Kampanija – lankytinos vietos

Kampanija tikras Italijos perliukas, kurį atrasti rekomenduotume kiekvienam turistui. Istorinis Pompėjos miestas, didingasis Vezuvijaus ugnikalnis, kerinčio grožio pakrantės, šimtus metų skaičiuojantys miesteliai, įspūdingi kaimai, turtinga kultūra, pasakiškas klimatas ir tuo visi šio regiono privalumai dar toli gražu nesibaigia.

Būtent lankantis Kampanijoje galima įsitikinti, kad ir provincija gali nustebinti lankytinų vietų gausa, o natūralus gamtos grožis visada arčiau širdies nei dirbtinai sukurtos oazės triukšmo apsuptyje. Tad apžvelkime pačias įdomiausias Kampanijos stoteles, kuriose apsilankius norėsis atostogas prasitęsti dar bent keliems mėnesiams.

Kampanija lankytinos vietos

Kampanija

Sorrenta miestelis patiks nusprendusiems pažintį su Kampanija pradėti nuo ramesnių pasivaikščiojimų pakrantėmis ir pasimėgavimo kaitria saulę. Vaiskiai mėlyna Tirėnų jūra ilgam neatgaivins, bet nors trumpam padės sudrėkinti nugairintą odą. Vykstantiems kartu su antrąja puse vertėtų pasižymėti Marina Grande prieplauką, pramintą romantikų meka.

Čia galima pasigerėti ypatingais saulėlydžiais bei horizonte įžiurimu Vezuvijaus fragmentu. Be visa ko, nepraleiskite progos paskanauti taip vietinių išaukštinto citrinų likerio.

Automobilio nuoma Kampanijoje

Tipiško italams miestelio pavyzdys – Positano. Dėmesį iškarto patrauks spalvingi gyvenamieji namai, tarsi “lipantys” į viršukalnę. Dėl itin dėkingos geografinės padėties ir nepakartojamų peizažų, miestelis ne kartą buvo tapęs filmavimo aikštele, kurioje gimė daug garsių meninių filmų.

Labai panašūs jausmai užplūsta ir ganėtinai identiškame Positanui – Amalfyje. Be jau anksčiau minėtų įvairiaspalvių pastatų, čia privalu pamatyti Piazza Duomo aikštę, kurios pagrindinis akcentas – Sant’ Andrea katedra.

Šurmulio čia netrūksta ištisus metus. Vaikštinėdami gatvėmis išvysite daug Romos imperijos laikus menančios architektūros, pirmąjį Europoje universitetą, gigantišką San Carlo teatrą, katedrą, UNESCO įvertintą senamiestį, Naujają pilį.

Tikriems estetams pakeliui bus Ravello miestelis, garsėjantis unikaliais sodais – muziejais, kupinais fantastiško grožio ir užburiančio kvapo gėlių, įmantrių skulptūrų tik dar labiau pagyvinančių bendrą atmosferą.

Dar neregėtais vaizdais jus pasitiks Conca dei Marini miestelis, kur esančiame Smaragdiniame urve pamatysite keistos spalvos vandenį, dėka netipiškai krentančio apšvietimo įgaunantį žalią toną. Tuo pačiu užsukite į Santa Rosa vienuolyną, Šv. Antonijaus bažnyčią.

Iš poilsinių zonų galėtume paminėti kelis ryškesnius taškus. Vienas jų – Kaprio sala. Pastarojoje vyrauja uolos, arkos, urvai, tad kraštovaizdis tikrai nėra nuobodus. Galiausiai, lepina ir nemenkas saulėtų dienų skaičius, kas tikrai aktualu susiruošusiems į kelionę ne sezono metu.

Karališkai pailsėsite Neapolio saloje. Tvarkingi paplūdimiai, vyraujanti žaluma, vandens pramogos, terminiai šaltiniai, kokybiški SPA  centrai, jau senokai tapę salos vizitine kortele.

Viešbučių Kampanijoje rezervacijaBooking.com

Populiarumu nenusileidžia kitas, terminiais baseinais galintis pasigirti taškas – Iskija. Net viešbučių baseinų vanduo čia turi gydomųjų savybių, o išbandyti bent vieną kitą terminio vandens procedūrą kiekvieno salos svečio garbės reikalas. Greitai bei patogiai Iskiją pasieksite kelto, plaukiančio iš Neapolio pagalba.

Turbūt esate bent kažką girdėję apie didžiausią Italijos ugnikalnį – Vezuvijų. Šis gamtos stebuklas kartu ir tikra žudymo mašina, mat dėl sprogstamojo išsiveržimo, pastarojo pabudimas galėtų tapti viską niokojančios jėgos pasekme. Visgi, bent iš toli pasigerėti tokiu dariniu neįkainojama gyvenimo patirtis.

Pabaigai, negalime pamiršti apie legendinį Pompėjos miestą, kurį amžiams palaidojo iš anksčiau minėto Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržusi lava. Dėka kruopštaus nenuilstančių archeologų darbo ir mes turime galimybę pavaikštinėti po atkurtos miesto dalies gatves, apžiūrėti amfiteatro griuvėsius. Po tokios nekasdienės pažinties su praeitimi, pratęsti Pompėjos nagrinėjimą lviečia archeologijos muziejus, saugantis pačias vertingiausias istorines relikvijas.

Video apie Kampaniją

Kampanijos žemėlapis

Koks geriausias būdas pažinti šį nuostabų Italijos regioną su žymiausiais jo miestais ir jaukiais, nepagrįstai pamirštais kameliais? Be abejo, automobilis. Automobilio rezervacija Kampanijoje – populiari paslauga tarp turistų. Automobiliai nėra brangūs, keliai geri, o vaizdai pro langus – tiesiog nepartojamis. Tad keliaudami į šį regioną būtinai pagalvokite apie galimybe išsinuomoti automobilį.

O kaip galima dar labiau paįvairinti savo atostogas Kampanijoje ar tiesiog Neapolyje? Labai paprastai – tiesiog neprisirišant prie vienos nakvynės vietos. Viešbučių rezervacija Kampanijoje turėtų jus tikrai sudominti. Savaitės atostogu metu pakeičiant du ar tris viešbučius galima ne tik geriau pažinti atskirus miestus ar kaimus, bet ir susipažinti su daugiau malonių žmonių. Nedideli viešbutukai Italijoje paprastai yra šeimos verslas, tad galite čia tikėtis pačio nuoširdžiausio priėmimo. O tai – tikrai malonus įspūdis kelionėje.