Kipras – TOP lankytinos vietos

Kipras – nuostabi šalis, kurioje galima rasti labai daug įvairiausių pramogų. Tiesa, tikrai ne visi čia atvyksta aktyviai leisti laiko, kadangi daugelis paprasčiausiai nori gulėti paplūdimiuose ir apie nieką negalvodami mėgautis saulės bei geltono smėlio malonumais.

Kadangi Kipras yra labai įvairus – apkeliausime kelias pagrindines lankytinas vietas bei objektus, kurie gali geriausiai atspindėti Kipro dvasią.

Automobilio nuoma Kipre

Ją pažinus siūlome keliauti giliau ir lankyti kiekvieną miestą atskirai, kadangi taip dar geriau suprasite kaip atrodo pietiečių gyvenimo rimtas.

Taigi, ką mums gali pasiūlyti Afroditės sala?

Kipras lankytinos vietos

Kipras

Larnaka

Larnaka yra vienas seniausių miestų, kuris apgyvendintas iki šių dienų. Miestą įkūrė finikiečiai, tad tai puikai atsispindi senamiestyje, architektūroje. Tiesa seniau šis miestas vadinosi Kitioniu ir iki šiol galima pamatyti daug antikinio pasaulio liekanų.

Jeigu jau esate Larnakoje, tokiu atveju būtinai aplankykite Šv. Lazako bažnyčią, kuri puikiai atrodo tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Bažnyčia iškilo dar IX amžiuje, tad skaičiuoja ne vieną šimtmetį. Taip pat Larnakos priemiestyje rasite ir patį didžiausią oro uostą šalyje, tad patogu, kai Jūsų tikslas ir yra Larnaka.

Chirokitija

Chirokitija – vietovė, kurią galite rasti pietinėje Kipro dalyje. Ši viena yra archeologinė ir nuostabiai atrodo archajiški pastatai, kurie kvepia senove ir gali Jums padėti nusikelti į praeitį. Ši vietovė iškilo 7-4 tūkst. metų prieš Kr. ir čia galima pamatyti Neolito gyvenvietės liekanas. Tai viena geriausiai išlikusių gyvenviečių, kuri puikiai atspindi Neolito gyvenimo pobūdį.

Labiausiai akis čia patraukia cilindro formos pastatai, kurie iš vienos pusės yra apjuosti gynybine siena, o iš kitos pusės matysite upę. Skaičiuojama, kad senuoju periodu čia galėjo gyventi iki 600 žmonių, tad tai jau visa gyvenvietė.

Pafosas

Pafosas yra dar viena nuostabi vieta, kuri labiausiai traukia dėmesį dėl gerų paplūdimių, kuriuose siūlomos aukščiausio lygio paslaugos. Tiesa, Pafosas domina ne tik savo paplūdimiais, tačiau ir senoviniais pastatais, archeologiniais objektais, kurie leis Jums keliauti laiku.

Šioje vietoje labai aktyvus grožio ir deivės Afroditės kultas, tad turistinėse vietose dažnai prekiaujama smulkmenomis su šios deivės atvaizdu. Pafosas laikomas šios deivės tėvyne.

Troodos regiono bažnyčios

Troodos kalnų vietovės yra viena gražiausių vietų, kuri traukia turistus apsilankyti Kipre.

Įdomu tai, kad kalnuose yra vieta, kuri fiksuojama kaip pati aukščiausia Kipro vieta.

Jeigu planuojate keliauti į Troodos kalnus, tokiu atveju siūlome aplankyti ir kaimelius, kurie pasitaikys kelyje. Kiekvienas jų yra labai unikalus bei autentiškas, tad tam tikra prasme jie žavi net labiau nei gamtos stebuklai.

Žinoma, kaimeliuose yra labai daug religinių pastatų, kurie taip pat išsiskiria savo grožiu. Nuostabiomis freskomis puoštos bažnyčios kurtos dar XII-XIV amžių, tad Viduramžių dvasia atsispindi piešiniuose. Kelionės metu galite aplankyti net 10 šventyklų, kurios buvo statytos dar Bizantijos laikais.

Bene pats gražiausias ir labiausiai turistų dėmesio sulaukia Kikkos vienuolynas.

Kourion

Taip pat toliau nagrinėjame Senovės Antikos palikimą ir siūlome apsilankyti pietinėje Kipro dalyje. Čia galite pamatyti Romėnų miesto griuvėsius, vadinamus Kourion. Taip pat iki šių dienų yra išlikusios pirtys, teatro motyvai, akis traukia ir gyvenamųjų pastatų liekanos.

Limasolis

Jeigu esate Kipre – tokiu atveju dėmesio turi sulaukti ir Limasolis. Tai yra antras pagal dydį miestas Kipre, kuris yra įsikūręs pakrantėje, tad tai jam suteikia papildomo žavesio.

Kiekvienais metais Limasolyje vyksta įvairūs renginiai ir festivaliai, kurių metu galite geriau pažinti Kipro gyvenimo ritmą. Labiausiai domina ir daugiausia dėmesio susilaukia Šekspyro naktis, taip pat, Vyno festivalis, mėgstamas ir graikų dramos festivalis.

Vietiniai karnavalų metu dėvi ryškius drabužius, klausosi muzikos, geria skanų vyną bei džiaugiasi kartu su turistais.

Kipras yra išties atostogų vertas kelionės tikslas, tad jeigu jau čia esate – siūlome aplankyti kuo daugiau lankytinų vietų. Tai jums padės geriau pažinti Kiprą ir suprasti, kaip gyvena vietiniai.

Viešbučių Kipre rezervacijaBooking.com

Kipro lankytinos vietos

Šiame video pamatysite dar daugiau lankytinų vietų Kipre  bei artimiausiu susipažinsite su gamta ir architektūra saloje! Pažiūrėkite! 🙂

Kipro žemėlapis