Genuja lankytinos vietos

Genuja pripažįstama vienu reikšmingiausiu uostamiesčiu visos Italijos ekonomikai, bet kartu tai ir unikalia architektūra bei įdomiomis kultūrinėmis ypatybėmis pasižymintis miestas. Čia gausu dar nuo renesanso laikų stūksančių rūmų, didingų katedrų, muziejų, paplūdimių, gurmaniškais patiekalais pasiruošusių stebinti restoranų bei žinoma, neatsiejamų nuo kurortinių zonų atributų.

Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, galime paminėti, kad šis miestas yra ir garsiojo keliautojo Kristupo Kolumbo gimtasis kraštas. Tad neabejokite, atostogos Genujos mieste leis ir atsipalaiduoti ir pasimėgauti aktyvia bei prasminga veikla.

Pažintį su miestu pradėkite nuo senamiesčio. Jaukios, viduramžius menančios gatvelės leis nusikelti bent keliais šimtmečiais į praeitį, o tradicinio, itališko stiliaus pastatai sukurs idilišką atmosferą. Pakilę į Castelletto terasą, galėsite pasigrožėti viso miesto panorama, o grįždami atgal būtinai paskanaukite tradicinės itališkos duonos. Jos galima rasti kone kiekvienoje miesto užeigoje.

Automobilio nuoma Genujoje

Toliau kviečiame ekskursiją pratęsti vaikštinėjant po San Lorenzo katedrą, iškilusią dar prieš gerą tūkstantmetį. Šiame relikviniame statinyje iki dabar laikomi Šv. Jono krikštytojo pelenai, o požemiuose veikiančiame lobių muziejuje turistams siūloma pasidairyti po reikšmingą brangenybių parodą.

Tuo pačiu užsukite į netoliese esančius Rolli Ducale rūmus, žavinčius savo prašmatniu interjeru bei neblėstančio grožio išoriniu fasadu.

Karališkieji rūmai irgi vertas dėmesio objektas. Kadaise juose apsistodavo Savojos karaliai, o dabar šis statinys traukia visus architektūrinių perliukų medžiotojus. Pagrindinis rūmų bruožas – kerintis rokoko stiliaus interjeras.

Genuja lankytinos vietos

Miestams būdingo šurmulio netrūksta pagrindinėje aikštėje, išsiskiriančioje savo ypatingu erdvumu. Tai tarsi kertinis akmuo tarp šiuolaikinės ir senove alsuojančios Genujos. Pačiame centre išvysite gigantišką fontaną, puikiai įsiliejantį į bendrą aplinką ir ją vaizdžiai pagyvinant. Be visa ko, lauktuvių dovanų paieškoti galėsite gausybėje vienoje už kitą spalvingesnių parduotuvėlių.

Neaplenkite ir Genujos simboliu tapusio La Lanterna švyturio. Pastarasis tituluojamas bene seniausiu iki dabar tebeveikiančiu tokio tipo objektu pasaulyje.

Akį džiuginantys vaizdai jus pasitiks Boccadasse rajone. Čia netrūksta unikalių, spalvingų namelių bei laivų, kurie prisideda prie neįprastai šviesios, nuotaikingos atmosferos.

Viešbučių Genujoje rezervacijaBooking.com

Lankantis Genujoje vertėtų aplankyti jūreivystės muziejų, pasakojantį ilgą istorinį periodą, per kurį šį miestą pažinsite kaip vieną svarbiausių prekybos kelių, išsaugojusių savo vertę ir šiomis dienomis.

Abstulbę liksite po viešnagės Genujos akvariume, pradėjusiame veikti minint garsiojo Kolumbo jubiliejų. Milžiniškame plote įkurtas akvariumas puikiai tiks norintiems susipažinti su ypač įvairiu ir paslaptingu povandeniniu pasauliu. Gyvybės formų čia priskaičiuojama per penkis tūkstančius.

Neabejotinai reikšmingas architektūrinis paveldas yra ir bažnyčios. Be anksčiau minėtos San Lorenzo katedros, turistams rekomenduojame pasidairyti po Šv. Donato, Šv. Augustino bei Šv. Stepono šventoves.

Atsikvėpti po ilgos dienos ir pasistiprinti laukiantiems iššūkiams kviečia vietiniai restoranai, kavinės, užeigos. Žinoma, meniu vyrauja jūros gėrybės, prie kurių visada patiekiama gardaus bazilikų padažo. Ingredientų šviežumas garantuoja nuostabų skonį bei tikrą puotą skonio receptoriams.

Na ir galiausiai – kokios atostogos be tingios popietės paplūdimyje! Šiam tikslui pasitarnaus vietinių pamėgtas Boccadasse paplūdimys. Ilsėtis tokiame vaizdingame kampelyje, apsuptame ryškių architektūrinių statinių išties vienas didžiausių šios išvykos į Genują privalumų.

Taip pat norėtume parekomenduoti ir kitų nuostabių ramybės oazę – Celle Ligure kurortą. Visai nedidukas, bet gausiai apdovanotas gamtos nuostabia aplinka, kurortas žavi savo alyvmedžių giraitėmis, auksiniu smėliu bei savotiška viduramžių dvasia.

Atsižvelgiant į visus anksčiau išvardintus Genujos privalumus, drąsiai galime teigti, kad ši kryptis jūsų tikrai nenuvils. Juk visi trokštame tobulų atostogų, o kas gali būti geriau, nei galimybė suderinti aktyvų laisvalaikio leidimą su viena kita tingesne akimirka.

Poilsį Genujoje galima gerokai paįvairinti išsinuomojus automobilį bent porai dienų ir pasivažinėjus po miesto apylinkes. Autombolio nuoma Genujoje, kaip ir visoje Italijoje, nėra brangi, o daugelis kelių – labai vaizdingi lietuvio akiai. Tad net ir pasivažinėjimas pakrante be didesnių tikslų tikrai paliks įspūdžių.

Kuomet mintys pakrypsta link nakvynės paieškų jūsų kelionei, daugelis iš karto keliauja į booking.com ir ieško įvairiausių pasiūlymų. Viešbučio rezervacija Genujoje paprasta ir ne tokia ir brangi, turint omenyje, jog tai vis tik Italija.