Gruzija – TOP lankytinos vietos

Gruzija, kurią kitaip šiuo metu jau turėtume vadinti Sakartvelu – viena gražiausių valstybių visame pasaulyje. Daugelis čia keliauja dėl nuostabus grožio gamtos, dėl kalnų bei tyro oro, kuris paskatina pamiršti visus kasdieninius rūpesčius bei pasinerti į atostogų dvasią.

O ką jau kalbėti apie tai, kad visi žino nuostabų gruzinų svetingumą, vaišingumą.

Automobilio nuoma Gruzijoje

Daugelis teigia, kad gruzinai labai myli lietuvius, tad drąsiai visiems sakykite,  kad esate lietuvis ir būste gausiai pavaišintas.

Apsilankykite Gruzijoje, atraskite šios šalies kvapą ir rekomenduokite kitiems. Mes esame tikri, kad kartą pamačius ištisus vynuogynų laukus – paprasčiausiai neužteks tik kartą aplankyti Sakartvelo.

Jūsų dėmesiui – įdomiausios lankytinos vietos Gruzijoje.

Gruzija lankytinos vietos

Gruzija

Tbilisis

Bene visose valstybėse daugiausia dėmesio reikia skirti sostinei, kadangi ji dažniausiai būna pati didžiausia ir spalvingiausia, gali pasigirti pačia plačiausia kultūrų sinteze ir tuo pačiu padeda geriausiai pažinti šalies gyvenimo tempą.

Būtent toks yra ir Tbilisis, kuris dvelkia elegancija, prabanga, tačiau greta to paties matyti paprastumas ir gamtos lopšys.

Miestas skaičiuoja daugiau nei 1 500 metų, tad ilgaamžiškumas dažnai siejamas su nusistovėjusiomis tradicijomis. O pamatyti sostinėje tikrai yra labai daug ką. Daugiausia dėmesio sulaukia Narikava tvirtovė, sieros pirtys, taip pat, Ančiskati bažnyčia, senamiestis bei daugelis kitų lankytinų objektų.

Mtskheta

Dar vienas miestas, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio, yra Mtskheta. Tai vieta šventa kiekvienam gruzinui, kadangi būtent čia buvo įteisinta vietinių religija. O gruzinai tikrai labai religingi žmonės.

Tuo pačiu Mtskheta yra vienas seniausių Gruzijos miestų, tad čia galima rasti daug senovinių statinių. Akis traukia ir nuostabaus grožio Džvari vienuolynas bei Svetitskhoveli katedra, kuri savo dydžiu yra net antra visoje šalyje.

 David Garedži

Jeigu esate Gruzijoje – tokiu atveju būtinai turite paragauti vyno, kuris leis Jums keliauti emocijomis bei jausmais. Ir bene geriausias vynas yra gaunamas David Garedži mieste.

Čia galite rasti plačius vynuogynus, kurie žydėjimo metu taip pat atrodo labai įspūdingai. Mieste taip pat rasite ir seną vienuolyną, kuris buvo statytas dar VI amžiuje.

Mestija

Jeigu esate Sakartvele, tokiu atveju turite apsilankyti ir nuostabiausio grožio gamta garsėjančiu Mestijos miestu. Vėlgi, čia labai puikiai atsispindi senovė, kuri dažniausiai ir traukia turistus.

Netoli šio miestelio yra kalnai, kuriuose organizuojami žygiai. Žygių galima rasti daug ir skirtingų, tad ras ne tik tie, kurių fizinis pasirengimas yra labai geras, tačiau ir tie, kurie nori pasivaikščioti ir tuo pačiu pamatyti Sakartvelo gamtą.

Vardzia

Toliau susipažįstame su Sakartvelo miestais ir šįkart verta aptarti Vardzią.  Jis yra įsikūręs netoli uolingos vietovės ir čia galima rasti daugiau nei 3 000 freskų, kurios buvo piešiamos  galbūt net XII amžiuje.

Šiuo metu datuojama taip, na o anuomet čia buvo didelė gyvenvietė, kurioje gyveno net 50 tūks. gyventojų. Būtent jų piešiniai ir puošia olas, padeda susipažinti su ano meto žmonių gyvenimu.

Kutaisis

Tiesa, kiekvienas esantis Gruzijoje turi aplankyti ir Kutaisį. Nors šį miestą minime paskutinį, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jis yra kažkuo prastesnis. Tikrai ne. Verta jam skirti daugiau dėmesio, kadangi jie išties labai įspūdingas bei traukiantis akis.

Labiausiai Kutaisis žinomas dėl savo istorijos. Tikima, kad čia Jasonas su bendražygiais keliavo ieškoti aukso vilnos.

Apskritai Gruzija yra labai įvairi ir čia yra labai daug skirtingų miestų, kurie skiriasi savo esminiais niuansais. Kol vieni žavi gamta, tuo tarpu kiti – architektūra. Svarbiausia, kad kiekvienas Gruzijoje gali rasti dalelę to, kas jam yra gražiausia.

Viešbučių Gruzijoje rezervacijaBooking.com

Gruzija leidžia rinktis ne tik arba visai laukinius kalnus ir porą savaičių vieniems klajoti po juos, arba nerimstančius pajūrio kurortus, bet ir visai skirtingas nakvynes galimybes. Vis dar yra po šalį keliaujančių tiesiog su savo palapinėmis. Dali turistų mėgsta nakvoti tiesiog pas vietinius ūkininkus kur nors kalnuose. Na o didesniuose miestuose bei kurortuose turistų laukia ir prabangūs, erdvūs viešbučiai. Ir visus šiuos variantus vienija puikus dalykas – tai palyginus nedidelės kainos. Gruzija, tiksliau bent kiek mažiau turistiniai jos regionai, yra tikrai pigi šalis. Viešbučiai – jokia ne išimtis. Vis tik, jei nesate mėgėjas nakvoti palapinėje ar paskubomis temstant pas ką nors prašytis į svečius, rekomenduojame viešbučiu pasirūpinti iš anksto jį rezervuojant.
Automobilio nuoma Gruzijoje – puikus sprendimas norintiems pamatyti kuo įvairesnes šios šalies puses. Pajūris, dideli miestai, ramūs kalnai ar net kanjonai. Čia galima rasti visko. Viešasis transportas šioje šalyje taip pat pigus, tačiau nuomotas automobilis daugeliu atveju bus kur kas patogiau. Tiesa, mažiau patyrusiems vairuotojams patartume vengti važiuoti į didžiuosius šalies miestus – Gruzijos vairavimo kultūros perpratimui tikrai nepakaks poros valandų.

Lankytinos vietos Gruzijoje

Pažiūrėkite šį video ir atrasite dar daugiau lankytinų vietų Gruzijoje!:)

Gruzijos žemėlapis