Kijevas lankytinos vietos

Vis dažniau pasirenkama kryptis lietuviams yra Kijevas. Žinoma, džiugina tai, kad apsilankyti šiame mieste yra gana pigu. Taip pat vertinama ir tai, kad jis labai universalus ir tuo pačiu skirtingas. Daugeliui lietuvių Kijevas atrodo artimas širdžiai vien tik todėl, kad jis išgyvena tai, ką mums jau pavyko pereiti. Todėl palaikant vietinius norisi jiems duoti kiek daugiau.

Viešbučių Kijeve rezervacijaBooking.com

Tiesa, Kijevas yra puikus miestas ne tik tokiu atveju, kai norite smagiai paminėti kokią nors šventę. Čia apstu lankytinų objektų. Nors daugelis juokauja, kad dominuoja religiniai pastatai, tačiau net ir jie verti savo dėmesio, kadangi prabanga atima žadą. Tačiau apie viską nuo pradžių, kadangi žemiau pateiksime sąrašą vietų, kurios yra vertos Jūsų dėmesio.

Kijevas lankytinos vietos

Šv. Sofijos soboras

Vienas gražiausių pastatų Kijeve yra šis religinis statinys, kuris labiausiai atsiskleidžia ne per dievo pažinimą, tačiau architektūrą. Jeigu norite pamatyti prabangą – tokiu atveju grožėkitės ne tik išore, tačiau ir vidumi. Įdomu ir tai, kad tai yra vienas seniausių soborų visame pasaulyje. Jame taip pat saugoma unikali, išskirtinio grožio Oranto Dievo Motinos mozaika. Šiuo atveju sakoma, kad neįmanoma papasakoti, o reikia pamatyti. Tai – labai tikslu, kadangi šis statinys išties labai įspūdingas ir atima žadą net ir tiems, kurie jau apkeliavę daug pasaulio.

Andriejaus gatvė

Visose šalyse yra menininkų vietos, kuriose galima pasigrožėti išskirtinio unikalumo menininkų darbais. Kijeve tai yra Andriejaus gatvė. Siaura ir labai vingiuota gatvelė labai dažnai vadinama menininkų namais, kadangi jie dažnai ir miega paprasčiausiai po atviru dangumi. Gatvė buvo dekoruota dar XIX amžiuje, tad labai įdomiai susijungia seni dirbiniai kartu su šiuolaikinių menininkų darbais. Pasivaikščiojimas čia tikrai įstabus. Nepamirškite paremti vietinių ir įsigyti jų siūlomų darbų.

Kijevas lankytinos vietos

Peizažo alėja

Peizažo alėja arba kitaip – Kijevo mados parkas yra vieta, kurią labai mėgsta ne tik turistai, tačiau ir vietiniai, kurie dažnai pavargę po dienos darbų ieško vietos, kur gali atsipalaiduoti bei pasinerti į  nuostabiausią gamtos magiją. Alėja yra dekoruoja įvairiais menininkai dirbiniais, taip pat, pasakų personažais, kurie subtiliai susijungia su gamtos grožiu. Išties, pasivaikščiojimas čia padės susigrąžinti puikią nuotaiką.

Pagrindinė miesto gatvė

Viena svarbiausių miestų gatvių yra pavadinimu Khreshcatyk. Čia galite rasti tiek labai daug valstybinių pastatų, tiek labai daug prekybos centrų, kuriuose dažniausiai parduodamų prekių kainos priimtinos iš kitų šalių atvykstantiems turistams, kadangi vietiniai, kurie uždirba vidutinę algą, dažniausiai skundžiasi, kad negali sau leisti nieko įsigyti. Taigi, prekybos vietų labai daug, prekės pigesnės nei Lietuvoje.

Automobilio nuoma Kijeve

Operos ir baleto teatras

Prabangia kvepiantis Operos ir baleto teatras yra dar viena vieta, kuriai verta skirti dėmesio. Žinoma, labai siūlome čia atvykti tada, kai norite pamatyti kokį nors performansą. Pirkite bilietus internetu ir jausitės ramūs, kad pavyks čia užsukti, kadangi dažniausiai eilės ilgos. Tiesa, jeigu ne viduje – tai dėmesio verta ir išorė, kuri tikrai atrodo labai įspūdinga.

Marinskio parkas

Marinskio parkas skaičiuoja daugiau nei 130 metų ir jis yra vis tobulinamas, kad turistams galima būtų pasiūlyti unikalesnę aplinką. Jame labiausiai žavi ne gamta, nors ji taip pat labai išpuoselėta, tačiau unikalūs menininkų dirbiniai, taip pat, skulptūros bei fontanai, kurie dekoruoja aplinką. Greta parko galite pamatyti ir labai įmantrius rūmus.

Karo muziejus

Ukrainoje karas yra gana opi tema, tačiau vietiniai taip pat nori parodyti, kad jie yra galinga tauta. Tam ne tik rengiami paradai, tačiau taip pat siūloma apsilankyti ir karo muziejuje, kuriame ne tik supažindinama su technika, tačiau taip pat ir istorija.

„Puzata hata“ restoranas

Jeigu ieškote vietos kur labai skaniai pavalgyti, tokiu atveju dažniausiai rekomenduojama vieta yra „Puzata hata“ restoranas. Čia siūlome išbandyti vietinių patiekalų, kurie tikrai primena lietuviškus. Daug mėsos, bulvių ir miltų. Svarbiausia, kad kainos labai patrauklios lietuvio piniginei, tad galėsite pavalgyti labai prašmatniai ir tuo pačiu skaniai.

Daugelis bent kartą buvęs Kijeve tikina, kad čia tikrai sugrįš ir dar kartą. Šis miestas – unikalus, labai paslaptingas, tačiau tuo pačiu ir labai išskirtinis.

Kijevo žemėlapisBooking.com