Graikija – lankytinos vietos

Daugelis Graikiją atostogoms renkasi dėl istorinės praeities ir ganėtinai palankaus klimato. Šiame antika alsuojančiame krašte, tiesiog nėra kada net pagalvoti apie nuobodulį. Tik spėkite viską aplankyti, išragauti bei patirti!

Nuostabaus grožio salos, architektūriniai paminklai, įvairus ir ypatingais skoniais užburiantis maistas, unikali kultūra bei savitos tradicijos vilioja pasinerti į paslapčių kupiną, išskirtine aura apgaubtą graikišką kasdienybę.

Tokiame sūkuryje pasimesti nėra sunku, tad pateikiame jums kelias rekomendacijas, padėsiančias greičiau ir paprasčiau susidėlioti ekskursijų planus, nepraleidžiant įspūdingiausių Graikijos kampelių.

Graikija lankytinos vietos

Graikija

Kaip atspirties tašką patartume pasižymėti šalies sostinę – Atėnus. Šį miestą neabejotinai galime vadinti bene svarbiausiu savo istorine reikšme, amžius menančiomis relikvijomis viso Europos žemyno mastu. Iš svarbesnių lankytinų vietų paminėtume garsųjį Akropolį, kadaise buvusį tuometinės visuomenės susibūrimo ir kultūrinio gyvenimo centru. Negailestingai veikiami laiko rykštės, statiniai vis labiau nyksta, tačiau įspūdį palieka net ir nedideli fragmentai, tokių tipinių to meto atributų kaip šventyklos, termos ar panteonai.

Automobilio nuoma Graikijoje

Dar įsimintinesnė popietė laukia stabtelėjusių prie Meteorų vienuolynų. Nuostabą kelia vien tai, kad patys vienuolynai stūkso ant itin stačių uolų krašto, kas sukuria iliuziją, lyg statiniai būtų pakibę ore. Iš seniau veikusių dvidešimties, dabar beliko vos keli vienuolynai, bet turistų srautai ir toliau ne tik nemažėja, o tik auga.

Kitas neginčytinas Graikijos simbolis – antikiniai Delfai. Prieš daug metų čia plūsdavo minios norinčių gauti patarimų ir pamokymų iš pagarsėjusių žynių lūpų. Dėmesio nemažai sulaukdavo ir viena didesnių Delfuose rengiamų švenčių – Pitinės žaidynės.

Turistams iki šiandienos siūloma pasigerėti Apolono šventyklos, stadiono, antikinio teatro pamatais ar išlikusiomis sienomis.

Žavi apylinkių panorama ir sunkiai akimis aprėpiami horizontai atsiveria nuo bene didžiausio Graikijos kalno – Atono. Ši zona priklauso vienuoliams, tad daugumai graikų kalnas yra šventa vieta. Jei esate vyresnis nei aštuoniolikos metų vyras, galėsite pasidairyti po kelias dešimtis ortodoksų vienuolynų. Kitiems svečiams siūloma rinktis pasiplaukiojimą laivu pakrante, iš kur taip pat neblogai matyti kvapą gniaužiančiame aukštyje įsikūrę kompleksai.

Pakeliaukime ir po Graikiją supančias salas. Tarp lyderių išsiveržusi Santorino sala, gali pasigirti puikia atmosfera, kurią sukuria baltų namų melsvo atspalvio stogais gyvenvietės, skardžiai tinkantys gražiausių saulėlydžių stebėjimui ir žinoma, neatsiejamas idealių atostogų atributas – turkio žydrumo jūra.

Kviečiame pasidomėti dar neregėtu Navagio paplūdimiu, esančiu Zakinto saloje. Jei mėgstate ramesnes, atokesnes vieteles, kur vyrauja harmonija, šis taškas tiesiog visiškai pateisins jūsų lūkesčius.

Alyvmedžių aromatų pavilioti Korfu salos lankytojai turėtų panagrinėti nediduką sausumos lopinėlį atidžiau, mat nepatingėję pajudėti išvysite porą senovinių pilių.

Kreta jau būtų visiška kitų salų priešingybė. Tai aiškiai matoma ne tik pažvelgus į bendrą plotą, bet ir smalsumą žadinančių objektų skaičių. Pavaikštinėję po dailius miestelius, leiskitės ieškoti nuotykių Samarijos tarpeklyje ar pabūti mitais apipintuose Knoso rūmuose.

Viešbučių Graikijoje rezervacijaBooking.com

Kuo nustebinti turės ir Rodo sala. Be įprastų paplūdimių ruožų čia populiarus vandens sportas, žygiai po kalnus tyrinėjant šen bei ten sutinkamus vienuolynus bei žiniomis praturtinančios išvykos į archeologinių kasinėjimų vietas.

Na, o ieškantiems kur čia pasilinksminus ir kaip reikiant išsišokus, siūlome nuvykti į Mikono salą. Patikėkite, triukšmingas naktinis gyvenimas šios vietovės vizitinė kortelė, tad geros muzikos ir pietietiškų ritmų išsiilgusiems neteks nusivilti nė viena saloje praleista minute.

Lankytinos vietos Graikijoje

Graikijos žemėlapis

Keliauti po Graikija be abejo patogiausia nuomotu automobilio. Ir mažai tikėtina, jog tai bus jūsų asmeninis automobilis. Vien dėl tikrai didelio atstumo. Tad automobilio nuoma Graikijoje turėtų prikaustyti jūsų dėmesį – lygiai taip, kaip ir nemažos dalies kitų turistų. Keliauti Graikijoje automobiliu ne tik paprasta, bet ir vaizdinga daugelyje šalies vietų. O karts nuo karto užklysti į nedidelius, turistų retai lankomus kaimelius su autentišku jų gyvenimu gali tapti tikru kelionės atradimu.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį reikia turėti omenyje keliaujant Graikijoje – tai jūsų nakvynė. Išankstinė viešbučių Graikijoje rezervacija leis kelionėje jaustis kur kas ramiau. Žinodami, kur nakvositem, galėsite ramiai visą dienos laiką skirti poilsiui ir pažinimui. Jei nesate linkę visų nakvynės vietų išsirinkti dar būdami namuose – ne problema. Patogi booking.com viešbučių rezervavimo patforma leidžia greitai rasti ir užsakyti viešbutį tiesiog telefonu. Net ir likus vos valandai ar dviems iki jūsų vizito. O tai išties suteikia plačias improvizavimo galimybes jūsų kelionėje.