Kaljaris – TOP lankytinos vietos

Sardinijoje esantis Kaljaris – unikalus miestas, kuris leis Jums nukeliauti į praeitį. Bene labiausiai jame žavi senovinė architektūra, kuri išsilaikiusi iki šių dienų ir būtent ji kiekvienais metais į Kaljarį pritraukia milijonus turistų.

Lietuviai taip pat dažnai renkasi šią kryptį, kadangi tai galimybė pamatyti tokią Sardiniją, kokios nesitikėjote.

Automobilio nuoma Kaljaryje

Ir nors per II Pasaulinį karą senovinis miestas buvo labai sugriautas, tačiau po truputį sėkmingai atstatytas ir šiuo metu plačiai išvystas turistams, kurie nori pažinti senovės finikiečių bei kitų kultūrų gyvenimo liekanas.

Šis miestas – švietimo, politikos, meno bei kultūros lopšys, kurie kviečia visus iš arčiau pažinti ne tik savo architektūrą, tačiau ir meną, gamtą bei draugiškus žmones, kurie laukia turistų.

Kaljaris – Sardinijos širdis, tad aplankykite jį, o mes rekomenduosime įdomiausius lankytinus objektus.

Kaljaris - lankytinos vietos

Kaljaris

Romėnų amfiteatras

Jeigu esate istorijos mylėtojas, tokiu atveju Kaljaris Jums labai tinkama vieta. O jame būtinai reikia aplankyti romėnų amfiteatrą, kuris yra išlikęs iki šių dienų. Jis buvo statytas apie 2-ą mūsų eros amžių, tad galima nesunkiai suskaičiuoti prie kokios senovės prisiliesite aplankę šį amfiteatrą.

Viena amfiteatro dalis yra išskaptuota uoloje, o kita sukurta naudojant kalkakmenį. Visos terasos buvo suskirstytos specialiomis dalimis, kad skirtingo sluoksnio žmonės galėtų sėdėti skirtingose vietose, kad nesimaišytų.

Tuvixeddu kapavietė

Tuvixeddu kapavietė – gal kiek ir keistas lankytinas objektas, kadangi gali pasirodyti neįprasta, kad siūlome aplankyti kapus, tačiau čia turistus labiausiai traukia tai, kad žmonių palaikai čia ilsisi tūkstančius metų.

Datuojama, kad pirmieji žmonės čia buvo palaidoti net VI amžių pr. Kr. Daugiausia amžino poilsio čia atsigulė finikiečiai bei kartaginiečiai. Kasinėjant buvo rasta labai daug brangių dirbinių, tad tai labai puikiai atskleidžia vietinių laidojimo tradicijas.

Gynybinis bokštas

Tai dar viena lankytina vieta skirta tiems, kurie mėgsta istoriją ir nori kuo arčiau prie jos prisiliesti. Geras taškas – gynybinis bokštas. Datuojama, kad jis buvo statytas dar XIV amžiaus pradžioje.

Pagrindinė šio pastato paskirtis buvo gynybinė, o šiuo metu tai įdomi vieta, kuri traukia turistus. Tiesa, istoriniai šaltiniai nurodo, kad šis bokštas buvo tikrai naudingas ir padėjo daugelį kartų apsiginti nuo priešų.

Vipera grotos

Vipera grotos kitaip gali būti pavadinamos mauzoliejumi, kadangi jos buvo statytos romėno Lucius Cassius Philip žmonai Atilia Pomptilla. Akis traukia šio pastato ilgaamžiškumas, kadangi jis buvo statytas apie II amžių, o iki šių dienų išsilaikęs gana neblogai. Tai tik parodo, kad senais laikais statant didelius ir galingus kūrinius buvo skiriama labai daug dėmesio bei laiko, juolab, kokios geros technologijos bei medžiagos buvo naudojamos ir kokį ilgaamžį efektą jos padėjo pasiekti.

Šias grotas yra apipynusi tragiška meilės istorija, tad nieko keisto, kad čia labai dažnai atvyksta įsimylėjai, kurie prisiekia savo meilę vienas kitam.

Nacionalinis archeologijos muziejus

Nacionalinis archeologijos muziejus yra puiki vieta tiems, kurie nori kuo greičiau ir paprasčiau susipažinti su Kaljario istoriją. Šiame muziejuje yra labai daug įvairiausių eksponatų, kurie apima istoriją ir meną, mokslą ir daugelį kitų sferų. Bene labiausiai traukia istoriniai objektai, kurie datuojami nuo priešistorinės iki šių dienų.

Botanikos sodas

Botanikos sodas yra labai puiki vieta tiems, kurie myli gamtą ir nori ne tik joje būti, tačiau tuo pačiu ir kuo geriau pažinti. Tokiu atveju siūlome čia užsukti, kadangi daugiau nei 450 įvairių rūšių augalų leis Jums pasinerti į gamtos grožį ir tuo pačiu pasaką, kurią gali atskleisti augmenija.

Dažnai sakoma, kad Kaljaris kartą įtraukia ir daugiau nebepaleidžia. Tai išties labai gražus miestas su labai gražia gamta, labai gražiais žmonėmis ir tuo pačiu įvairiomis pramogomis, kurias išbandyti siūlome kiekvienam. Kartais gražiausios vietos yra pačios paprasčiausios. Ir viena iš tokių yra Kaljaris.

Viešbučių Kaljaryje rezervacijaBooking.com

Pagal nakvynės kainų lygį Sardiniją ko gero galėtume priskirti vidutinių kainų šalimi Europos masteliu. Tiesa, kainos gana ženkliai skiriasi sezono metu ir tuomet, kai turistų gerokai apmažėję. Visuomet verta viešbučius rezervuoti iš anksto – taip galėsite atidžiai išsirinkti, ką jums siūlo vienas ar kitas viešbutis, be to, internete galima tikėtis įvairiausių akcijų ir sutaupyti.

Turbūt retas turistas keliauja į Sardiniją be minties tenai išsinuomoti automobilio. Sala palyginus nėra didelė, per savaitę galima tikrai nemažai jos pamatyti. Keliai Sardinijoje geri, vaizdai nuostabūs, automobilio nuomos kainos žemos, pasirinkimas nemažas, tad toks atostogų paįvairinimas tikrai rekomenduojamas.

Ką pamatyti Kaljaryje

Šiame video pamatysite dar daugiau Kaljario lankytinų vietų!

Kaljario žemėlapis