Gaujos Nacionalinis parkas

Jeigu norite pasigrožėti nuostabia gamta – tokiu atveju siūlome važiuoti per visą Latviją. Čia išties yra labai daug gerų gamtos kampelių, kurie puikiai atrodo ištisus metus. Vaizdingi slėniai, ežerai ir upės – visus šiuos grožius turi Latvija. 

Viena gražiausių vietų yra Gaujos nacionalinis parkas. Daugelis teigia, kad čia būtina apsilankyti skirtingais metų laikais. Tik tokiu atveju pavyks pamatyti šios vietovės graži ir tuo pačiu suvokti, kodėl šis nacionalinis parkas yra vienas dažniausiai lankomų objektų šalyje.

Viešbučiai CėsyjeBooking.com

Gaujos nacionalinis parkas – tai ne tik gamtos lopšys. Tai ir kultūrinis židinys, kurios padės Jums geriau pažinti šios šalies gyvenimo ritmą.

Gaujos nacionalinis parkas – lankytinos vietos

Gaujos nacionalinį parką galima apvažiuoti per gerą dieną – pagrindines lankytinas vietas pateikiame žemiau. Tačiau galima vien pačia Gauja grožėtis kelis dienas leidžiantis į kelionę baidarėmis arba ramiai ilsėtis kokioje nors kaimo turizmo sodyboje.

Turaidos pilis

Bene daugiausia šiame regione sulaukia Turaidos pilis. Ne tik dėl įdomios istorijos, tačiau ir dėl unikalios architektūros, kuri kvepia dar viduramžiais. Pati pilis buvo pradėta statyti XIII amžiaus pradžioje, tačiau statybos kiek užsitęsė. 

Statybų pradžia buvo inicijuoja šalies arkivyskupo Alerto įsakymu. Ji turėjo tapti namais daugeliui religinės profesijos darbuotojams. Raudonos plytų pilis šiuo metu džiugina regiono apylinkes, kadangi atrodo labai gražiai. Aukščiausias bokštas siekia beveik 40 metrų, tad jeigu pavyks užlipti – atsivers nuostabaus grožio panorama.

Automobilio nuoma Latvijoje

 

Siguldos pilys

Nacionaliniame parke galima rasti ne vienos pilies liekanas. Nors yra labai daug projektų, kurių metu norima tas pilis prikelti antram gyvenimui – kol kas galite pasigrožėti tik liekanomis, kurios padės Jums keliauti laiku. Didžioji dalis pilių statytos dar viduramžiais, tad architektūra, kuri likusi, gana nykoka, labiausiai buvo orientuojamasi į gynybą.

Krimuldos dvaras

Gajos nacionalinis parkas išties gali pasigirti pilių gausa. Dar vienas unikalus objektas yra Krimuldos pilis, kuri buvo statyta tik XIX amžiuje. Galbūt ir gerai, kadangi ji gana neblogai išlikusi ir net šiais laikais dviejų amžių pilis tikrai atrodo įspūdingai. Tiesa, šis pastatas reguliariai atnaujinamas. Tai šiek tiek keičia jo stilių, tad galima rasti nuotraukų, kuriose matyti, kaip ši pilis keitė savo išvaizdą.

Siguldos rogučių ir bobslėjaus trasa

 Mėgstantys aktyvų laisvalaikį būtinai turi apsilankyti 1986-ais metais atidarytą rogučių bei bobslėjaus trasą, kuri leidžia kiekvienam išbandyti šią sporto šaką. Jos trasa siekia iki 1200 metrų, tad tikrai nėra trumpa, pavyks pajusti greitį. Kadangi ji atvira visi metų laikais – būtinai čia apsilankykite ir žiemą, ir vasarą. Tokiu atveju čiuožimas rogutėmis tampa unikalus ir visiškai kitoks. Čiuožimo vietomis greitis siekia net iki 100 km/val. tad tikrai pajusite nemažai adrenalino.

Sigulda lankytinos vietos

Gūtmanio urvas

Nacionaliniame parke, natūralu, daugiausia dėmesio reikia skirti gamtos stebuklams. Vienas iš jų yra Gūtmanio urvas, kuris yra pats giliausias visose Baltijos šalyse. Tai jam suteikia savotiško unikalumo. Susiformavo dar ledynų tirpimo metu, tad tai yra saugomas objektas. Vanduo jame išgraužė ilgesnė nei 20 metrų urvą, kuriame galima pasibūti. Ča labai dažnai po vestuvių atvyksta fotografuotis jaunieji, kurie nori unikalaus grožio nuotraukų.

Cėsių pilis

Grįžtame prie pilių, kurios nacionalinio parko teritorijoje yra tiesiog okupavusios vietas. Taigi, dar vienas puikus pasirinkimas yra Cėsių pilis, kuri taip pat kaip ir daugeli kitų pilių buvo statyta Livonijos ordino užsakymu bei poreikiams patenkinti. Ji buvo kurtas dar XIII amžiuje. Tai yra viena unikaliausių pilių visoje Latvijoje, kadangi sukurta būtent gynybiniais tikslais, yra labai galinga. Būtent taip ir atrodo. Tiesa, ir tvirta, tad puikiai išlikusi iki šių dienų.

Gaujos nacionalinis parkas turi labai daug skirtingų objektų. Nors nemažai pilių, tačiau dominuoja gamta. Būtent dėl jos žmonės važiuoja šimtus kilometrų.

Gaujos nacionalio parko žemėlapisBooking.com