Kartagina – TOP lankytinos vietos

Kartagina – Antikiniame pasaulyje buvo laikoma trečiu svarbiausiu miestu, įsikūrusiu prie Viduržemio jūros – vienu pagrindiniu prekybos centru.

Kadaise buvusi stipri kartaginiečių imperija, dabar garsėja savo turtinga istorija, legendomis ir pasakojimais, apie šį miestą net rašė Vergilijus savo garsiajame kūrinyje „Eneida“.

Daugeliui Kartagina yra žinoma iš pasakojimų apie šiame mieste kadaise gimusį karo vadą Hanibalą, kurio vadovaujama armija, raita drambliais, perkopė Alpių kalnus. 

Kartagina

Kartagina

Šį miestą įkūrė 814 m. pr. Kr. Atvykę finikiečiai kolonistai. Tuo laikotarpiu Kartagina suklestėjo, dėl prekybos išaugusi jos karinė galia padėjo užimti Šiaurės Afrikos krantus, Viduržemio jūros salas, Pietų Ispaniją, Sicilijos salą, tačiau be Sirakūzų. 146 m. pr. Kr. romėnams užėmus miestą, jis buvo sugriautas, sudegintas, o žemė užpilta druska, kad net žolė neaugtų. Tačiau jau po  100 metų, patys romėnai miestą atstatė. Deja, iš finikiečius menančio laikotarpio jau beveik nieko nebeliko, tik kai kurių pastatų, gatvių griuvėsiai bei uostai.

Automobilio nuoma Tunise

Garsaus miesto griuvėsiai nusidriekę rytinėje Tuniso dalyje. Kasmet čia atvyksta gausybė turistų bei archeologų, kurie apžiūrinėja iki šių dienų vis dar išlikusius Romos imperijos laikus menančius pėdsakus: tai amfiteatrą, šventyklas, tvirtoves, pirtis, akvedukus ir kanalizacijas, vilas, būstų griuvėsius bei Kartaginos karinį jūrų uostą.

Taip pat populiaru aplankyti ir ispanų bei turkų tvirtoves. Tikriausiai beveik visuose viešbučiuose galima užsisakyti ekskursijas.

Planuojant savarankišką išvyką, Kartagina galima lengvai pasiekti traukiniu, vykstančiu iš Tuniso. Iki šių dienų išlikusios statinių liekanos atvykėliams primena ir pasakoja istorijas apie Kartaginos klestėjimo laikus

Archeologinių tyrinėjimų metu rasti vertingi radiniai, eksponuojami Nacionaliniame Kartaginos muziejuje. Tad jeigu esate istorijos mėgėjas, Kartaginoje tikrai nenuobodžiausite. Nusiteikite, kad vaikščioti reikės daug, kadangi senojo miesto griuvėsiai išsidėstę net per kelias vietas.

Jeigu nesate didelis griuvėsių gerbėjas, tuomet Jums įspūdį turėtų patikti muziejus, kuris turi visas sienas bei yra puošiamas didingų statulų ir nepaprasto grožio mozaikų. Pačiame muziejuje eksponuojama gausybė romėnams priklausančių radinių, statulos, punų keramika ir t.t.

Kartaginos pakrantėje išsirikiavę net trys kurortai: XIII amžiuje įkurtas Sidi Bau Said miestas, kerintis gamta ir architektūra, Gammarth – vienas pagrindinių regiono poilsiautojų traukos centrų ir savo vaizdais išsiskiriantis Le Marsa. Šiomis kryptimis patraukia poilsiautojai, norintys atsipūsti nuo varginančio karščio ir išsitiesti paplūdimyje.

Sidi Bu Saido miestelis keliautojus žavi savo neįprastų – mėlynos ir baltos spalvų nameliais, pajūrio kavinukėmis, restoranais bei parduotuvėlėmis, kuriose galima rasti įvairiausių niekučių. Į šio kurorto paplūdimį labai paprasta nukakti, tereikia susirasti turistinį autobusą.

Nusprendusiems atostogas praleisti Tunise, išsiilgusiems poilsio ir saulės paplūdimyje bei norintiems aplankyti garsiausias pasaulio vietas ir pajusti Antikos dvasią – ši kelionės kryptis bene labiausiai tinkama.

Viešbučių Tunise rezervacijaBooking.com

Kartaginos žemėlapis