Kolombas – lankytinos vietos

Kolombas – didžiausias vienos egzotiškiausių pasaulio šalių laikomos Šri Lankos miestas. Čia gausu lankytinų vietų, dėl kurių turistai ir plūsta į palyginti nedidelį plotą užimantį, bet savo kontrastais net didžiausias valstybes lenkiantį kraštą.

Kaip jau galima numanyti, Kolombe nepasigesite šventyklų, būdingų budizmą išpažįstančioms tautoms, taip pat iškilių, permainingus istorinius tarpsnius menančių architektūrinių statinių, muziejų, gamtos rezervatų bei tūkstantmečius puoselėjamų tradicinių renginių. Į busimų ekskursijų po miestą planą, siūlome įtraukti kelis, daugiausiai dėmesio sulaukiančius taškus.

Automobilio nuoma Šri Lankoje

Pradėkime nuo pasivaikščiojimo Nepriklausomybės aikštėje. Pastaroji jau senokai tapusi viena populiaresnių vietų tarp vietinių, mat visos pagrindinės šventės ir minėjimai dažniausiai organizuojami būtent šioje aikštėje. Turistams siūloma aplankyti ir įspūdinguosius Nepriklausomybės rūmus.

Kolombas lankytinos vietos

Kolombas

Vieną kitą minutę skirkite Prezidento rūmų lankymui. Atpažinti šį paminklą galima jau vien iš akinamai balto fasado. Dabar čia dirba pats Šri Lankos prezidentas, o tai tik dar labiau vilioja norinčius bent šiek tiek prisiliesti prie istorinės šalies praeities, kartu susipažįstant ir su dabartinio valdymo ypatumais.

Prie ypatingų Kolombo objektų vertėtų priskirti per šimtmečio senumo laikrodžių bokštą. Jame ne tik didysis laikrodžio mechanizmas, savo dūžiais apie esamą laiką informuojantis miestelėnus, bet ir kiti vienetiniai eksponatai.

1887 metais prieš tai stovėjusią akmeninę bažnyčią pakeitė žymiai modernesni katalikų maldos namai, tapę pirmuoju, šią religiją reprezentuojančiu statiniu visoje Šri Lankoje. Šv. Liucijos vardu pavadintą bažnyčią puošia šventųjų skulptūros, o pats pastatas siekia net 45 metrus!

UNESCO pasauliniu paveldu pripažinta Polonaruva sudomins neabejingus praeities įvykiams ir su jais siejamomis relikvijomis. Tarp dvyliktame amžiuje klestėjusio miesto griuvėsių išvysite Karalių rūmų fragmentus, Citadelę, 14 metrų ilgio, gulinčio Budos skulptūrą, kitus kvapą gniaužiančius šedevrus.

Pats metas būtų pasidomėti žymiausiomis Kolombo šventyklomis. Štai Gangaramaya, pelnytai įvardijama kaip svarbiausia budistų šventovė, kurios pamatyti žmonės atvyksta tiek iš aplinkinių vietovių, tiek ir atokiausių žemės kampelių.

Viešbučių Kolombe rezervacijaBooking.com

Pačiame šventyklos statybos stiliuje nesunku pastebėti net kelių (kinų, indų bei tajų) kultūrų įtakas. Stebina ir pasakiška aplinka, supanti šią šventovę. Po apsilankymo šventykloje užeikite į greta veikiantį muziejų.

Ganeshan šventykla dėmesį patraukia neeiliniu dizainu. Iš lauko matome šimtus dievybių statulėlių, o vidus pasižymi ne tik erdvumu, bet ir nepaprastai jaukia atmosfera.

Jami ul Alfar išties kerinčio grožio, tobulo raudonos ir baltos spalvų derinio statinys. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad toks dailus pastatas galėtų būti kokie rūmai, bet iš tiesų, ši įstabi vieta yra mečetė. Interjero subtilybes turistams leidžiama įvertinti tik pasibaigus pamaldoms.

Nepasigailėsite šiek tiek brangaus laiko skyrę muziejų lankymui. Nacionaliniame muziejuje šimtai ypač vertingų eksponatų. Pats muziejus yra pirmasis pradėjęs veikti Šri Lankoje, tad laikomas pavyzdžiu visoms kitoms panašioms kultūrinėms erdvėms. Be ekspozicijų esama lėlių teatro, bibliotekos, sukaupusios relikvinių veikalų kolekciją.

Meno gerbėjams įsimins apsilankymas vietinių menininkų šedevrus pristatančioje meno galerijoje, o visapusiškai informatyvus nacionalinis istorijos muziejus, suskirstytas į botanikos, geologijos, fosilijų ir natūralios aplinkos zonas, įtrauks savo pažintinių stendų įvairove.

Visos, dažniausiai Šri Lankoje sutinkamos gyvūnų rūšys ir dar daugiau, vienoje vietoje. Taip, kalbame apie zoologijos sodą, kuriame laiką leisti mėgsta ne tik mažieji, bet ir jų tėvai.

Pabaigai paraginsime neaplenkti Pinavelos dramblių prieglaudos. Kadaise teritorijoje buvo apgyvendinti tik keli be tėvų likę drambliukai, o bėgant laikui, jų skaičius išaugo iki 80. Lankytojai kviečiami stebėti natūralią, šių sausumos žinduolių elgseną, įpročius, o tiems, kam pasiseks dar ir pamaitinti vieną kitą drambliuką pienu.

Video apie Kolombą

Kolombo žemėlapis

Pamačius Kolombą, pats metas pasidairyti ir po visą Šri Lanką. Sala yra maždaug Lietuvos dydžio, tad net ir skubant nuomotu automobilio per porą dienų galima susidaryti neblogą salos vaizdą. Automobilio nuoma Kolombe paprasta, kuras pigus, keliai, bent jau pagrindiniai tikrai geri. Na o išankstinė automobilio rezervacija internetu leidžia ramiai išsiaiškinti visas sąlygas ir nekelti bereikalingo streso ieškant automobilio jau nuskridus į Šri Lanką.

Viešbučiai ir nakvynė yra išties maloni kelionės Šri Lankoje dalis. Kodėl? Labai paprasta – tiesiog dėl žemų kainų. Už tą pačią kainą, kurią mokėtumėte pavyzdžiui Italijoje, Kolombe ar kituose salos miestuose galite galite tikėtis tikrai prabangios nakvynės. O išankstinė viešbučio Kolombe rezervacija leidžia ne tik dar labiau sutaupyti, bet ir ramiai bei aiškiai išsirinkti jūsų būsimą nakvynės vietą.