Gotlandas – TOP lankytinos vietos

Gotlandas lietuviams nėra visiškai nepažįstama kryptis, kadangi ši sala yra Baltijos jūroje, tad lietuviams gana nesunkiai pasiekiama

Jeigu norite pamatyti, kaip gyvena švedai, tačiau nesinori vykti labai toli, tokiu atveju Gotlandas yra puikus pasirinkimas, tinkama kryptis, kadangi atvykimas nebus brangus, o su vietiniu gyvenimu tikrai pavyks susipažinti.

Automobilio nuoma Gotlande

Ši sala priklauso Švedijai ir yra į šiaurės vakarus nuo Klaipėdos. Nors pati sala yra gana atšiauroka, tačiau čia mielai lankosi ne tik lietuviai, tačiau ir turistai iš viso pasaulio, kurie siekia pamatyti gal kiek idilišką ir tarsi iš paveikslėlio kuriamą žmonių gyvenimą.

Žinoma, kasdienybė kaip ir visur – įvairi, tačiau pati sala tikrai atrodo labai įspūdingai, tad verta Jūsų apsilankymo.

Jums pateikiame Top lankytinas vietas Gotlando saloje:

Gotlandas lankytinos vietos

Gotlandas

Ši nuostabi sala kartais yra pavadinama bažnyčių sala, kadangi joje yra tikrai ne vienas religinis objektas, kuris stebina puikiu išsilaikymu iki šių dienų.

Dalis bažnyčių yra statytos dar Viduramžiais, tad tai, kad jos skaičiuoja ne vieną šimtmetį jau yra kažkas ypatingo.

Bažnyčiose puikiai atrodo ir dėmesio vertos yra ir senos freskos bei stiklo dirbiniai, kurie sukuria religiniam pastatui dar daugiau unikalumo. Taigi, net jeigu ir nesate tikintis, vis tiek verta aplankyti bažnytėles. Bet jau dėl istorinės ir architektūrinės svarbos.

Taip pat vertas dėmesio yra ir Gotlando uostas, kuris traukia turistus. Patį miestą juosia išties didelė ir plati tvora, kuri turi daugiau nei 40 žvalgybinių bokštelių, kurie anksčiau buvo skirti apsaugai nuo vikingų.

Dėmesio vertos ir senamiesčio gatvelės, kurios rangosi, kyla, leidžiasi ir taip sukuria unikalų vaizdą.

Tikrai galite senamiestyje praleisti gerą pusę dienos, kadangi po pasivaikščiojimo Jūsų laukia kavinukės, kur galėsite išgerti skanios kavos ir pasivaišinti vietinių ruošta žuvimi.

Taip pat vertas dėmesio ir rugpjūčio pradžioje organizuojamas festivalis, kurio metu aktyvai vystoma prekyba, susirenka daug žmonių, visi linksminasi, šoka ir traukia dainas…:)

Taip pat verta apsilankyti ir botanikos soduose, kurie padeda geriau nežinoti ne tik augmeniją, tačiau taip pat ir Viduramžių gyvenimą, kadangi botanikos sode yra tam skirti eksponatai.

Vertas dėmesio ir netoli esantis Istorijos muziejus, taip pat dažnai lankomas ir Meno muziejus, kuris padės susipažinti su švedų kultūra.

Keliauti po salą galima ne tik išsinuomota transporto priemone, tačiau taip pat ir dviračiu, kuris leis Jums pasiekti net ir sunkiai atrandamas vietas.

Žinoma, tam reikia geresnio oro, tad pasidomėkite, koks oras prognozuojamas Jūsų kelionės metu. Jeigu važiuojate dviračiu – labai patogu aplankyti ir gamtos draustinius, kurie tikrai sužavės Jus savo nuostabaus grožio aplinka.

Tiesa, nors ši sala nėra pietinis Europos kurortas, kur norisi visada vaikščioti su plačia šypsena, kadangi saulė lepina kiekvieną dieną, galbūt tai ir yra šios salos unikalumas.

Nors gamta gana atšiauri ir atrodo, kad pasivaikščiojimui nėra labai tinkama, tačiau daugelis žmonių džiaugiasi, kad tokios atostogos padeda patirti labai daug nuotykių ir atrasti visiškai kitokių atostogų dvelksmą.  Taigi, čia apsilankyti verta ne tik vasaromis, tačiau ir žiemą.

Gotlando žemėlapisBooking.com

Gotlandas yra unikalus mietas, kuris tikrai Jums paliks tik pačias geriausias emocijas ir galbūt paskatins kartą apsilankius sugrįžti ir dar kartą. Apskritai, lietuviai mėgsta Skandinavų šalis, tad jeigu norite įkvėpti tyro oro, kuris suteiks Jums galimybę atsipalaiduoti – padarykite tai būdami Gotlande.

Atraskite Gotlando salą šiame video