Gibraltaras – TOP lankytinos vietos

Norintiems kiek kitokių nei įprastai atostogų, šiandien norėtume parekomenduoti itin įdomią bei daug netikėtumų žadančią Gibraltaro kryptį.

Pati teritorija priklauso Jungtinei Karalystei, tačiau yra visai prie pat Ispanijos.

Automobilio nuoma Gibraltare

Gibraltaro žemę, ko gero labiausiai išskiria turtinga gamta ir jos neįtikėtini kūriniai, žavintys kiekvieną Gibraltaro turistą.

Taip pat didelio susidomėjimo sulaukia architektūrinis paveldas, vaizdingos aikštės bei galimybė apsipirkti kur kas patrauklesnėmis kainomis nei bet kurioje kitoje Europos žemyno šalyje.

Gibraltaras lankytinos vietos

Gibraltaras

Gibraltaro lankytinos vietos

 

Lankantis Gibraltare būtina nuvykti į Europa Point arba paprasčiau tariant tiesiog kertinį Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros tašką.  Iš čia tolumoje netgi matomi Afrikos žemyno krantai! Be puikių panoraminių vaizdų dar galima apžiūrėti tikra relikvija tapusią Nuestra Senora de Europa koplyčią, devynioliktame amžiuje iškilusį švyturį, šventąją mečetę, Sikorskio memorialą.

Tuo pačiu nepasigailėtumėte užkopę į aukštutinę uolą, nuo kurios atsiveria išties unikali Gibraltaro panorama. Greitai ir patogiai pasiekti viršūnę padės specialus keltuvas. Vertėtų žinoti, kad ant šios uolos įsikūrusi kariuomenės bazė, o aplink būriais zuja beždžionėlės, tapusios visiška vietos kasdienybe.

Visgi, per daug žavėtis iš pažiūros mielais gyvūnais nereikėtų, nes per neapdairumą net nepastebėtumėte kaip pastarosios nugvelbia kažką iš jūsų rankinio bagažo.

Ties šiuo sustojimu ekskursija dar nesibaigia, mat šalimais randamas kitas nekasdienis objektas – Šv. Mykolo ola. Jame svečius pasitinka gigantiški stalaktitų bei stalagmitų dariniai, galybė tunelių ir kamerų, požeminis ežeras ir net įspūdinga koncertų salė

Jei tikitės kelionėje patirti kažką nepaprasto, tai galime užtikrinti, kad paslaptingoji ola pateisins jūsų lūkesčius su kaupu.

Po pažinties su požeminiu pasauliu būtų pakeliui Didieji apgulties tuneliai, atsiradę ispanams ir prancūzams kėsinantis užgrobti Britanijai priklausiusią teritoriją. Atkakliausiems siūloma iki tunelio patekti įveikiant kelis šimtus laiptelių, bet taupantiems laiką, patogiausia rinktis keltuvą. Beklaidžiodami po tunelių ekspozicijas, sužinosite pačius svarbiausius faktus iš tunelio istorijos.

Aplankykite senovinę Maurų pilį, kurios pasididžiavimas gynybinis bokštas nekinta jau bemaž septynis šimtmečius. Medžiojantiems vienetinius statinius, tai būtų neginčytinas atradimas.

Atskleiskite vietinių kasdienio gyvenimo subtilybes vaikščiodami gyviausioje Gibraltaro dalyje- pagrindinėje gatvėje arba tiesiog senamiestyje. Be madingų parduotuvių, pasisėdėjimui tinkančių kavinių, aktyvus čia ir kultūrinis gyvenimas, aikštėje rengiami koncertai po atviru dangumi, kasmetinis maisto festivalis “Calentita Food”.

Be visa ko, turistai raginami neaplenkti tokių iškilių statinių kaip gotikinė Šv. Marijos bažnyčia, katedra ar gubernatoriaus rezidencija, stūksanti nuo pat 1531 metų. Pačiame centre veikia didžiulis fontanas, ypač žavingai atrodantis vakarinio apšvietimo fone.

Gibraltaro muziejuje eksponuojami įvairūs archeologiniai radiniai, svarbūs artefaktai, pateikiama išsami informacija apie jūroje gyvenančias rūšis ir pačio Gibraltaro atsiradimo priežastis.

Kalbant apie pramogas, tai bene pagrindinė atrakcija, kurią Gibraltaro svečiai jau spėję pamėgti- delfinų stebėjimas. Natūraliomis gyvenimo sąlygomis delfinai ir banginiai demonstruoja žaismingus, žmogaus pastangomis nesurežisuotus pasirodymus.

Fantastiška popietė gamtos apsuptyje nusimato nusprendusiems į savo maršrutą įtraukti Gibraltaro botanikos sodą. Tokiam grožiui atsispirti neįmanoma, juk aplink tiek vienas už kitą įmantresnių augalų, magiškai užburiančių gėlių, o bendrą atmosferą galutinai išbaigia po teritoriją pasklidusios išvaizdžios skulptūros.

Viešbučių Gibraltare rezervacijaBooking.com

Nakvynės kainos Gibraltare tikrai nėra labai mažos, ypač palyginus su rytinės Viduržemio jūros šalimis. Kita vertus, atsakingai renkantis viešbutį internetu ir rezervuojant jį iš anksto galima rasti tikrai gerų vietų ir už prieinamą kainą. Dauguma turistų Gibraltare neužsibūna – praleidžia vos kelias dienas. Tad ir vyraujanti viešbučių pasiūla čia taikosi į praktiškesnius, mažiau patogumų, bet daugiau gerų kainų ieškančius turistus.

Ką veikti Gibraltare

Šiame video dar artimiau susipažinsite su Gibraltaru ir atrasite dar daugiau veiklų! Pažiūrėkite 🙂

Gibraltaro žemėlapis