Florencija – lankytinos vietos

Florencija tikras perliukas ieškantiems unikalių vietovių su itin  marga ir įdomia praeitimi. Kadangi šis miestas priskiriamas vienai pirmųjų didesnių gyvenviečių visoje Italijoje, tai ir neįkainojamos istorinės vertės objektų čia ilgai dairytis tikrai neteks. Pažintinės ekskursijos miesto gatvėmis galėtų trukti savaitėmis ir šio laiko dar nepakaktų visiškam vietos išanalizavimui.

Išskirtinių relikvijų pamatysite užsukę į ypač erdves aikštes, kuriose liejasi emocijų kupinos vietinių kalbos, tad pajusti kasdienį Florencijos ritmą, tradicinį gyvenimo būdą išties paprasta. Kelionės jūsų aistra? Tada nepraleiskite progos savo įspūdžių skrynelės papildyti naujais prisiminimais iš nuostabiausio Italijos kampelio.

Florencija lankytinos vietos

Florencija

Pirmoji stotelė – žavingoji Florencijos katedra. Išvydę tokį neeilinį architektūrinį šedevrą, trumpam galite likti be amo ir tai nėra perdėtos pagyros. Tai statinys, kurio vaizdas atmintyje išliks visam gyvenimui. 1436 metais pirmuosius smalsuolius pasitikusi katedra iki šiandienos gali pasigirti ypatinga atmosfera bei iškiliu kupolu. Apžiūrėję bažnyčios vidų apsilankykite greta veikiančiame muziejuje, kuriame sužinosite daugiau informacijos apie katedros statybą, reikšmę visam tikinčiųjų pasauliui, taip pat pasidairysite po vienetinių skulptūrų kolekciją.

Automobilio nuoma Florencijoje

Ekskursijos planuose atraskite vietos keliems punktams kaip, kad garsėjančios garbingu amžiumi bei Mikelandželo statytomis zakristijos bei bibliotekos erdvėmis ir Medici aristokratų šeimos kapaviete bazilikos lankymui; Šventojo Kryžiaus bazilikos, išgarsėjusios tokių žymių italų asmenybių kaip Mikelandželas, Galilėjas ar Rosinis kapavietėmis, didžiausios pranciškonų bažnyčios statusą gavusios ir puikiu renesansiniu fasadu kerinčios šventovės.

Puiki popietė nusimato neprasilenkusiems su Mikelandželo aikšte. Iš pastarosios galima pasigerėti visa Florencijos panorama, pačiame centre iš arčiau apžiūrėti skandalingąją “Dovydo skulptūrą”.

Signaria aikštėje nestinga ypač reikšmingų statinių. Vienas tokių – Vekjo rūmai, primenantys neįveikiamą tvirtovę. Čia posėdžiauja valdžios atstovai, o veikiančiame muziejuje lankytojai supažindinami su gausia meno kūrinių, skulptūrų, gobelenų kolekcija.

Be visa ko, aikštėje esama ir neeilinio dizaino Ugoccioni rūmų bei Uficių galerijos, žinomos kaip vieno pirmųjų muziejų visame pasaulyje. Tarp žymiausių eksponatų atrasite tokių ikonų kaip Da Vinčio ar Mikelandželo relikvijos.

Netoli aikštės galima aplankyti itin turistų pamėgtą vietą – Senąjį tiltą. Pagrindinė šio statinio savybė – namų kompleksai, stūksantys tiesiai ant tilto konstrukcijų. Siūlome čia užsukti ir vakarėjant, kai vandenyje atsispindinčios šviesos sukuria ypatingai romantišką atmosferą.

Piti rūmai kadaise buvę kilmingų kunigaikščių rezidencija dabar glaudžia bent kelis šiuolaikiškus ir smalsuolius traukiančius muziejus. Besižvalgant po renesansinio stiliaus rūmų interjerą, išvysite neįkainojamus paveikslus, kostiumų parodą bei Medičių dinastijos palikimą.

Akademijos galerijoje vertėtų pabūti vienetinių šedevrų “medžiotojams”, nes šiame objekte yra tokių eksponatų kaip “Dovydo” statulos originalas, istorinės reikšmės statulėlės, religiniai atributai, muzikiniai instrumentai.

Viešbučių Florencijoje rezervacijaBooking.com

Šiek tiek atitrūkime nuo architektūrinių perliukų ir aptarkime unikalų Florencijos tašką – Vazario koridorių. 1,2 kilometro ilgio tunelis jungia Vecchio bei Pitti rūmus. Ši meninė konstrukcija iškilo kaip atminimo dovana, skirta Medici šeimos sūnaus vestuvių iškilmėms.

Baigiant pasakojimą norėtume paraginti suklusti neabejingus gamtai, natūralumui bei harmonijai. Kur visa tai rasti? Atsakymas – Boboli soduose. Milžiniškoje teritorijoje viskas primins pasaką, o tokį įspūdį sukuria tobulai išpuoselėta aplinka. Įmantrių gyvatvorių fone girdėti ausiai malonūs šokančių fontanų garsai, akis džiugina margaspalvės gėlės, o raminantis paukščių čiulbesys idealiai tinka pasisėdėjimui ant sode pastatytų suoliukų.

Ką veikti Florencijoje

Florencijos žemėlapis

Florencija – nuostabus Italijos miestas. Ne ką mažiau įdomios ir dėmesio vertos jo apylinkės. Automobilio rezervacija dienai ar dviems leidžia šias paylinkes gana neblogai pažinti. Iš tiesų, daugelį keliautojų Italijoje žavi būtent nedideli jaukūs kaimeliai ir tarp jų vinguriuojantys keliai. Tad jei čia atvykstate bent kiek ilgesniam laikui, pasvarstyti apie automobilio nuomą tikrai būtina – tai nėra nei brangu, nei sudėtinga, o patirčių ir naujų vaizdų atneša tikrai daug.

Kelionei paįvairinti verta rinktis ir viešbučių Florencijoje rezervaciją patiems ir nepatikėti to kelionių agentūroms. Kodėl? Tiesiog tokiu būdu galėsite apsistoti vis kitoje miesto dalyje, kitame viešbutyje, o jei sugalvosite nuomotu automobiliu pakeliauti po apylinkes – galbūt ir kitame miestelyje.