Kaliningradas lankytinos vietos

Atsivėrę keliai į Kalingradą vis daugiau lietuvių paskatino plačiau pasidomėti – ką čia galima aplankyti. Kol vieni atvyksta ieškoti šio miesto unikalumo, tuo tarpu kiti paprasčiausiai nori keliauti laiku, kadangi, rodos, čia atvykus galima grįžti į praeitį. Tiesa, norime pabrėžti, kad Kaliningradas yra kiek vakarietiškesnis miestas nei likusi Rusija. Taip atsitiko dėl jo geografinės padėties, tad jeigu esate buvę kituose šios šalies miestuose – galite palyginti gyvenimą.

Taigi, Kaliningrade tikrai labai daug vietų, kurios vertos dėmesio. Kiekvienas gali pasirinkti tas, kurias verta aplankyti, tačiau mes padarysime Jums trumpą sąrašą vietų, kurios dažniausiai įvardijamos kaip verčiausios Jūsų dėmesio.

Kaliningradas lankytinos vietos

Cerkvės – vienos svarbiausių

Rytų Europoje labai daug dėmesio skiria cerkvėms. Jų pasirinkimas tikrai labai platus, tad geriausia net nesidaryti sąrašo, o paprasčiausiai vaikščioti per religinius objektus. Bet kuriuo atveju dažniausiai norisi grožėtis tik architektūra. O Kaliningrade cerkvių taip pat yra gana daug ir visos jos atrodo labai prašmatniai. Pačią gražiausią ir didžiausią galite pamatyti Pergalės aikštėje. Galima grožėtis tiek išore, tiek vidumi. Tikrai nebūtina aukoti, būkite tiek, kiek tik norite. Greta yra suoliukai, kurie leis atsipalaiduoti ir grožėtis aplinka be jokių rūpesčių.

Viešbučiai KaliningradeBooking.com

Zoologijos sodas

Kaliningrade zoo sodas taip pat gana dažnai lankoma vieta. Tiesa, jis nėra kažkoks labai išskirtinis arba ypatingas, daugelis teigia, kad labai panašus į Kauno zoo. Jeigu norite pasigrožėti gyvūnais – tokiu atveju už minimalų mokestį esate įleidžiami. Čia jus pasitiks gyvūnais, kuriems reikia geresnių gyvenimo sąlygų. Taigi, galbūt tik todėl ir verta paremti šį sodą.

Pasaulio vandenyno muziejus

Kiek jaukesnė ir tuo pačiu pozityvesnė vieta yra Pasaulio vandenyno muziejus, kurį rasite Kaliningrade. Jis vėlgi gali kiek priminti muziejų mūsų Nidoje. Čia yra daug akvariumų, kuriuose gyvena unikali gyvūnija bei augmenija. Taip pat daugelis džiaugiasi ir nuostabaus dydžio laivais, kurie padeda suvokti, kaip žvejoja vietiniai. Kadangi muziejuje yra ne vienas gidas – sekite jo pasakojimus. Taip pat yra gana daug stendų, kurie padės geriau suvokti vandenynų gyvius.

Automobilio nuoma Kaliningrade

Katedra

Grįžtant prie religinių objektų taip pat dėmesio verta yra ir katedra, kurią rasite netoli miestelio upės. Kadangi katedrą iš visų pusių supa vanduo – tai jai suteikia savotiško žavesio ir dažniausiai paskatina aplankyti. Kadangi pati katedra buvo statoma dar XIV amžiuje – atrodo tikrai labai unikaliai, architektūra neblogai išlikusi iki šių dienų. Katedroje taip pat palaidotas garsus filosofas I. Kantas.

Kaliningradas lankytinos vietos

Karaliaučiaus pilis

Kaliningrade verti dėmesio architektūriniai objektai yra ne tik religiniai objektai. Štai dėmesio gana daug sulaukia didelė Karaliaučiaus pilis. Suprantama, kad dėl glaudžios istorijos ši pilis yra svarbi ir Lietuvai. Būtent mūsų šalies gyventojai statė šią pilį, tad priartėjus prie jos tikrai turėtumėte pajusti asmeninį ryšį. Pilies statybų tikslas – vokiečių ordino gyvenamoji ir gyvybinė vieta stengiantis, kad lietuviai greičiau pamirštų pagonybę. Nors šiuo metu iš pilies likę tik griuvėsiai, tačiau jie gana neblogai išsilaikę.

Aprašėme gražias Kaliningrado vietas, kurios vertos Jūsų dėmesio. Tačiau apskritai šis miestas gali būti vadinamas muziejumi. Lietuvoje taip pat yra likę miestų, kurie atrodo tarsi sustingę laike. Būtent toks yra ir Kaliningradas, kurį puošia senoviniai rusiški daugiabučiai ir tuo pačiu nelabai laimingi žmonės, kurie vis dar tikisi, kad geras gyvenimas kada nors pasieks ir juos.

Kaliningrado žemėlapisBooking.com