalyje yra Jagalos krioklys, kurio vanduo krenta net iš 8 metrų aukščio. Kaip Estijai – tai tikrai gana didelis, lietuviams – taip pat. Šis krioklys yra netoli Talino ir Narvos miestelių, tad dažniausiai pro jį pravažiuoti nepavyks, kadangi jis yra pusiaukelėj tarp dažnai lankomų miestų. 

Krioklio plotis siekia iki 50-ies metrų, tad jis tikrai nėra siauras. Tokio dydžio puikiai užtenka pajusti tam tikram krioklio ošimui, kurį pajusti daugelis ir nori. Krioklys susidarė apie 4 km nuo įlankos į kurią įteka Suomijoje vanduo. 

Unikalu ir puiku tai, kad šis krioklys labai puikiai atrodo ne tik šiltuoju metų laiku, tačiau ir žiemą. Daugelis žmonių tikina, kad žiemos metu jis atrodo net gražiau nei vasarą. Nors būna gana šalta, tačiau apsilankyti čia tikrai labai verta.

  • Valastės krioklys

Dar vieną labai gražų krioklį galite rasti netoli Kotla jarvės miestelio. Vanduo krenta iš 30-ies metrų aukščio. Išskirtinis bruožas, kad vanduo krenta nuo Ontikos uolos, kuri yra pati didžiausia visoje Estijoje. Kuomet ateina žiema – šaltis suformuoja milžiniškus varveklius, kurie atrodo stulbinančiai. Tiesa, norime akcentuoti, kad vaikščiojimas po tokiais varvekliai yra nesaugus, tad būtinai laikykitės visų svarbiausių saugumo reikalavimų.

Virš krioklio taip pat įrengta apžvalgos aikštelė, kuri leis kur kas paprasčiau pamatyti nuostabią panoramą.

  • Pangos skardis

Šįkart ne visai apie krioklį, tačiau išskirtinio grožio skardį, kuris anksčiau buvo daugelio įvairių ritualų vieta.  Skardis tęsiasi net apie 2,5 km, tad tai labai puikus atstumas maloniam pasivaikščiojimui. Aukščiausia skardžio vieta siekia iki 21 metro, tad gana aukštai ir nuo jo atsiveria tikrai labai gražus vaizdas. Šaltiniai nurodo, kad anksčiau ant šio skardžio buvo aukojamos aukos. Tiek pilami įvairūs gėrimai su prašymu, kad žvejams gerai sektųsi kelionė, tiek aukojami žmonės, kurie buvo auka dėl geresnio derliaus.

Automobilio nuoma Estijoje

  • Keilos krioklys

Šis krioklys nėra toks aukštas, siekia 6 metrus, tačiau vistiek atrodo labai gražiai. Džiugina ne ti pats krioklys, tačiau ir visa gamta, kuri aplink jį. Krioklys yra Keila-Joa miestelyje. Visai netoli Talino, tad dažnai tampa pakeleivinga vieta. Sustoti tikrai verta. Ne tik dėl nuostabių nuotraukų, tačiau ir jaukių atsiminimų. Taip pat verta čia atvykti ne tik šiltuoju metų laiku, tačiau ir vėsesnėmis dienomis. Greta krioklio yra tiltas puoštas jaunavedžių spynomis.

Tai tiek krioklių yra Estijoje. Nors neatrodo daug, tačiau kur kas daugiau nei Lietuvoje. Kelis kantrus minėjome ir dar kartą akcentuosime, kad šie kriokliai verti dėmesio ir verta juose lankytis ne tik šiltuoju metų laiku, tačiau ir kai nukrenta temperatūrą žemiau minuso. Dažnai tuomet jie tampa dar gražesni, jaukesni bei įspūdingesni.

Estijos žemėlapisBooking.com