Kairas lankytinos vietos

Kairas keliautojų tarpe visuomet garsėjo piramidėmis, išskirtiniais statiniais bei kita egzotika. Tai pirmiausia yra Egipto sostinė, tačiau tai ir vienas didžiausių miestų šiaurinėje Afrikos dalyje. Atvykę į Kairą patirsite daug įspūdžių, pamatysite nuostabių vietų ir sužinosite daug įdomių ar šokiruojančių faktų. 

Viešbučiai Kaire

Booking.com

Kairas tiesiog alsuoja gyvybe, kaip ir dauguma megapolių. Šiame mieste apstu pramogų, kavinių, restoranų, barų, gatvėse šurmuliuoja minios žmonių, tad reikia būti pasiruošus patekti į spūstis. Jeigu jos jūsų neerzina, tuomet šis miestas jums tikrai patiks. 

Ši kryptis tiesiog spinduliuoja savitumu ir dar nesuvakarėjusia kultūra, tad viskas, ką Kaire pamatysite tikrai verta dėmesio. Per kelis tūkstantmečius susiformavusi kultūra, istorija ir architektūros kūriniai tikrai nustebins ir sužavės. Jeigu planuojate keliauti į Kairą, pateikiame keletą populiariausių lankytinų objektų, kurie galėtų atsidurti jūsų suplanuotame maršrute.

Kairas lankytinos vietos

Tikriausiai atspėsite, kad vienas iš lankomiausių objektų Kaire yra Gizos piramidės. Piramidės vienas iš šios šalies simbolių, būtent todėl, kad primena apie Egipto civilizacijos didybę. Žinoma, viena daugiausiai dėmesio susilaukiančių – Cheopso piramidė. Ši piramidė yra įtraukta į 7 pasaulio stebuklų sąrašą.

Nepraleiskite progos ir aplankykite Sfinkso skulptūrą. Šios statulos aukštis net 2 metrų. Neretai, šis objektas laikomas keliautojų vienu iš įspūdingiausių matytų Egipte. O kaip gi, liūto ir žmogaus junginys tikras fenomenas.

Verta dėmesio ir Hasano Mečetė. Vienas iš svarbiausių jo išskirtinumų – 81 metrą siekiantis minaretas. Būtinai užsukite ir į mečetės vidų, kurioje puikuojasi įspūdingas sultono mauzoliejus, pakeri dekoracijos bei pati atmosfera tiesiog nukelia į senovės Egipto laikus.

Automobilio nuoma Kaire

Taip pat verta nuvykti prie dar vieno grandiozinio statinio – Kairo bokšto. Bokštas siekia net 187 metrus. Pirmajame bokšto aukšte puikuojasi dailūs piešiniai. Užlipus į apžvalgos aikštelę galėsite pasigrožėti miesto panorama, pasižvalgyti po miestą padės tam skirti specialūs teleskopai. Galiausiai, pailsėti galėsite greta bokšto esančiame sode, kuris taip pat nustebins savo grožiu.

Užsukite į Khan Al Khalili turgų, kuriame galėsite įsigyti vietinių gamybos dirbinių bei suvenyrų lauktuvėms. Jame rasite gausybe įvairiausių audinių, kvapnių prieskoninių žolelių bei kitos vietinės atributikos.

Skirkite laiko ir kitiems turistiniams objektams, bet kuris jų tikrai vertas dėmesio. Operos rūmai vienas jų. 

Nepralenkite ir koptų bažnyčių, pavyzdžiui, Al Muallaha, Abu Serga ir t.t. Nenustebsite tikriausiai, tačiau kaip ir visa kita Egipte, šie maldų namai itin išsaugojo savo autentišką išvaizdą. Bažnyčios vidus papuoštas spalvingomis ikonomis, raižiniais. Taip pat sklando mitas, kad vienas šių statinių buvo pastatytas toje vietoje, kurioje gyveno Mergelė Marija.

Kairas lankytinos vietos

Mėgstantiems muziejus, būtina užsukti į Islamo dailės muziejų. Jame galerijoje puikuojasi vieni iš vertingiausių paveikslai, seniausius dirbinius ir kitus originalius kūrinius. Žinoma, nemanykite, per valandą tikrai nesuspėsite visko apžiūrėti, verta pasiskirti bent keletą valandų. 

Jeigu planuojate ilgesnes atostogas, tikrai suspėsite daug ką apžiūrėti. Jeigu jos trumpesnės, išsirinkite tik labiausiai dominančius objektus, tuomet nebandykite suspėti visur. Tačiau dar vienas vertas dėmesio objektas – tai ne itin didelis Tanio miestelis. Šiam objektui prireiks maždaug pusdienio. Jame pamatysite vykstant archeologiniams kasinėjimams atrastas garsiąsias faraonų kapavietes bei visus žavinčius laidojimui skirtus kambarius. Pamatysite tikrai nekasdienius vaizdus, kurie papasakos jums daugiau apie Egipto kultūrą bei jų laidojimo tradicijas. Galbūt kai kurie mitai išsisklaidys, o kai kur užgims dar daugiau mįslių.

Kairo žemėlapis

Booking.com