Gran Kanarija – TOP lankytinos vietos

Apie Gran Kanariją esame girdėję daugelis, net yra sukurta dainų, kuriose pabrėžiami šios atostogų salos privalumai. Iki šiol vis aplenkdavote kelionių pasiūlymus, kviečiančius aplankyti Kanarus? Visai be reikalo, juk tai gera proga ne tik pasidžiaugti tarsi specialiai užsakytu, tobulu oru, bet ir neištuštinus piniginės leisti sau daugiau komforto bei papildomų pramogų.

Turistams Gran Kanarijoje rekomenduojama pasidomėti ir lankytinomis vietomis, padėsiančiomis geriau pažinti salos priešistorę bei kultūrinius ypatumus. Po ekskursijų būtinai stabtelėkite pasistiprinti vietinėse kavinėse, siūlančiose populiarių patiekalų meniu, kuriame, be abejo, vyrauja šviežios jūros gėrybės.

Gran Kanarija

Gran Kanarija

Viešnagė prasideda didžiausiame salos mieste, kuris kartu yra ir Gran Kanarijos sostinė – Las Palme. Jei domitės senovine architektūra iš kurios galima spręsti koks buvo vietinių gyvenimas prieš daugybę metų, jums čia tikrai patiks. Jaukus ir savitas senamiestis nepaliks abejingų, o norintys pajusti kasdieninį Las Palmo pulsą, turėtų patraukti į pačiame centre esančią aikštę.

Pastaroji garsi jau vien todėl, kad kadaise trumpam atokvėpiui šioje vietoje buvo apsistojęs pats Kolumbas! Ne veltui jo atminimui skirtas ir specialus muziejus, kuriame sužinosite viską apie žymiausio pasaulyje keliautojo asmenybę bei užsibrėžtus tikslus.

Automobilio nuoma Gran Kanarijoje

Visas Las Palmas pasižymi gyvybingumu ir veiksmo jame tirai netrūksta. Prie to prisideda parduotuvės, restoranai ir žinoma, numylėtasis paplūdimys, į kurį renkasi ne tik saulės vonių išsiilgę turistai, bet ir patys vietiniai.

Dar viena stotelė, kurioje aplankys nostalgija – Galdaro miestas. Senovėje ši gyvenvietė išgarsėjo kaip karaliaus rezidencija, todėl ir pats Galdaras gavo karalių miesto pravardę. Dabar valdovų laikus mena puošnūs gatvių pastatai bei išskirtinai pakili atmosfera.

Turiningai laiką praleisite užsukę į Mundo Aborigenų kaimą. Visi teritorijoje esantys statiniai ir kiti atributai identiškai atkuria pirmųjų salos gyventojų čiabuvių gyvenimo ypatumus, pradedant būstų rentimo technikomis ir baigiant buityje ar ūkyje naudotais įrankiais, padargais. Čia pat dirbančiame muziejuje sužinosite dar daugiau įdomių faktų, o malonūs gidai suteiks daugiau informacijos apie kiekvieną iš sutinkamų eksponatų.

Raginame pasižymėti vieną ryškesnių gamtos paminklų – Maspalomos kopas. Ypatingas kraštovaizdžio grožis atsiskleidžia jau vakarėjant. Aukso spalvos kopos išsiskiria bangeles primenančiais iškylimais, kas atrodo tarsi smėlio jūra. Romantika dvelkianti popietė garantuota!

Jei jums nesvetimas augalijos pasaulis, žavitės viskuo, kas žaliuoja, žydi ir džiugina akis , siūlome neaplenkti kaktusų parko. Šimtai šių dygliuotų ir visiškai” adatomis” neapaugusių floros atstovų rūšių dar privers nustebti, jau nekalbant apie ryškiausias gėles ar kartas nuo karto praskrendančius drugelius.

Adrenalino kupina išvyka į krokodilų parką paliks neišdildomus prisiminimus. Tai vienintelė erdvė, laidžianti geriau perprasti šiuos, iš pažiūros grėsmingus roplius. Lankytojams suteikiama neeilinė proga pamatyti ir kaip maitinami krokodilai, tik reikėtų atvykti būtent tą valandą. Be visa ko, apžiūrėsite nemažą akvariumų kompleksą su pačiomis egzotiškiausiomis žuvimis, dumbliais, koralais, rykliais.

Na, o po atradimų nestokojančios dienos juk taip norisi atsipalaidavimo. Tam puikiai tiks atrakcionų parkai, pritaikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Holiday World užsiėmimų spektras itin platus, taigi sau tinkančią pramogų rūšį ras kiekvienas be išimčių. Apžvalgos ratas, nusileidimai kalneliais, vaikystę primenančios žaislinės mašinėlės ar mėgavimasis ramiu pasivaikščiojimu smėlio skulptūrų parodoje.

Nenusivilsite ir Aqualand vandens pramogų parku. Vandens čiuožyklos, baseinai, SPA procedūros, gaivūs kokteiliai, palyginti turistais neperkrautos erdvės, užimtumas tiek vaikui, tiek ir suaugusiam atgaivins, paskatins išsijudinti, o gal atvirkščiai, suteiks išsvajotą atsipalaidavimą, užtarnautą per įtemptus metus.

Viešbučių Gran Kanarijoje rezervacijaBooking.com

Gran Kanarija patraukli ir savo viešbučių bei apartamentų pasiūlymais. Ši sala populiari tiek tarp turistų, tiek ir tarp investuotojų,tad nenustebkite, jeigu viešbučio, kurį išsirinksite, savininkai bus rusai, turkai ar netgi lietuviai. Nakvynė saloje išesmės nėra brangi, tačiau kainos gana ženkliai skiriasi sezono ir ne sezono metu. O tuo metu, kai turistų daug, geresnio ir patrauklesnio viešbučio gali teikti ilgokai paieškoti. Būtent dėl to išankstinė viešbučių Gran Kanarijoje rezervacija internetu turėtų būti vienas pagrindinių jūsų darbų ruošiantis kelionei.

Ką veikti Gran Kanarijoje

Gran Kanarijos žemėlapis

Gran Kanarijos pažinimui geriausia rinktis automobilį. Sala nėra labai didelė, tačiau bandyti ją apžiūrėti pasikliaujant vien viešuoju transportu užtruks ilgai, o privačios ekskursijos kainuos brangiai. Neveltui automobilių nuoma Gran Kanarijoje tokia populiari tarp turistų. Mažas, ekonomiškas automobilis dviems ar trims dienoms kainuos iki šimto eurų, ir leis pamatyti tikrai labai daug. Siekiant išvengti nesusipratimų ir nesusikalbėjimo su vietiniais automobilių nuomotojais, rekomenduojame tuo pasirūpinti iš anksto internetu.