Jordanija – Įdomiausios lankytinos vietos

Jordanija – šalis, kuri yra vadinama Artimųjų Rytų širdimi. Ir, nors atrodo, kad tokia šalis turėtų būti labai konservatyvi, visgi, daugelis turistų džiaugiasi, kad jos liberalumas suteikia galimybę pažinti šalį be jokių kompleksų.

Jordanija taip pat yra progresyvi šalis, kuri intensyviai kelia savo ekonominį pragyvenimo lygį,

Taip pat verta paminėti ir saugumą, kuris Jums suteikia galimybę keliauti be jokios baimės.

Automobilio nuoma Jordanijoje

Dažniausiai čia atvykstama pasigrožėti nuostabia gamta, taip pat apsilankyti senoviniuose miestuose, daugelis negali atitraukti akių nuo granito uolų, kurios susiformavo per milijonus metų, o geltonos dykumos leis Jums pasijausti tokiu trapiu.

Beje, norint pamatyti visas populiariausias lankytinas vietas, rekomenduojame pasinaudoti auto nuoma ir leisti sau pamatyti kuo daugiau.

Tad ką aplankyti verta labiausiai? Pateikiame jums Jordanijos įdomiausias lankytinas vietas!

Jordanija lankytinos vietos

Jordanija

Madaba

Madaba yra nedidelis miestelis, kuris nutolęs į pietų pusę nuo Jordanijos sostinės. Šis miestas labiausiai žinomas dėl religinių objektų gausos, taip pat yra ne viena galerija, kurioje laikomi garsūs meno dirbiniai. Čia galite pamatyti ir Madabos žemėlapį, kuris buvo kurtas dar VI amžiuje. Žemėlapyje yra sužymėtos Jeruzalės bei kitos šventos vietos.

Žinoma, miete galima pamatyti ir daugiau objektų, kurie verti dėmesio: Madabos muziejus, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia ir joje esanti varpinė, Madabos archeologinis parkas ir t.t.

Dana gamtos draustinis

Dana gamtos draustinis vadinamas viena gražiausių vietų visoje Jordanijoje. Juk būtent gamta ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl apsilankymas šioje šalyje yra toks populiarus. Čia galite pamatyti XI amžiuje įkurtą kaimelį, kuriame iš to laikotarpio išlikusios originalios maitinimo vietos, taip pat, keli apgyvendinimo pastatai.

Žinoma, akis patraukia ir nuostabi gamta. Jeigu mėgstate kiek aktyvesniu žygius, tokiu atveju pasivaikščiojimas po šį regioną Jums puikiai tiks.

Akaba

Akaba kartais pavadinama langu į Raudonąją jūrą, kadangi ji turi gražią pakrantę, kuri suteikia galimybę pasimėgauti jūros teikiamais malonumais. Akaba taip pat turistus traukia ir dėl architektūrinių objektų gausos, kurie leidžia nusikelti į Viduramžius.

Taip pat verta paminėti ir čia esančius penkių žvaigždučių kurortus, kurie įvardijami kaip vieni geriausių visame pasaulyje.

Al-Karakas

Al-Karako miestas labiausiai garsėja dėl pilių gausos. Čia savu metu gyveno vieni žymiausių krikščionių, tad gyventojai paliko ir nemažai religinių objektų, statinių, kurie yra išlikę iki šių dienų.

Čia lankoma ir Kerako citadelė, kuri kažkada atliko krikščionių tvirtovės funkciją. Al-Karake taip pat galite aplankyti ir archeologijos muziejų, kuriame esanti plati kolekcija padės geriau pažinti Jordanijos gyvenimo tėkmę.

Amanas

Jordanijos sostinė Amanas sulaukia bene daugiausia turistų, kadangi tai yra ne tik gero oro, tačiau ir kultūros miestas, kuris gana liberalus, tad atvėręs savo duris visiems, kurie tik nori jį pažinti.

Vietoje galite pamatyti nemažai romėnų paliktų griuvėsių ir tokius svarbus statinius kaip kad Romos amfiteatras bei Nymphaeum. Dar viena labai graži citadelė bei Romos Heraklio šventykla, Umayad rūmų akmuo. Vietų daug, tad čia yra ką veikti visą dieną.

Dykumų pilys

Jeigu esate išskirtinės architektūros mylėtojas, tokiu atveju reikia apsilankyti ir pilis, kurios yra išsidėsčiusios į rytų pusę nuo Amano. Didžioji dalis pilių buvo naudojamos gynybai, tad neatrodo labai estetiškai, tiesa, yra labai tvirtos. Pilys yra pastatytos dykumose, tad atrodo labai įspūdingai.

Negyvoji jūra

Jeigu jau esate Jordanijoje, tokiu atveju būtinai turite aplankyti ir Negyvąją jūrą, taip pat, joje išsimaudyti, kad galėtumėte suprasti – ką reiškia nesvarumo būsena.  Jordanija turi gana didelį ruožą su ja, tad rasite pakrantės vietą, kuri Jums patogiausia.

Ši jūra yra pats žemiausias taškas planetoje, ji yra 430 metrų žemiau jūros lygio. Žinoma, labiausiai turistus traukia ne jos gylis, tačiau druskingumas, kuris suteikia galimybę plūduriuoti jos paviršiuje.

Jordanijos žemėlapisBooking.com

Ir tai tikrai dar nėra viskas, kadangi Jordanijoje yra labai daug vietų, kurios vertos Jūsų dėmesio. Aplankykite jas, susipažinkite ir atraskite Jordanijos grožį, kuris privers Jus pamilti šią šalį.

Jordanija ir Jordanijos lankytinos vietos